• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Günün Fotoğrafı

Inşallah Cemal kardeşim,
Müşteri durumları nasıl, fiyat nasıl bu sene?
Geçen hafta 3 kamyon sardık, ikisi satıldı, biri bekliyor.
Yonca yazın 25 kg/balye yapılır, kışın nemini alıştırdığı için 22 kg/balye civarları oluyor.
27-28 TL/balye fiyatlara alınıyor.

Bu sene nasıl bi piyasa olur ilk biçim ne zaman başlıyor.
İlk biçimler bizde Nisan 20 den sonra başlıyor, havaların durumu bilir.
İlk biçimler genelde biraz otlu olur, binaenaleyh, Hıdrellez, Mayıs 6, dan sonra biçimde tercih edilebilir.
Rampa ve susuz tarlalar da daha fazla balye doldurması için geç biçim tercih ediliyor.
Otlu yonca çabuk kurumaz ve yağmura yakalanma riski az olması için Mayıs ayı tercih edilir.
Mayıs 15 gibi de yeşiline yulaf biçilir.Bir hafta kurutulur, balye yapılır.

İlk biçimler bizde Nisan 20 den sonra başlıyor, havaların durumu bilir.
İlk biçimler genelde biraz otlu olur, binaenaleyh, Hıdrellez, Mayıs 6, dan sonra biçimde tercih edilebilir.
Rampa ve susuz tarlalar da daha fazla balye doldurması için geç biçim tercih ediliyor.
Otlu yonca çabuk kurumaz ve yağmura yakalanma riski az olması için Mayıs ayı tercih edilir.
Mayıs 15 gibi de yeşiline yulaf biçilir.Bir hafta kurutulur, balye yapılır.
Yoncada ot istemiyorsanız, baytöre, yada intervix atabilirsiniz, ben atmıştım yoncaya hiç zararı yok, ayçiçek menşeli ilaç , yoncada kesin çözğm.

Yoncada ot istemiyorsanız, baytöre, yada intervix atabilirsiniz, ben atmıştım yoncaya hiç zararı yok, ayçiçek menşeli ilaç , yoncada kesin çözğm.
Koyuncular, otlu yoncayı daha çok tercih ediyor, buzağılara otlu yonca daha iyi oluyor.
20 dekar yoncamız şu an tam dizde, biçim zamanına kadar inşallah burulup yatma yapmaz.
Hava yağışlı seyrediyor, uygun zaman bulabilirsek biçeriz.Teşekkürler.

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt