Jx65c antifiriz atmayı umutmusum

Yetmez en iyi ihtimalle -5 dereceye dayanıklıdır o su.... o kadarda değildirde.... hadi öyle diyelim.... motor blok ve radyatör toplam 10 litre su alıyorsa en az 5 litresi antifriz olsun boşalt alttaki o büyük hortumu çıkar suyu boşalt ordan sonra önce anti firiz doldur... sonra su doldur... sonra traktörü çalıştır bi dolaş traktör ısınsın sonra rahat bir şekilde yat :)

İlaçlama pulverizatörünün pompasına antifiriz koymayan varsa koysun...

Ne kadar antifriz koydun

Yetmez en iyi ihtimalle -5 dereceye dayanıklıdır o su.... o kadarda değildirde.... hadi öyle diyelim.... motor blok ve radyatör toplam 10 litre su alıyorsa en az 5 litresi antifriz olsun boşalt alttaki o büyük hortumu çıkar suyu boşalt ordan sonra önce anti firiz doldur... sonra su doldur... sonra traktörü çalıştır bi dolaş traktör ısınsın sonra rahat bir şekilde yat :)

İlaçlama pulverizatörünün pompasına antifiriz koymayan varsa koysun...
Peki komple suyu boşaltmak için sadece elimle gösterdiğimm hortum yeterlimi
Diğer boşaltma yerini bilmiyorum bulamadım

Son düzenleme:
Peki komple suyu boşaltmak için sadece elimle gösterdiğimm hortum yeterlimi
Diğer boşaltma yerini bilmiyorum bulamadım

yeter ya sonuna kadar boşalsn sonra montajını yap antifizi doldur radyatör ne kadar su alıyor bilmiyorum bilsem ne kadar antifiriz koyacağınıda söylerim ama dediğim gibi antifirizin fazlası zarar etmez doldur sonra traktörü ısınasıya akdar çalıştır yeter ;)

Hortumu sıktırdım don ve sert değil yumsaktı
Daha önce attıgım antifiriz donu çözmüş az kalmısmıs
Ya Allah bismillah dedim çalıstırdım traktöru 15dk çalıstı sonrada 10 km yol yaptım şükürler olsun suan bi sıkıntı yok
Zaten bi kerede çalıstı gövdeye falan baktım bi sıkıntı yok şimdilik
Geçmiş olsun ucuz atlatmissin

• Beğen
Tepkiler: ORION

Hortumu sıktırdım don ve sert değil yumsaktı
Daha önce attıgım antifiriz donu çözmüş az kalmısmıs
Ya Allah bismillah dedim çalıstırdım traktöru 15dk çalıstı sonrada 10 km yol yaptım şükürler olsun suan bi sıkıntı yok
Zaten bi kerede çalıstı gövdeye falan baktım bi sıkıntı yok şimdilik

yanlıs boruya bakıyorsun alttakı boruya bakacaksın radyoterın sol alt kosede beyaz plastık tıpa var altına bır legen koy su akıyorsa bosalt 10 lıtre su alması cıkar bosalttıgında 10 litreden az cıkarsa ıcerıde don mus buz kutlesı vardır
motor blogu donduysa anlayamazsın tıpaları attırmaz hemen kolayınan
buz olmus suyu radyotorun ıcınde mı gordunuz yoksa yedek depodakı sudamı gordunuz yedek depoda gorduysenız fazla korkmayın

Depodaki su donmustu
Evet dün gece tekrar gittim 8litre kadar su boşalttım radyatördenn ve çoğu bloktan geldi 5-6litre antifiriz koydum gerisini suyla tamamladım sonra bi yarım saat çalıstırdım
Depodaki su tamamen doluydu çalıstırınca kapaktaki delikten fazlalık çıktı
Sonra sabah tekrar çalıstırdım 15dk

Abi suyu neden boşaltacaksın git sanayiye ölçtür derecesi azsa antifiriz ekle boşuna atma içindeki antifirizi hiç bir sıkıntı olmaz

Abi konuyu okudunuz mu bilmiyorum ama radyatördeki su donmuş yazıyor orada "biz rastgele boşalt suyu" demedik eğer su donmuşsa derece yetersizdir.... üzerine çok az miktar antifiriz ilave edersen derece belkide yeterli gelmeyecek o yüzden suyu boşaltmak zorunda kalacaksın bu sebeple antifiriz ziyan olmaması için bir kere suyu çok boşaltıp bir kere çok antifiriz koymak mantıklı...

Bir kısım yorumlarda da bahara kadar elleme denmiş o günden sonraki günler soğuk dahada artacak blok patlamadıysa bile
zaten don olan suyla daha hızla ve şiddetli donma evresine girip block patlaması söz konusu ben anlamıyorum bazen yorumları ...

Sormayın kulagıma küpe oldu
Yaptıgım uygulamalardan sonra bir sıkıntı çıkmaz inş

Olmaz inşallah iyi yaptın sen ;)