• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Mf 2635 2019 model rodaj

blanebate

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bugün itibari ile mf2635 satin aldim bursa gscr global mf bayisinden her konuda yardımcı oluyorlar bu konuda tavsiye ederim servis tarla sürüm egitimi için gelecekler iyi bir rodaj için traktörü tam kapasitede kullanmami tavsiye ettiler 30 saatte ysg değişimi yapılacak ilk dört ceker deneyimim ford 6600 kullaniyorduk artik yardimci kuvvet olarak hizmet edecek inşaallah sormak istediğim 12 numara 4lu pulluk var hangi viteslerde sürüme girmeliyim gerçi servis egitime gelecek ama kullanan arkadsslarin yorumlarini da bekliyorum

Ekli dosyalar

Ahmetfrk26

Aktif Üye
Abi başlık güzel forum daki bilgili abilerim de gelip bilgi verirlerse iyi olur takip etmek istiyorum bu arada hayırlı olsun öncelikle rodajın mantığı traktörü üzmeden ilk yağ değişimine kadar çok devir çevirmeden ani gaz tepkimelerinden uzak kullanmaktır çünkü artık her ne kadar lazerle piston silindir kesilse bile piston silindirin üstünde gözle görülmeyen çapaklar girinti çıkıntılar kalıyor bu çapaklar fazla devir çevirdiğimiz zaman pistonun çok hızlı gelgitin den dolayı silindiri pistonu çiziyor bu çapaklar yağ degisiminlerinde yağda parıltılı bir şekilde görülüyor zaten bu yüzden rodajın mantığını ben fazla devir cevirtmemek olarak biliyorum ama bazilari da 0 traktörü zorlayın işte yolda boş gezmeyin arkanıza römork takin yoksa sağır kalır diyor hangisi doğrudur acaba?

blanebate

Yeni Üye
Servisin ve satışı bayisi ve kullanma kilavuzunda rodajda traktotu tam kapasite kullanin diyor serviste zorla zorliyabildigin kadar diyor bayide ayni şekil

mekanik10

Aktif Üye
Bende zorlanması gerektiğini duydum, yani motoru baymadan 1 vites düşükte yüksek devirde kullanılmalı 50 ile 250 saat arası. Mf 2635 için 4 lü 12 ideal olur hatta küçük bile gelebilir. Hayırlı olsun

The_Hoca

Trakkolik Üye
Specification of TSJ436 Engine
Max Rating58.8 KW (80 ps@2200 rpm)
Intermittent Rating54.7 KW (74.5 bhp@2200 rpm)
Constant Speed49.9 KW (67 bhp@1500 rpm)
Type ConfigurationVertical In-Line Diesel EngineBore95 mmStroke127 mm
No of Cylinders4Displacement3600 cc
Compression Ratio18:3:1
Cycle4 StrokeRotationClock Wise (Viewed from Front)
AspirationTCICCombustion SystemDirect InjectionFuel PumpVE -
RotaryGoverningMechanicalEngine Starting System.
ElectricalCooling SystemWaterElectrical System12 Volts
Fly WheelCan be made to Suit Application.
Fly Wheel / HousingSAE 1 or SAE 3Mass EmissionTractor : TREM III A
Industrial : BS III (CEV)
Global : TIER 4FINT/ EU STAGE III AWeight270 KG *Dimension696 * 539 * 797 mm *
Motor 1500 devir max tork, 2200 devir max güç, 2500 devir motor max devri bulunduğu için toprak işlemelerinde 2000-2200 devir kullanılarak rodaj yapılması iyi olur.Yüke girmeden motorun ısıtılması faydalıdır.

Üst Alt