Güncel Buğday Fiyatları

Ynt: Güncel Buğday Fiyatları

Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) 2015 yılı hububat
alımlarına başladı. TMO yaptığı yazılı açıklamada, “2015 dönemi
hububat müdahale alım fiyatları açıklanıncaya
kadar, tüm kesimlerden taahhütname karşılığı
ürün teslim alınacaktır” dedi. Ofisin açıklaması şöyle: TMO, TAAHHÜTNAME KARŞILIĞI HUBUBAT
ALIMLARINA BAŞLADI 2015 dönemi hububat müdahale alım fiyatları
açıklanıncaya kadar, tüm kesimlerden
taahhütname karşılığı ürün teslim alınacaktır.
Taahhütname karşılığı alımlar, randevulu olarak
yapılacaktır. Taahhütname karşılığı alımlarda aşağıdaki esaslar
uygulanacaktır: Üreticiler (ÇKS Belgesi olan), alım fiyatlarının
açıklanmasını müteakip talepleri hâlinde;
* Ürününün tamamını geri alabilecek,
* ÇKS ' de belirtilen miktar kadar ürünü TMO ' ya
satabilecek,
* Ürününü emanete bırakabilecektir. Ürünün TMO ' dan geri çekilmesi veya ÇKS ' de
belirtilen miktar kadarının emanete çevrilmesi
hâlinde, ürünün taahhütnameli alım yapıldığı
tarihten depodan çıkış tarihine kadar olan süre
için 0,1 TL/Ton/Gün+KDV depolama ücreti
alınacaktır. ÇKS ' de belirtilen miktar kadarının peşin alıma
dönüştürülmesi hâlinde, depo kira ücreti
alınmayacaktır.
Taahhütname karşılığı alımı yapılan ürünün
TMO ' dan geri çekilmesi veya peşin alıma
dönüştürülmesi hâlinde, ÇKS ' yi aşan miktar için (son araç hamulesi hariç) ürünün depoya giriş
tarihinden depodan çıkış tarihine kadar olan süre
için 0,133 TL/Ton/Gün+KDV depolama ücreti
alınacaktır. Tüccar ve sanayiciler (ÇKS belgesi olmayanlar),
alım fiyatlarının açıklanmasını müteakip talepleri
hâlinde;
* Ürününün tamamını geri alabilecek,
* Ürününü emanete bırakabilecektir.
Ürünün geri çekilmesi veya emanete bırakılması hâlinde, ürünün depoya giriş tarihinden çıkış
tarihine kadar olan süre için 0,133 TL/Ton/Gün
+KDV depo kira ücreti alınacaktır. Taahhütname karşılığı bırakılan ürünlerin,
müdahale alım fiyatlarının açıklandığı tarihten
itibaren 10 takvim günü içerisinde;
Üreticilerce geri alınması, peşin alıma çevrilmesi
(ÇKS ' de kayıtlı miktar kadar) veya emanete
bırakılması, Tüccar ve sanayiciler tarafından ise geri alınması
veya emanete bırakılması hususlarında, ürünün
bırakıldığı TMO iş yerine müracaat edilmesi
gerekmektedir.
Üretici, tüccar ya da sanayicilerin belirtilen süre
içerisinde müracaat etmemesi hâlinde; 10 takvim günü sonunda, taahhütname karşılığı teslim
alınan ürünün tamamı emanet alıma çevrilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ

'TMO çiftcinin kara gün dostudur' lafı bu satırların arasında nerede acaba bi bilen açıklasın farzeti fiyat tüccarinkinden az oldu geri alsan depo ücreti isteyecek almasan ucuz vermis olacaksın ulan benim paramla yaptıgin depodan nasıl olurda kira istersin fiyat aciklamayan sen degilmisin

fatihcastle link=topic=60282.msg1004970#msg1004970 date=1433002770' Alıntı:
'TMO çiftcinin kara gün dostudur' lafı bu satırların arasında nerede acaba bi bilen açıklasın farzeti fiyat tüccarinkinden az oldu geri alsan depo ücreti isteyecek almasan ucuz vermis olacaksın ulan benim paramla yaptıgin depodan nasıl olurda kira istersin fiyat aciklamayan sen degilmisin

Yorum Yok abi bizim memlekette herşey çarpık alıştık artık üstümüzden birilerinin geçinmesine prim yapmasına ceplerini doldurmasına...

eminyarkin link=topic=60282.msg1004977#msg1004977 date=1433004638' Alıntı:
*çks de belirtilen miktar* cümlesi dört veya beş defa tekrar edilmiş. çks de belirtilen miktarın üzerinde alım yapılmayacak mı acaba*
Bu hem üretimi destekliyoruz hemde fazla üretirsen döveriz haaa demek bi nevi fazlasina zatendestek de yok tüccara kesintisiz vermek daha mantıklı

Yaptıkları Sey yine çiftçiye zarar vermek Küçük işletmeyi bitirmek afedersiniz ama fırsatçıların kucağına atmak söylenecek çok Sey var ama Ne söylemekle biter Nede bazı şeyler değişir...

