kendi humik asitimizi yapmak..

Doğan paşa buraya uzak kargo+benim köye gelip alıp gitmem oradan tarlalar;beni bayağı bir maddi manevi zahmete sokuyor ..
yoksa valla kullanmayı çok isterim.
bu sene Uzakdoğu indirimi yap..
biraz yolla gelsin martta.
Ağam buluşmada konuşuruz. Lakin sana olan her türlü zorluk diger ciftcilerede var. :) bahane yok.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Ağam buluşmada konuşuruz. Lakin sana olan her türlü zorluk diger ciftcilerede var. :) bahane yok.
Anladım burada bir adam pasinlerde..!!
Geçen yıl başka yükle beraber yarım kamyon getirmiş..
e doğal olarak nakliyeden kâr etmişti.
bize mavi Bidonlu 50 tl'den dağıttı.. hemde vadeli..
patatesin bir bölümüne,fig+yulaf'a uyguladık.
fiyata göre verimine değdi denebilir..
e şimdi sende bilirsin...
herkes cebini düşünür doğanım..
bakalım senin kampanyan nasıl olacak. :)

Anladım burada bir adam pasinlerde..!!
Geçen yıl başka yükle beraber yarım kamyon getirmiş..
e doğal olarak nakliyeden kâr etmişti.
bize mavi Bidonlu 50 tl'den dağıttı.. hemde vadeli..
patatesin bir bölümüne,fig+yulaf'a uyguladık.
fiyata göre verimine değdi denebilir..
e şimdi sende bilirsin...
herkes cebini düşünür doğanım..
bakalım senin kampanyan nasıl olacak. :)
Bos Bidon 10 lira, Nakliye 10 lira, bunu uretenin hammadde parasi, vergisi, elemani, kirasi, kar orani ve satanin kar orani birde vadeli [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] sen en iyisi 200 gr ureyi erit at abi. Zira onlarin icinde baska bisey yoktur. 200 gr ureyede 50 lira vermemis olursun hem [emoji1]

• Beğen
Ooo burda birde Ercan diye birisi var..
bende ilk defa gördüm.
çok değişik karmaşık bir yapı..

şaka bi tarafa..
humik asiti bende forumdan öğrenmiştim..
ama 3 yıl oldu..
kullandım farkını gördüm..
ama öyle bahsedilenler gibi abartamam..
netice olarak kullanılması gereken tamamlayıcı,onarıcıdır.
Peki bugdaya kullanmak istersem ne zaman kullanmaliyim dekara ne kadar

Humik asit kullanarak topragi zenginlestiriyorsunuz, ne ekeceginiz onemli degil. Surum yaparken, hayvan gubresi atarken, nedasta at gitsin, bir defa da degil toprak analizin duzelene kadar at. Icerisindeki dogal maddeler topraga zarari yok faydasi var, yillarca surulmus dogal olarak fakirlesmis topragi tekrar zenginlestiriyor.

Doganbey reklam icin komisyon isterim , ama Erzurum`a Yusuf arkadasa indirim yap odeselim !!!!

• Beğen
Ben 2019 sezonunda KOH ve leonardit kullanarak ürettim. İçeriğin kalitesiz olduğunu bildiğimden bolca kullandım. Yapmadan önce alman malı 2 bidon evde duruyordu ondalarıda deneme şansım olmuştu. Ayrıca tarımsal kimya uzmanındanda bilgi alarak bu konuda görüşümü netleştirdim.

Saf halde leonarditi dekara tonlarca vererek organik madde artışı ve toprağın diğer fiziksel özelliklerini değiştirebilir fakat çiftlik gübresi gibi ucuza ve hızlı etkili olmayacağı için biraz daha arka planda kalıyor. pH ı yükselterek leonarditi cözüp hümik asit elde ediliyor fakat bunun gözde görülür yararını hem kendi ürettiğimde hem alman malında göremedim. Google'a hümik asit yazıp bir ürün açıklama kısmında yazan klasik zırvalamalar teorik olarakta imkansız. Neymiş efendim toprağın organik maddesi artarmış, ph dengelenirmiş. 1 dekar tarlada 250-300 ton toprak var. Senin dekara 3-5 litre attığın hümik ne kadar yarar sağlayabilir ki? İğnenin ucu vardır ya, onu mikroskopla incelediğimizi düşünelim anca okadar fark atar ki, 3-5 litresine okadar para vermektense komposta yönelmeli.

Birde sözde phı dengeliyordu demi... Bu attığımız hümik beyine felan mı sahip? Zaten çözünme ve stabillik prensibi gereği ph'ı 9 -10 -11 civarı olmalı. Biz bunu asidik toprağa 3-5litre uygulasak yine iğnenin mikroskoptaki ucu kadar ( pratikte tarlada fayda sağlamayacak kadar) fark eder. Ama zaten ph'ı yüksek tarlaya bunu atarsak nasıl ph ayarlanacak? Hümik asit üreticileri bu hümüğe yapay zeka felanmı katıyor ki ph'ı yüksek tarlada ph'ı aşağı çeksin?

