Sitemizde Kubota Traktörleri Kullanan Değerli Üyelerimiz

Ynt: Sitemizde Kubota Traktörleri Kullanan Değerli Üyelerimiz

mustafagursacli link=topic=42665.msg438455#msg438455 date=1314483689' Alıntı:
arkadaşımızın hakkı yenmesin lütfen memnunmusun biladerim.....
evet hemde cok memnunum şimdilik aramız güzel
ama bi sorun var.nasıl anlatsam onuda tam bilmiyorum.bunların arka tekerleri genişleyip darala biliyor ya o jantı tutan parca 6 köşeli demir yani aks.jantı o demire sıkıştıran parca o 6 köşenin sadece 2 sini sıkıştırıyor.bu nedenle arka tekerler yalpa yapıyor.servisimle görüştüm kubota şimdi onun 6 köşesini sıkıştıran parça yapmış siparişini vermiş servis bayramdan sonra gelecek.umarım anlatabildim

blade4635 link=topic=42665.msg438482#msg438482 date=1314486447' Alıntı:
ama bi sorun var.nasıl anlatsam onuda tam bilmiyorum.bunların arka tekerleri genişleyip darala biliyor ya o jantı tutan parca 6 köşeli demir yani aks.jantı o demire sıkıştıran parca o 6 köşenin sadece 2 sini sıkıştırıyor.bu nedenle arka tekerler yalpa yapıyor.servisimle görüştüm kubota şimdi onun 6 köşesini sıkıştıran parça yapmış siparişini vermiş servis bayramdan sonra gelecek.umarım anlatabildim
bayramdan sonra inşallah sorunun çözülür ancak ne fotoğraf atıyosun nede video uzun zamandır....

blade4635 link=topic=42665.msg438482#msg438482 date=1314486447' Alıntı:

Arka tekerleklerinin genişletilmesindeki amaç ne? yani dik ve engebeli arazilerde devrilme tehlikesinin azaltılması yada zemine daha iyi tutunmasının sağlanması ile ilgili olabilirmi?

chooyu link=topic=42665.msg438611#msg438611 date=1314537553' Alıntı:
Arka tekerleklerinin genişletilmesindeki amaç ne? yani dik ve engebeli arazilerde devrilme tehlikesinin azaltılması yada zemine daha iyi tutunmasının sağlanması ile ilgili olabilirmi?
tespitlerin doğru dar olmasının sebebide dar yerlerde daha rahat çalışabilmesi.....

Evet mustafa aslında bu kubotanın ne kadar farklı amaçlarda kullanım kolaylılığı sağladığının bir kanıtı.Dar meyve bahçelerinde ve üzüm bağlarında standart şekli ile kullnılıyor.Engebeli arazilerde devrilmesini en aza indirmek için arka tekerlekleri genişlettiğinde daha iyi tutunuyor mesela biizm dağdaki zeytinlikleri bu formatta işleyebiliriz.2420 de görmüştüm bu özelliği kriko ile kaldırılıp 5 dk içinde bu ayarlamanın yapılabildiğini anlatmıştı bayi.

chooyu link=topic=42665.msg438635#msg438635 date=1314542782' Alıntı:
Evet mustafa aslında bu kubotanın ne kadar farklı amaçlarda kullanım kolaylılığı sağladığının bir kanıtı.Dar meyve bahçelerinde ve üzüm bağlarında standart şekli ile kullnılıyor.Engebeli arazilerde devrilmesini en aza indirmek için arka tekerlekleri genişlettiğinde daha iyi tutunuyor mesela biizm dağdaki zeytinlikleri bu formatta işleyebiliriz.2420 de görmüştüm bu özelliği kriko ile kaldırılıp 5 dk içinde bu ayarlamanın yapılabildiğini anlatmıştı bayi.
ben en dar şekli ile kullanıyorum üzüm baglarında cok işe yarıyor.videoda eklemiştim hatta.
işte benim sorunum orada o ayarlamanın yapıldıgı parça degişecek inş.daha önce kubotanın servisligi yapan bir usta bu tekerin yalpa yapmasının hemen hemen tüm b2530 larda oldugunu söylemişti.sebebi iste o ayarın yapıldıgı civata aksın sadece 2 köşesini sıkıştırıyor.diger köşeler sıkışmadıgı için yalpalıyor tekerler.gelecek olan parca tüm köşeleri sıkacak

