Günün Fotoğrafı

Bu sene nasıl bi piyasa olur ilk biçim ne zaman başlıyor.
İlk biçimler bizde Nisan 20 den sonra başlıyor, havaların durumu bilir.
İlk biçimler genelde biraz otlu olur, binaenaleyh, Hıdrellez, Mayıs 6, dan sonra biçimde tercih edilebilir.
Rampa ve susuz tarlalar da daha fazla balye doldurması için geç biçim tercih ediliyor.
Otlu yonca çabuk kurumaz ve yağmura yakalanma riski az olması için Mayıs ayı tercih edilir.
Mayıs 15 gibi de yeşiline yulaf biçilir.Bir hafta kurutulur, balye yapılır.

İlk biçimler bizde Nisan 20 den sonra başlıyor, havaların durumu bilir.
İlk biçimler genelde biraz otlu olur, binaenaleyh, Hıdrellez, Mayıs 6, dan sonra biçimde tercih edilebilir.
Rampa ve susuz tarlalar da daha fazla balye doldurması için geç biçim tercih ediliyor.
Otlu yonca çabuk kurumaz ve yağmura yakalanma riski az olması için Mayıs ayı tercih edilir.
Mayıs 15 gibi de yeşiline yulaf biçilir.Bir hafta kurutulur, balye yapılır.
Yoncada ot istemiyorsanız, baytöre, yada intervix atabilirsiniz, ben atmıştım yoncaya hiç zararı yok, ayçiçek menşeli ilaç , yoncada kesin çözğm.

Yoncada ot istemiyorsanız, baytöre, yada intervix atabilirsiniz, ben atmıştım yoncaya hiç zararı yok, ayçiçek menşeli ilaç , yoncada kesin çözğm.
Koyuncular, otlu yoncayı daha çok tercih ediyor, buzağılara otlu yonca daha iyi oluyor.
20 dekar yoncamız şu an tam dizde, biçim zamanına kadar inşallah burulup yatma yapmaz.
Hava yağışlı seyrediyor, uygun zaman bulabilirsek biçeriz.Teşekkürler.

Hayırlısı ile bugün
Karpuz yeri hazırlıgı bugün başladı
Rabbim cümlemizin yar yardımcisı olsun
20200326_163622.jpg
20200326_163829.jpg
20200326_163837.jpg

Kolay gelsin iyi çalışmalar
Sağol abi teşekkür ederim
Kolay gelsin Cemal, MF ile ilgili izlenimlerin nasıl, biraz bahseder misin?
Sağolasın abi
Mf240 hafif işlerde Td den pratik olcak gibi 25 dönun civari rotil cektim takviye 1 hidrolik sonda yer kaba en az 15 20 cm batiyor bazen zorluyordu hafifre yaş toprak takviye 2 de cevirmedi ama seri traktor