LAVERDA NIN MOTOR ÖYKÜSÜ

Herkese merhaba sezon yaklaşıyor o yüzden 2003 model 20bin küsür saatte laverdaya ilk motorunu yapıyoruz aslında motorda bu saatte olmasına rağmen bi sıkıntı yokmuş şikayeti yağ değişimi gelene kadar 1 litre yağ eksiltmesiymiş sökünce gördük silindirlerde daha fabrika honlama çizgileri duruyor 20 bin saat km olarak 1 milyon km yapıyor keyfi bi motor yapacağız makina malkaradan ve bizi tercih edip çanakkaleye getirdiler fotoları sizinle paylaşmak istedim toplamaya geçemedik blok daha rektefiyeden gelmedi IMG_0544.JPGIMG_0545.JPGIMG_0546.JPGIMG_0547.JPGIMG_0548.JPGIMG_0550.JPGIMG_0549.JPGIMG_0552.JPGIMG_0553.JPGIMG_0554.JPG

Şimdi foton traktör olarak değil de genel olarak konuşayım baskı balata bitmesinin çok sebebi var yarım debriyaj kullanma yolda giderken ayağımızı debriyajın üzerine koyma alışkanlığı malzeme kalitesi ve son olarak şunu soracağım debriyajı söktürdüğünde komple set olarak mı takıyorlar yani hem baskı hem Balat’a mı yoksa sadece balata mı değişiyor

Şimdi foton traktör olarak değil de genel olarak konuşayım baskı balata bitmesinin çok sebebi var yarım debriyaj kullanma yolda giderken ayağımızı debriyajın üzerine koyma alışkanlığı malzeme kalitesi ve son olarak şunu soracağım debriyajı söktürdüğünde komple set olarak mı takıyorlar yani hem baskı hem Balat’a mı yoksa sadece balata mı değişiyor
Yarım debriyaj işi yok üzerine ayak koymada yok debriyaj ı gelelde set olarak degisiyorlar
Konya'da bunlara TD 65 balatası da uyguluyorlar mış diye duydum
Bazen balata bazen tırnaklar in kırıldığı oluyor
Ama suda var bin saat çalışıyor senede

Kolay gelsin mesut abi ortalama kac paraya mâl oldu acaba laverdaya yeni motor

Sağol kardeşim allah razı olsun şuan daha fiyat belli değil ben motoru dağıttım temizliğini yaptım parçalarını hazırladım montaja geçmedik fiyat iş bitince belli olur makina sahibine sorarım fiyat işine ben karışmıyorum

Mesut kolay gelsin kardeşim.
Farmal 75c kullanıcısıyım
Farmal C watsap grubumuzda
Bu traktörler üzerine neler geliştirilebilir bu gibi yorumlar ve araştırmalar yapıyoruz.aysberk kullanıcı nikli arkadaşımız ankaradan Hamdi bir araştırma yaptı. Bu traktörler newholland T4000 serisinin devamı şanzıman özellikle T4030 ile aynı.
Bu traktörler 16+16 vitese sahip hatta 32+16 olanlarda var.
Bilindiği üzere jxc serisi 2017 ye kadar 8+8 vites üretildi.biz bu traktöre 16+16 yapılabileceğini ve uygunluğunu teyit ettik.burda yaşadığım ilçede servisteki biriyle görüştüm olur dedi.
Sen bu işn içinde bir USTA olarak traktörün komple şanzımandan bölünüp arka kısım kabinin altından çıkartılacak şanzıman açılacak ve parçalar yerine takılacak .bu işin ustalık bedeli nereleri bulur? Ayrıca buna benzer bi uygulama da yer aldınmı şimdiye kadar?saygılar selamlar.

Mesut kolay gelsin kardeşim.
Farmal 75c kullanıcısıyım
Farmal C watsap grubumuzda
Bu traktörler üzerine neler geliştirilebilir bu gibi yorumlar ve araştırmalar yapıyoruz.aysberk kullanıcı nikli arkadaşımız ankaradan Hamdi bir araştırma yaptı. Bu traktörler newholland T4000 serisinin devamı şanzıman özellikle T4030 ile aynı.
Bu traktörler 16+16 vitese sahip hatta 32+16 olanlarda var.
Bilindiği üzere jxc serisi 2017 ye kadar 8+8 vites üretildi.biz bu traktöre 16+16 yapılabileceğini ve uygunluğunu teyit ettik.burda yaşadığım ilçede servisteki biriyle görüştüm olur dedi.
Sen bu işn içinde bir USTA olarak traktörün komple şanzımandan bölünüp arka kısım kabinin altından çıkartılacak şanzıman açılacak ve parçalar yerine takılacak .bu işin ustalık bedeli nereleri bulur? Ayrıca buna benzer bi uygulama da yer aldınmı şimdiye kadar?saygılar selamlar.

Öncelikle teşekkür ederim iskender abim
Senin demiş olduğun şanzıman vites sayısı arttırma işlemi olur ama bunun için komple şanzıman değişimi gerekli 8+8 şanzımanı 16+16 yapamazsın çünkü şanzıman blok yapısı 8+8 e göredir grup dişlileri kamalı mil dişlileri var daha fazla bi dişli koyamazsınız ama 16+16 şanzımanı komple motora monte işlemi olur ona lafım yok diğer türlü olmaz şanzıman blok yapıları farklı

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca