Küçükbaş konusunda fazla başlık yok burdan bilgi paylaşalım

abi 1000 lira dedikleri kuzuyu kessen taş çatlasın 700 liralık et çıkar. bakma sen bizim üreticide çıldırdı.pazarların kapalı olması millette bi fiyat yükseltme trendine geçirdi. piyasa tahminimce önümüzdeki ay ucuzlar
Kuzu karkas en son 45tl civarıydı 24kg civarı karkas yapan kuzu cengelde zaten 1000tl topluyor.
Damızlık olacak vasfı olan hayvana 250tl kadar ekleniyor.
Fiyatta. Anormallik yok koyun arayan çok damızlık vasfı olan yemli dolu koyun arayan dahada cok.
Arz talep mevzu fiyat uzun süre düşecek gibi gorunmiyor.
En azından Marmara bölgesi için durum boyle.

Kuzu karkas en son 45tl civarıydı 24kg civarı karkas yapan kuzu cengelde zaten 1000tl topluyor.
Fiyatta. Anormallik yok koyun arayan çok damızlık vasfı olan yemli dolu koyun arayan dahada cok.

İç Anadolu’da aynı şekilde. Damızlık satışı yapan arkadaşlarım yetiştiremediklerini söylüyorlar. Koyun piyasasının bir diğer artma nedeni ise büyükbaşta artan maliyetler.

Selamun aleyküm arkadaşlar suan koyun ticaretine izin varmi yani erzurumdayim diyelimki bursa dan yada ankaradan ya da bulduğum herhangi bir yerden merinos damızlık koyun almak istesem buna izin varmi? Ikinci sorum iyi damızlık almaya kalksam yer önerecek olan varmi fiyat aralığı ne olur 50 kadar koyun 3 il de france koç almayı dusunuyorum

benim sözüm canlı 25 kilogram olan kuzuyu 1000 tl isteyenlere. senin dediğin kilolardaki kuzuya daha pahalı istiyorlar.

• Beğen
Tepkiler: ilhan_mkp
benim sözüm canlı 25 kilogram olan kuzuyu 1000 tl isteyenlere. senin dediğin kilolardaki kuzuya daha pahalı istiyorlar.
O konuda haklısın geçen gün arkadaşa toklu bakmaya gittik.
Taş çatlasın 5 aylık dişi kuzu temiz yerde yatmış ama bakımsız damızlık olmayacak hayvanlara 2500tl hayvan başı istedi.
Sende bı para şöyle diyo bunlar damızlık olmaz kasaba ver dedim çıktım [emoji16]

O konuda haklısın geçen gün arkadaşa toklu bakmaya gittik.
Taş çatlasın 5 aylık dişi kuzu temiz yerde yatmış ama bakımsız damızlık olmayacak hayvanlara 2500tl hayvan başı istedi.
Sende bı para şöyle diyo bunlar damızlık olmaz kasaba ver dedim çıktım [emoji16]
millet çıldırmış abi ya et hesabı yapıyoruz kuzuda 600 tl lik et var 700 e ver diyoz yok diyo. 1000 lira istiyor. bugun kangal ilçesinden bi abiyle görüştük temmuzda çok uygun olduğunu söyledi ama hayırlısı. ederi kadar isteseler iyide ederinden fazlasını istemekte hiç etik değil

millet çıldırmış abi ya et hesabı yapıyoruz kuzuda 600 tl lik et var 700 e ver diyoz yok diyo. 1000 lira istiyor. bugun kangal ilçesinden bi abiyle görüştük temmuzda çok uygun olduğunu söyledi ama hayırlısı. ederi kadar isteseler iyide ederinden fazlasını istemekte hiç etik değil
Aslında hesaplı hayvan vardir.
Fiyatı ucmayacak yetiştirici hayvan satacak oldumu cambaz celep takip hemen orada belirir hayvanları alir.

• Beğen
Tepkiler: necdetdemiral
Küçük baş sevenler hiç paylaşım yok.
Koyunu çekerken pelvanida aldım kareye 🤣
IMG_20200429_175150.jpg
IMG_20200429_073726.jpg
IMG_20200426_191236.jpg

Kuzu yemi olarak hangi marka kullanıyorsunuz sayın küçükbaş severler:) Memnun musunuz?

Biz CP kullanıyorduk oda 100 lira oldu...
Özkan bilader yanlış anlamada kuzu yemi içindeki olanların daha kalitelisini sen kendinde üretiyorsun . Kendi yemini kendin hazırlasan daha iyi olmazmı . Ben genelde arpa, bugday , yukaf , mısır , cekirdek , macar fiğ , agdi fig vede pamuk küspesi ile kendim yapardım o biçimde olurdu . Sende bu ürünlerin ektini kendinden digerlerinide sezonda al yap inan cok daha iyi olur .

• Beğen
Tepkiler: Ömer Bayram
Özkan bilader yanlış anlamada kuzu yemi içindeki olanların daha kalitelisini sen kendinde üretiyorsun . Kendi yemini kendin hazırlasan daha iyi olmazmı . Ben genelde arpa, bugday , yukaf , mısır , cekirdek , macar fiğ , agdi fig vede pamuk küspesi ile kendim yapardım o biçimde olurdu . Sende bu ürünlerin ektini kendinden digerlerinide sezonda al yap inan cok daha iyi olur .
Tek tip fabrikasyon yemdense arpa buğday mısır yulaf tane olarak bizde hesaplı bulunuyor onların içine 1/4 oranında kuzu yemi katıyorum vitamin ıvır zivirlari karşılamak icin.
Ayda 4 çuval fabrika yemi vericeksem 1 çuval veriyorum.
Diğer hububat türevleri sezonda zaten bedava gibi satılıyor.

• Beğen
Tepkiler: Ömer Bayram