saman ve ot balyaları ile inekler ne yapılacak bir tülür bulamadım yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

iyi günler. benim bir kaç sorum olacak

bugdaydan çıkan yada çimlerden çıkan otları balya haline getirdikten sonra ne yapcaz. çiftlikte ölece duruyo bir türlü eksilmedi.
birde hayvanları napcaz habire çoğalıyolar ama bir türlü satılmıyı ne yapcaz
birde traktörün arkasına takılan süt tankı gibi bir şey var o ne işe yarıyo acaba?

: saman ve ot balyaları ile inekler ne yapılacak bir tülür bulamadım yardım

banzai link=topic=1172.msg9255#msg9255 date=1202938069' Alıntı:
iyi günler. benim bir kaç sorum olacak

bugdaydan çıkan yada çimlerden çıkan otları balya haline getirdikten sonra ne yapcaz. çiftlikte ölece duruyo bir türlü eksilmedi.
birde hayvanları napcaz habire çoğalıyolar ama bir türlü satılmıyı ne yapcaz
birde traktörün arkasına takılan süt tankı gibi bir şey var o ne işe yarıyo acaba?

Öncelikle kendinizi tanıtma bölümünde tanıtırsanız memnun olacağız. İkinci konu olarak sorularınız için lütfen 'Sorunlar' bölümünüz kullanınız. Ben şimdi konuyu gerekli yere taşıyacağım. Gelelim sorularınıza...

* Balya yaptığınız samanları yada otları hayvanların damına koyun, onlar zamanla kendisi azalacaktır. Hayvanlara yem olacak onlar.
* Hayvanlar satılıyor, bunun için hayvan taşıma römorkunu takınız, dama yanaşınız, kapağını açınız. Hayvanlar kendisi binecektir o römorka eğer binmezlerse satamazsınız hayvanları. Satılabilmesi için de belli sayıda olmaları gerekir. Römorka binen hayvanları borsaya götürüp satabilirsiniz. Borsadaki kantarın üstüne römorku çıkarın hayvanların toplam ağırlığı yazacak ve hayvanlar satılıacaktır. Borsanın nerede olduğunu öğrenmek için sitemizde ufak bir arama yapınız.
* Süt tankı gibi görünen tank, hayvanların gübrelerini tarlaya atmak için kullanılır.

: saman ve ot balyaları ile inekler ne yapılacak bir tülür bulamadım yardım

bir sürü hatam olmasına karşılık cevap yinede cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. yeniyim o yüzden böyle oldu kusura bakmayın

Ynt: saman ve ot balyaları ile inekler ne yapılacak bir tülür bulamadım yardım

dam neresi?

bizde dam catımsı yapı olarak bılınır balya konusu ıcın?

bide gubrelerme ısı ıcın nerden nasıl doldurascagım yıne Ğ harfıyle ambardan?

Ynt: saman ve ot balyaları ile inekler ne yapılacak bir tülür bulamadım yardım

al gübre arabasını ineklerin olduğu yerin başına bir boru var.Bende 5 e basınca oluyor.Çünkü ben tuşları kendime göre değiştirdim.Sana mustafa abi cevap versin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...