Bir ülkenin tarım politikası olmazsa, işte böyle devletide kurumlarıyla idareten saçmalıklar üretir, çiftçisi üretim yapmak için uğraşmış kimin umurunda, Allah bolluk bereket verse kepazeliği önleyecek politikası yok, kıtlık olsa sağa sola bakınır başını kaşır yatarlar devletin kurumunda, cahil toplumların zamanında ve yeteri kadar organize olamaması sonucu geri kalmaya devam etmesi kaçınılmazdır.

ÇKS de belirtilen miktar kadarı ben bilmiyorum mesela, çünkü çks de böyle birşey yazmıyor nedense, geçen 2014 yılındada yazmazdı ve kaç ton buğdayımın satışına destek alacağımı bilmiyorum, bu yılda ÇKS de TMO nun bahsettiği gibi satılacak tonaj yazmadığına göre fazlasını yada azını nereden kim hesaplayacak kim bilecek?

Birileri bişeyler uyguluyor diğer taraftan başkası ona ters bişeyler uyguluyor, bir organizelik dahi yok, çünkü gidin bakın Tarım bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına, örneğin Tarım il müdürlüklerine, içler acısı manzara karşısında nutkunuz tutulur, ama tabi her memurun müdürn makamı masası çalışma odası var , o ayrı mesele o olacak tamam anladık ama girdiğiniz zaman herkes başka bir odada başka bir Cumhuriyette.

TMO nun ÇKS de belirtilen miktar kadar alım yapması ne demek, ÇKS ile ne alakası var TMO nun, hiç eline ÇKS alıp bakmışmı? yada sormuşmu ÇKS düzenleyen kuruma, arkadaş herkesin ÇKS sine miktarı belirttinmi diye?

Hani derler ya o iş için 40 fırın ekmek yemesi lazım diye, işte Tarım ülkesinde devletin kurumlarının tarımı organize edebilmesi, yeterli tarım politikası üretebilmesi için daha kırk fırın ekmek yemesi lazım, haybeye bu kadar gelişmiş iletişim ve bilgi çağında yontulmamış kerestelerin yola gelip bu halka icraat gerçekleştirmesini hayal ediyoruz, umutla her yıl ek, her yıl emek her yıl masraf yap hasat yap al ürünü kimin umurunda?

Tabi milletin karnı doysun halk buna mecbur, ama düzen yapmaya kimse mecbur değil, herkes kendi Cumhuriyetinde rahat, iyi böyle değilmi?

Son söz:40 fırında yetmez bunlara ekmek maaş yetiştiremez hale geldiğimiz günler olur yine, beğendiremeyiz hiçbirşeyi, kurumlarda fecaat bir kültür oluşmuş, salla başı al maaşı, işi fazla kurcalama başına iş alma zihniyeti yerleşmiş.

arkadaşlar az önce un fabrikasında çalışan bir abimiz le telefon görüşmesi yaptım.devlet herhangi bir fiyat açıklamaz ise geçen yıl ki fiyatların altında fiyat olabilir diyor.dua edelim devlet fiyat açıklasın yoksa trakyada 700 kuruşa bile buğday satamayabiliriz...

doktorsihirbaz link=topic=60282.msg1005668#msg1005668 date=1433318014' Alıntı:
Yarın başbakan seçim konuşması için Edirneye geliyor. Buğday ayçiçeği ve prinç hakkında konuşma yapacağı söyleniyor. Yani yarın buğday alım fiyatı açıklanabilir :)
Aylardır beklenen güzel Haber bu ışte Inşallah açıklama yapılır ve tatmin edici olur :)

doktorsihirbaz link=topic=60282.msg1005668#msg1005668 date=1433318014' Alıntı:
Yarın başbakan seçim konuşması için Edirneye geliyor. Buğday ayçiçeği ve prinç hakkında konuşma yapacağı söyleniyor. Yani yarın buğday alım fiyatı açıklanabilir :)
siz inaniyormusunuz iyi seyler diyecegine , milletin agzina bi parmak bal calar sonrasinda cooktan oradan gitmisdir bile ! Bnde isterim cok iyi seyler olsun...

musdi60 link=topic=60282.msg1005793#msg1005793 date=1433345568' Alıntı:
siz inaniyormusunuz iyi seyler diyecegine , milletin agzina bi parmak bal calar sonrasinda cooktan oradan gitmisdir bile ! Bnde isterim cok iyi seyler olsun...
sadece bir umut :) 2 hafta sonra yeni buğdaylar biçilecek ama benim depom hala geçen seneki buğdayla dolu fiyat açıklansın diye bekliyorum ve şu seçimlerin geçmesini bekliyorum inşallah piyasa istediğimiz gibi olur

Bu yıl hem verim hem de fiyat düşük olacak gibi, Allah yardımcımız olsun.

Geçen yıl ortalama 500 kg üzerinde verim alıp, harmanda temiz 0.76 tl den peşin para satmistiK.

Geçen yıli arayacagiz gibi....

arkadaşlar bugün işe giderken lüleburgazdan çorlu istikametine,TUR UN fabrikasının önünden geçtim adamlar fabrikanın bahçesini ağzına kadar buğday ile doldurmuşlar.çok ilginç nereden bu kadar buğday ve neden bu kadar buğday stoklamışlar !!!.çok vahim bir tablo olacak gibi duruyor.bunlar seçime kadar fiyat açıklamıyacaklar ise seçimden sonra fiyat falan açıklanmaz diyorum.allah hepimizin yardımcısı olsun.iş gerçekten çok ciddi...