blade4635 link=topic=42665.msg438738#msg438738 date=1314567359' Alıntı:
ben en dar şekli ile kullanıyorum üzüm baglarında cok işe yarıyor.videoda eklemiştim hatta.
işte benim sorunum orada o ayarlamanın yapıldıgı parça degişecek inş.daha önce kubotanın servisligi yapan bir usta bu tekerin yalpa yapmasının hemen hemen tüm b2530 larda oldugunu söylemişti.sebebi iste o ayarın yapıldıgı civata aksın sadece 2 köşesini sıkıştırıyor.diger köşeler sıkışmadıgı için yalpalıyor tekerler.gelecek olan parca tüm köşeleri sıkacak
ayhan abi (chooyu) bir b 2530 sahibi adayı şu anda bakalım

anayurtlu 3105d link=topic=42665.msg438767#msg438767 date=1314572215' Alıntı:
iyide aynısını Mustafa abi Bartu da dedi şöförü kubotayı sürmek istiyomuş satacam deyince bende işi bırakırım diye....ve canlı gördüm balyacılar ben süreceğim kubotayı diye....demekki var birşey

blade4635 link=topic=42665.msg438754#msg438754 date=1314569102' Alıntı:
evet bilgim var.kafasına takılan soruları cevaplamıştım.

Yıl sonuna kadar nasipse alacağız fakat 2 ay önce liste fiyatı 25 bindi şimdi 27 bin olmuş.Mal biraz kendini gösterince sağolsun bayilerimiz fırsatı kaçırmıyorlar :)

chooyu link=topic=42665.msg438864#msg438864 date=1314613052' Alıntı:
Yıl sonuna kadar nasipse alacağız fakat 2 ay önce liste fiyatı 25 bindi şimdi 27 bin olmuş.Mal biraz kendini gösterince sağolsun bayilerimiz fırsatı kaçırmıyorlar :)
n
fiyatların bayi ile bi alakası yok arkadaşım merkez belirliyor yani Marubeni.

chooyu link=topic=42665.msg438864#msg438864 date=1314613052' Alıntı:
valla aynen öyle olmuş 27 bin.

arkadaşlar ben japonların kötü mal yaptığını görmedim çalışkan adamlar.japon arabası toyoto corollonun eski modellerinden 14 senelik araba daha sanayiye gitmemiş olanları var burda bir laf var toyota için.... usta düşmanı (tamirci kastediliyor) yani sözün özün japon malı kaliteli vede almana göre ucuz da oluyor....kubatoda aynıdır bence... alk-*s

S@BİT link=topic=42665.msg438907#msg438907 date=1314628697' Alıntı:
n
fiyatların bayi ile bi alakası yok arkadaşım merkez belirliyor yani Marubeni.

Evet haklısın arkadaşım marubeninin sitesinde yeni gördüm fiyatları.yanlız Bu marka yaygınlaşmaya çalışan bir marka şu an yen Tl karşısında değer kazanıyor onada tamam ama 2 ay içinde 25500 den 27000 bine çıkması taleplerde sıkıntı yaratabilir değilmi?

chooyu link=topic=42665.msg439257#msg439257 date=1314787283' Alıntı:
Evet haklısın arkadaşım marubeninin sitesinde yeni gördüm fiyatları.yanlız Bu marka yaygınlaşmaya çalışan bir marka şu an yen Tl karşısında değer kazanıyor onada tamam ama 2 ay içinde 25500 den 27000 bine çıkması taleplerde sıkıntı yaratabilir değilmi?
evet biraz taleplerde sıkıntı yaşatabilir ama diğer traktörlerdede aynı zamlar mevcut onun için normal bence yani.

akadaşlar merhaba bizde kubota ailesine katıldık b2530 küçük ama cok kullanışlı işimizi fazlasıyla görüyor :)