Kubota m 7040 yakıt tüketimi

Cümleten hayırlı işler arkadaşlar foruma yeni üye oldum konya ereğlide tarım ile uğraşıyorum kubota m7040 aldım 2016 model 750 saatte 2019 aralık ayında konum şu yakıt bana biraz fazla geldi acaba yanılıyor muyum diye buraya yazıyorum m7040 ı olan varsa ölçümlerini paylaşabilir mi?
85 dönüm yer sürdüm ve aynı yere alabora çektim yaptığım iş net 37 saat sürdü ve 390 litre mazot harcadım ayrıyeten 50 km yol gittim arkasında alabora takılı yarım depo mazot yaktı (390 litreden hariç yarım depo) 35lt civarında. Çift sürerken 4lü 14 inç ünlü klasik pulluk kullandım ve 15 gaz 4 takviye toprak sertliği ne yumsak nede sert en uygun kıvamında idi traktör hiçbi şekilde pati yapmadan zorlamadan çift sürdü alaborada usulüne uygun bi şekilde çekildi (hisarlar 2.30 alabora) yani absürt bi durum olmadan tam gaz ara gazı artistik hiç bi şey olmadı sizce bu ölçümlerim nasıl yorumlarsanız sevinirim

İlerleyen saatlerde dusucek 9540 kubotam var 5 bin saatte emsallariyle yakıtı kiyaslanmicak kadar az. ağır kepir toprakta calisyor 1600 devir i fazla geçmeden kullanın. Elinizde sağlam ve cimri traktorler var biraz sabırlı olun.

Cümleten hayırlı işler arkadaşlar foruma yeni üye oldum konya ereğlide tarım ile uğraşıyorum kubota m7040 aldım 2016 model 750 saatte 2019 aralık ayında konum şu yakıt bana biraz fazla geldi acaba yanılıyor muyum diye buraya yazıyorum m7040 ı olan varsa ölçümlerini paylaşabilir mi?
85 dönüm yer sürdüm ve aynı yere alabora çektim yaptığım iş net 37 saat sürdü ve 390 litre mazot harcadım ayrıyeten 50 km yol gittim arkasında alabora takılı yarım depo mazot yaktı (390 litreden hariç yarım depo) 35lt civarında. Çift sürerken 4lü 14 inç ünlü klasik pulluk kullandım ve 15 gaz 4 takviye toprak sertliği ne yumsak nede sert en uygun kıvamında idi traktör hiçbi şekilde pati yapmadan zorlamadan çift sürdü alaborada usulüne uygun bi şekilde çekildi (hisarlar 2.30 alabora) yani absürt bi durum olmadan tam gaz ara gazı artistik hiç bi şey olmadı sizce bu ölçümlerim nasıl yorumlarsanız sevinirim
M7040 , nominal 71 hp , 230 n.m. tork , 4 14" pulluk büyük gelmiştir, sanırım.
Fiat 70 56 S , saman balyesi bağlamada 6 lt/saat gibi tüketimi olur.
Yakıt tüketiminiz 10 lt/saat ' i geçiyor.
Bu serinin motor yük dengeleme devri 2000 rpm devirdedir.
Toprak yapınız sert ise motor aşırı yükleme yapmışsınız, yakıtı en az %50 katlar.
Same Argon 3^65, 62 hp, 245 n.m. tork ile 4 10" pullukta kara toprak zeminde yakıtı aşırı fazla oluyor.
3 10" pullukla yakıt normalleşiyor.

M7040 , nominal 71 hp , 230 n.m. tork , 4 14" pulluk büyük gelmiştir, sanırım.
Fiat 70 56 S , saman balyesi bağlamada 6 lt/saat gibi tüketimi olur.
Yakıt tüketiminiz 10 lt/saat ' i geçiyor.
Bu serinin motor yük dengeleme devri 2000 rpm devirdedir.
Toprak yapınız sert ise motor aşırı yükleme yapmışsınız, yakıtı en az %50 katlar.
Same Argon 3^65, 62 hp, 245 n.m. tork ile 4 10" pullukta kara toprak zeminde yakıtı aşırı fazla oluyor.
3 10" pullukla yakıt normalleşiyor.
Toprak yapısı sert değil bizim burda taş bile olmaz toprakta 4lü pulluğu rahat çekiyor hiçbi zorlama durumu olmuyor derin bi sürümde yapmadım açıkçası şuan için sadece beklentimi hiç bi şekilde karşılamadı

