kendi humik asitimizi yapmak..

selam arkadaşlar. hümik ve fulvik asit kullanımı bayağı kendini ıspatladı, neden kendi sıvı hümik asidimizi üretmeyelimki. yapımı çokta zor görünmüyor mazemeleride çok kolay demin ediliyor. 100 lt. sıvı hümik asitin maliyeti 50 tl. dekara 2 lt atmak yerine 4 lt. kullanarak dahada iyi sonuç alınır bu benim düşüncem. kendi hümik asitini yapan varmı ?

Cevap: kendi humik asitimizi yapama

doğanca seyhan aslında bize formülünü anlatsa biz yapsak, zaten girdi maliyetimiz yüksek. youtube kanalında anlatılıyo ben deniycem afşin leonardit le görüştüm yap kendin diyo. patasyum hidro oksit ve katı hümik asit 2 si yeterli ph sınıda ayarladınmı oluyor. :)

doğanca seyhan aslında bize formülünü anlatsa biz yapsak, zaten girdi maliyetimiz yüksek. youtube kanalında anlatılıyo ben deniycem afşin leonardit le görüştüm yap kendin diyo. patasyum hidro oksit ve katı hümik asit 2 si yeterli ph sınıda ayarladınmı oluyor. :)
Sen dene sana birşey olmazsa bize de öğretir biz de yaparız. [emoji1]

• Beğen
Tepkiler: Alexander

Amatör olarak yapabilirsiniz. Burada şuna değinmek istiyorum. Böyle tarif verenler, yaparsın diyenler elindeki malzemeleri/hammaddeleri kokayca satmak isteyen zihniyetlerdir. Birde bu işin tıbbi-kimyevi boyutu var. Ayrıca birde proses boyutu var. Dikkat edin. Sağlığınızdan olmayın. Soluduğunuz hava bile sizi veya çevrenizi zehirleyebilir.
Hadi bunları aştık diyelim. Birde kalite kısmı var. İçerik olarak çok düşük yüzde yakalarsınız. Öyle kazana koy, sıcak suyu ekle ısıt böyle olmuyor bu işler.
Maliyetine gelirsek; Ben bile bir üretici olarak litresini 3-4 lira arasına mal ederken bunlar nasıl 50 kuruşa mal ediyor anlamıyorum :)

Siz siz olun dikkat edin.

Ha birde şu var. İlaçlarında belli bir formülü var. Madem öyle Alın hammaddesini yapım.

Sağlıcakla kalın.

Humikcan alın rahat edin. Uğraştığınıza değmez. Fiyatlara baktım daha pahalıya çıkar emin olun. Emeğinizi ve vaktinizi başka işlerde değerlendirin.

Vakit bol yapmaya değer. Denemekte fayda var. Malzemeler geldi deneyip görecez oluyorsa sıkıntı yok ,olmuyorsa doğancan burda sipariş veririz oda yollar 👍🏻. Deneyimlerimi paylaşırım buradan.

Vakit bol yapmaya değer. Denemekte fayda var. Malzemeler geldi deneyip görecez oluyorsa sıkıntı yok ,olmuyorsa doğancan burda sipariş veririz oda yollar . Deneyimlerimi paylaşırım buradan.

Kardeşim imalat konusunda kararlı görünüyorsun ,aklıma takılan Şey ;ne yaptığını nasıl Anlayacaksın .Analiz yaptırman gerekli ...
Kimyasal bir çalışma olacağı için tehlikeli olacaktır .Sana ve çevrendekilere yanma,zehirli gaz solunumu şeklinde zarar verebilir .
Kimyasallar ile nasıl çalışılır araştır.mesela kostiğin üzerine Su Eklenmez ,kostik suya az az eklenir gibi.Sonucu bende merak ettim şimdi ...
Kolay gelsin ...

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI

Basit bir humik asit yapmak istiyorsanız; leonardit, potasyum hidroksit, su.
Humikcanın fotmülünü 5 milyon dolar verene satarım :p
Yine diyorum üç kuruş tasarruf edeyim diye sağlığınızdan olmayın. İlk üretimimde sağ ve sol elimden ciddi yaralanmalarım oldu. Elimin çoğu yeri toplu ipne ucu kadar delindi.
Allaha emanet olun.

Bu tip malzemenin imalat formulleri icin bir link var

www. freepatentsonline.com

Yapmaniz gereken malzeme listesini alinca bir kimya muhendisine basvurup hangilerini nasil katacaginizi, sirasini ve tehlikeleri sormak.

Hani derler ya, " atla deve degil "

Potasyum hidriksit aldiginiz yere sorarsaniz nasil kullanacaginizi ne tedbir alacaginizi soyler.