• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Karar

Selamunaleyküm dostlar. Hayırlı cumalarınız olsun.
Konu hakkında görüş ve düşüncelerinizi alabilir miyim?

Ekli dosyalar

Gençler üniversite bitirsin diye saçma sapan bölüm açtılar burs verdiler şimdi gençler ben üniversite bitirdim değerek iş beğenmiyor belki 100 bin hibeyi duyan birkaç sazan çıkar işe atılır sonra 200 de cebinden harcar kredi kullanır sonra batar aileside kendiside perişan olur çiftçilik yapan arkadaşlara sormadan piyasayı araştırmadan kimse bu işe girmesin çıkışı yok köyler de insanlar utanma belası tarlaları ekiyor çoğu köy boş birkaç ihtiyar var mazot ilaç gübre girdilerini hesap etsinler

Gençler üniversite bitirsin diye saçma sapan bölüm açtılar burs verdiler şimdi gençler ben üniversite bitirdim değerek iş beğenmiyor belki 100 bin hibeyi duyan birkaç sazan çıkar işe atılır sonra 200 de cebinden harcar kredi kullanır sonra batar aileside kendiside perişan olur çiftçilik yapan arkadaşlara sormadan piyasayı araştırmadan kimse bu işe girmesin çıkışı yok köyler de insanlar utanma belası tarlaları ekiyor çoğu köy boş birkaç ihtiyar var mazot ilaç gübre girdilerini hesap etsinler
+1 çok haklı çiftçi, köylü bu işe yatırım yapanlar çok mağdur yapanlarda bu şartlarda pişman

Bu destekleme modeline göre tarım, hayvancılık veya ziraat gibi bölüm mezunlarına hibeden faydalanma şansı tanınıyor.
Öyle kamu yönetimi okuyana hibe falan vermiyorlar yani.
Bu şekilde okul mezunu olup köylerde yaşayan gençler için sizce nasıl bir destekleme modeli, genç çiftci de olduğu gibi hüsranla sonuçlanır mı yoksa verilen hibelerin hiç olmazsa %50 si iş görür mü?

Aileden kalan belli bir imkan tarla arazi mera gibi yoksa zor
Kirsalda koyde kalacak genç her konuda bilgili donanımlı olması gerek
Iklim hava konusunda
Toprağı degerlendirme konusunda
Hayvancılık konusunda
Ekonomi yönetimi konusunda bilgili olmasi gerek
Bu arada
Sigorta ödeyecek
Aile gecindirecek
Çocuk okutacak
Bilmiyorum boşalan meralar yaylalar nasıl degerlenecek

Üst Alt