Velhasıl kelam bence gram yararı olmayan şişirme bir ürün. Ekmek kapılarının kapanmasını istemeyen hümik üreticileri beni yalanlayacaktır, x kişisi şu kadar kullandı bak yararı oldu diyecektir. Valla madem ürününüze bu kadar guveniyorsunuz gönderin bana bi reklam amaçlı 100 litre...

Ben 2019 sezonunda KOH ve leonardit kullanarak ürettim. İçeriğin kalitesiz olduğunu bildiğimden bolca kullandım. Yapmadan önce alman malı 2 bidon evde duruyordu ondalarıda deneme şansım olmuştu. Ayrıca tarımsal kimya uzmanındanda bilgi alarak bu konuda görüşümü netleştirdim.

Saf halde leonarditi dekara tonlarca vererek organik madde artışı ve toprağın diğer fiziksel özelliklerini değiştirebilir fakat çiftlik gübresi gibi ucuza ve hızlı etkili olmayacağı için biraz daha arka planda kalıyor. pH ı yükselterek leonarditi cözüp hümik asit elde ediliyor fakat bunun gözde görülür yararını hem kendi ürettiğimde hem alman malında göremedim. Google'a hümik asit yazıp bir ürün açıklama kısmında yazan klasik zırvalamalar teorik olarakta imkansız. Neymiş efendim toprağın organik maddesi artarmış, ph dengelenirmiş. 1 dekar tarlada 250-300 ton toprak var. Senin dekara 3-5 litre attığın hümik ne kadar yarar sağlayabilir ki? İğnenin ucu vardır ya, onu mikroskopla incelediğimizi düşünelim anca okadar fark atar ki, 3-5 litresine okadar para vermektense komposta yönelmeli.

Birde sözde phı dengeliyordu demi... Bu attığımız hümik beyine felan mı sahip? Zaten çözünme ve stabillik prensibi gereği ph'ı 9 -10 -11 civarı olmalı. Biz bunu asidik toprağa 3-5litre uygulasak yine iğnenin mikroskoptaki ucu kadar ( pratikte tarlada fayda sağlamayacak kadar) fark eder. Ama zaten ph'ı yüksek tarlaya bunu atarsak nasıl ph ayarlanacak? Hümik asit üreticileri bu hümüğe yapay zeka felanmı katıyor ki ph'ı yüksek tarlada ph'ı aşağı çeksin?

Velhasıl kelam bence gram yararı olmayan şişirme bir ürün. Ekmek kapılarının kapanmasını istemeyen hümik üreticileri beni yalanlayacaktır, x kişisi şu kadar kullandı bak yararı oldu diyecektir. Valla madem ürününüze bu kadar guveniyorsunuz gönderin bana bi reklam amaçlı 100 litre...
Lambrico a.h 24 isimli ürünü bulursanız dekara 2 litre verin fikriniz değişir.

Son düzenleme:
Lambrico a.h 24 içeriğine baktım içerikte birşey yok. Doğancan'ın humik asiti bu ürüne bin basar. Bu tarz ürünler yerine bol bol dönüme (4 - 5 ton/dönüm) hayvan gübresi atarsanız. Su tutma kapasitesi artar, tarlanın sürümü kolaylaşır, gerçek organik madde eklemiş olursunuz, toprağın iyon değişim kapasitesi artarak ph ı işte o zaman dengelersiniz...

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Lambrico a.h 24 içeriğine baktım içerikte birşey yok. Doğancan'ın humik asiti bu ürüne bin basar. Bu tarz ürünler yerine bol bol dönüme (4 - 5 ton/dönüm) hayvan gübresi atarsanız. Su tutma kapasitesi artar, tarlanın sürümü kolaylaşır, gerçek organik madde eklemiş olursunuz, toprağın iyon değişim kapasitesi artarak ph ı işte o zaman dengelersiniz...
İki ürünü yan yana kullanmadığınız sürece yorum yapmanız yanlış.

hocam bu konuda en kaliteli en iyisi Lambrico a.h mıdır...veya dünyada alıp uygulama yapabileceğimiz en etkili ürün sizce bu mudur yoksa daha iyileri de varmı dır varsa onlar nelerdir...
Hümik asit yerine sıvı organik gübre demek daha doğru olur.Birkaç sene önce bitkisel ürünlerin üzerindeki hümik asit yazısı kaldırıldı çünkü.İthal birçok ürün genellikle kaliteli oluyor.Vitorg lambirico biotirssol gibi markaları deneyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: MASAY
Hümik asit yerine sıvı organik gübre demek daha doğru olur.Birkaç sene önce bitkisel ürünlerin üzerindeki hümik asit yazısı kaldırıldı çünkü.İthal birçok ürün genellikle kaliteli oluyor.Vitorg lambirico biotirssol gibi markaları deneyebilirsiniz.
Sereks`in chi liquithumus 24`ü çok güzel leonardit kaynaklı ben 3 yıldır kullanıyorum

• Beğen
Tepkiler: Mehmet-42