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Saate 10 litre yakmış bizdede 9540ı var oda 10 litre falan yakıyor gibi saate 260 saate bizimkisi servis düşer dedi ama 70 beygir traktöre de biraz fazla gibi
Servisin bana dediği şey çok normal diyo mf 285 ile kıyaslıyor adam benim sorduğum soruya cevap vermiyor bana kendi düşüncelerini kabul ettirmeye çalışıyor bu traktör az yakıyo diyo neye göre az yakıyor ölçtüğüm veriler ortada 100 hp traktör 37 saat çalışsa bu kadar yakmaz ve 80 dönüm değil 120 130 dönüm yer işler kafam bi hayli karışık

Yakıtın aşırı fazla pompada yada enjektörlerde bir problem olabilir. Ben tn75da ile git gel 80 km engebeli arazi balya çekiyorum okadar yakmıyor

İlerleyen saatlerde dusucek 9540 kubotam var 5 bin saatte emsallariyle yakıtı kiyaslanmicak kadar az. ağır kepir toprakta calisyor 1600 devir i fazla geçmeden kullanın. Elinizde sağlam ve cimri traktorler var biraz sabırlı olun.
5 li pullukla 1600 devirde çok yavaş gider 3 takviye ile de çift süreriz diyosak bence bu kadar para verip de 3.5 4 km hızla çift sürmek tad vermez bence

• Beğen
Tepkiler: HAMUKA
fazla düşünme derim sat değerinde iken.mekanik olsun uygun olsun dersen case jx65e kabin klima arz teknolojik olsun dersen jx75c al işine bak hatta 65c bile 7040 tan güçlüdür. case almam dersen tt4.65,tt4.75 cnhnin torku yüksektir. 4-14 pullugda hem jx75c hemde tt4.75 hakkını verir

Bendede 70 lik erkunt var 4 wd bende bazi islerde yakıttan yana muzdaribim özellikle milli pompayla su cekerken asiri fazla yakıyor saatte 5 litreden fazla yakiyor arkadasimda casejx65c var en fazla 3.5 litre yakiyor yagmurlama yapiyoruz 20 metreden au cekiyor 90 fiskiye ceviriyor yanimda 285 mf 265 mf ile yamurlama yapanlar var onlarda benden az yakıyor. Ustayla konuştum pompa enjektor sokulecek dedi ama ben inanmiyorum her iste fazla yaksa dedigi dogru ama sadece yagmurlamada fazla yakmasi agir iş oldugu icin yemiyor birde 3 piston olunca belli ediyor bende satip case almayi dusunuyorum c serisi 75 beygir bi ara bende kubato almayi düşündüm ama waz gectim isin azda olsa cokta olsa traktör 75 beygir 4 pistondan asssagi olmayacak.

Bendede 70 lik erkunt var 4 wd bende bazi islerde yakıttan yana muzdaribim özellikle milli pompayla su cekerken asiri fazla yakıyor saatte 5 litreden fazla yakiyor arkadasimda casejx65c var en fazla 3.5 litre yakiyor yagmurlama yapiyoruz 20 metreden au cekiyor 90 fiskiye ceviriyor yanimda 285 mf 265 mf ile yamurlama yapanlar var onlarda benden az yakıyor. Ustayla konuştum pompa enjektor sokulecek dedi ama ben inanmiyorum her iste fazla yaksa dedigi dogru ama sadece yagmurlamada fazla yakmasi agir iş oldugu icin yemiyor birde 3 piston olunca belli ediyor bende satip case almayi dusunuyorum c serisi 75 beygir bi ara bende kubato almayi düşündüm ama waz gectim isin azda olsa cokta olsa traktör 75 beygir 4 pistondan asssagi olmayacak.
Motor devrin tutmuyo olabilir pompa case ile aynı mı pompa tipi nasil bende domak dkp606 var devir tutmazsa yakıt artar pompa için traktör değişmeye değmez uygun şartlarda kullanmazsan hepsi suda seni uzebilir

Erkunt 70 lik model, 68 hp, 285 n.m. torku var.
LDA bulunmuyor, taktırmanızı öneririm.
Su pompasıyla, 5 lik salyangoz pompa , 3 büyük fıskiye , 30 mm ağızlı olarak, 1800 rpm motor devrinde çalışınız.Perkins motorun yük dengeleme devirleridir.
Salyangoz pompada, 110 luk alıcı boru ve hatta 100 metre kadar 100 lük boru kullanışlı olur.

Biz tt65 ile 1300-1500 motor devir araliginda 6 lik domak dkp.606 ile( max 540 kuyruk devirde400ton saat kapasiteli)yaklasik 7 metreden alip 100 metre 160 lik boru ile 5 metre kod farki ile salma sulama.yapiyoruz saatte tuketim 2,5-3.5 litre arasinda
Tt65 2300 rpmde 65 hp 1400 rpmde 261 nm tork lda turbo intercoll

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca