sulama için elektirik çekme maliyeti

s.a. arkadaşlar araştırmaya devam ediyorum. yardımlarınızı bekliyorum. elektiriğe 850 metre bir tarlaya 100 kw güc verecek elektirik çekme maliyeti ne olur acaba

tedaşa abonelik ücreti+ tel ve direk + trafo+ vs
bilgisi olanlardan yardım bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
s.a. arkadaşlar araştırmaya devam ediyorum. yardımlarınızı bekliyorum. elektiriğe 850 metre bir tarlaya 100 kw güc verecek elektirik çekme maliyeti ne olur acaba

Geçen yıl mayıs ayında 3500 tl medaş'a abonelik ücreti verdim
2 direk trafo kablo işçilik 27000 e toplamda 30500 yaptırdım.tedaşa 1500 tl para yatırdım onu geri ödüyorlar iki yıl sonra onu saymıyorum.hocam bu yil %20 zam geldiğini biliyorum

Geçen yıl mayıs ayında 3500 tl medaş'a abonelik ücreti verdim
2 direk trafo kablo işçilik 27000 e toplamda 30500 yaptırdım.tedaşa 1500 tl para yatırdım onu geri ödüyorlar iki yıl sonra onu saymıyorum.hocam bu yil %20 zam geldiğini biliyorum

3500+1500 nedir tedaşa ortak mi girecez,bu soyguna dur denilmeli
Iki direk taş catlasa 100 metredir,çok cok pahali
Direk,iscilik,kablo, trafo ayri ayri ne tuttu

3500+1500 nedir tedaşa ortak mi girecez,bu soyguna dur denilmeli
Iki direk taş catlasa 100 metredir,çok cok pahali
Direk,iscilik,kablo, trafo ayri ayri ne tuttu

O şekilde tek tek bilmiyorum hocam.
1 ayırıcı direk
1 trafo direği
100 lük trafo
60 metre kablo direk üstü tel
60 metre toprak altı dalgıç kablosu (ikinci panoya giden)
işçilik emek vs hepsi 27000 tl

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN
Bir tedaş çalışanı olarak yardımcı olayım bulunduğunuz yerin prosedürü nedir bilmiyorum ama dediğiniz şartlarla proje ile (depozito iletim dağıtım bedeli hariç) 55000 60000 arası tutar sadece trafo bunun kumanda panosu, trafo pompa arası kablo hariç tabi bu ortalama fiyat

• Beğen
Tepkiler: bilgiye_ac
Bir tedaş çalışanı olarak yardımcı olayım bulunduğunuz yerin prosedürü nedir bilmiyorum ama dediğiniz şartlarla proje ile (depozito iletim dağıtım bedeli hariç) 55000 60000 arası tutar sadece trafo bunun kumanda panosu, trafo pompa arası kablo hariç tabi bu ortalama fiyat

kardeşim alacağım arazi köye 800-900mt benim yeni trafo almam gerekecek mi illa.sanırım trafo çok tutuyor bu işte.bir de ben elimde tapu fotokopisiyle elektrik dairesine gidince bana trafo sart veya gerek yok diyecekler mi online bakıp yoksa kefiş mi yaptırmam gereklıdir.

Tedaşda çalıştığın için bu konuya vakıf olabilirsiniz diye sordum kardeşim kusuruma da bakmayasın.

Kusur olmaz bildiğim kadarıyla aydınlatayım seni çalıştıracağın pompa gücü çok önemli eğer köy trafosunun güçü yeterli ise alüminyum kablo ile yer altı uygun olarak kullana bilirsin önce bu konuyu aydınlatalım sonra başvuru sürecini sana aktarayım

• Beğen

Kusur olmaz bildiğim kadarıyla aydınlatayım seni çalıştıracağın pompa gücü çok önemli eğer köy trafosunun güçü yeterli ise alüminyum kablo ile yer altı uygun olarak kullana bilirsin önce bu konuyu aydınlatalım sonra başvuru sürecini sana aktarayım

hocam sagol,
henuz kuyu yok ben kuyu için ve 2 adet prefabrik için elektrik çekme niyetindeyim.prefabrikler ev gibi kullanılacak yani buzdolap camasır makina bulasık makina tvler vs sehir evindeki tüm konfor olacak.niyetim bu.

bana soylenen 800-850mt köyden alırsın elektiriği sana da maliyeti 25 30bini bulur dendi.
trafo şart değil dendi.
senin söylediğin yeraltından elektrik alma methodu yukardaki durumlar için uygun olur mu.
ben arsayı ektircem ve küçükbaş bakacam

hocam sagol,
henuz kuyu yok ben kuyu için ve 2 adet prefabrik için elektrik çekme niyetindeyim.prefabrikler ev gibi kullanılacak yani buzdolap camasır makina bulasık makina tvler vs sehir evindeki tüm konfor olacak.niyetim bu.

bana soylenen 800-850mt köyden alırsın elektiriği sana da maliyeti 25 30bini bulur dendi.
trafo şart değil dendi.
senin söylediğin yeraltından elektrik alma methodu yukardaki durumlar için uygun olur mu.
ben arsayı ektircem ve küçükbaş bakacam
Tahminen bölgede su durumu nedir ilerde ekip bakacağin arazi nedir sadece evler için daha ucuza bile mal edersin önemli olan kuyu

• Beğen
Bir tedaş çalışanı olarak benim de bir sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim. Bizim 62 dönüm Sakarya nehrinin kıyısında bir tarlamız var. Su sorunu olmayan bir tarla. Komşu parseldeki arkadaş bizim tarlanın başına trafo ve pompa oturtarak bizim tarlanın içinden yeraltından boru döşeyerek, tarlasını sulamakta, bizde elektrik için müracaat ettiğimizde sizce ayrı bir trafo ile projelendirilmeli, yoksa tarla başında bulunan bu trafodan istifade ile saat takılarak kullanım alınabilir mi, sizce en ekonomik elektrik ile nasıl tarla sulaması yapılabilir.

Bir tedaş çalışanı olarak benim de bir sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim. Bizim 62 dönüm Sakarya nehrinin kıyısında bir tarlamız var. Su sorunu olmayan bir tarla. Komşu parseldeki arkadaş bizim tarlanın başına trafo ve pompa oturtarak bizim tarlanın içinden yeraltından boru döşeyerek, tarlasını sulamakta, bizde elektrik için müracaat ettiğimizde sizce ayrı bir trafo ile projelendirilmeli, yoksa tarla başında bulunan bu trafodan istifade ile saat takılarak kullanım alınabilir mi, sizce en ekonomik elektrik ile nasıl tarla sulaması yapılabilir.
Bu soruyu once trafo sahibine sormalisin bence.. Eger o kullanmana musade ederse tabiki kullanabilirsin. Gerci eskiden oluyodu bole isler ama su an yasal mi bilmiyorum..

• Beğen
Tepkiler: çiftçi sam
Muhtemelen trafo özel. Buyüzden yeni trafo kurman lazım yada komşunla anlaşıp süzme sayaç kullanabilirsin normalde yasal bir yanı yok ama biz böldemizde fatura ödendiği taktirde karışmıyoruz yada komşundan muhafakname alıp onun og hattını kullanıp kendi trafonu kurabilirsin oda senin komşunla olan ilişkine bağlı belkide hat masraflarının yarısını ister

Evler için yarın kablo fiyatını sorayım sana net cevap vereyim sadece kabloyu alıp kepçe tutar eştirirsin en uygun şekilde

hocam çok teşekkür ederim bu yeraltında alma olayı illa köy yolu üzerinden mi olmalı peki bir de köy trafosundan maksimum 1 km uzakta olma sartı diye bir şart var mıdır(yani eğer 1km geçerse 2.bir trafo şart falan durumunun dogrulugu var mıdır hocam)neticede elime metre alıp 850 mt lik bir mesafe mi var ölçmedim henüz.

saygılar

hocam çok teşekkür ederim bu yeraltında alma olayı illa köy yolu üzerinden mi olmalı peki bir de köy trafosundan maksimum 1 km uzakta olma sartı diye bir şart var mıdır(yani eğer 1km geçerse 2.bir trafo şart falan durumunun dogrulugu var mıdır hocam)neticede elime metre alıp 850 mt lik bir mesafe mi var ölçmedim henüz.

saygılar
Normalde yolboyu şartı koşulyor ama sen tarla sahipleri müsaade ettiği zaman direk döşeyebilirsin gerilim düşümü hesaplanır kurtaryorsa 2. Bir trafo şartı yoktur. Trafonun kurulum maliyeti dışında bakım ve kayıp giderleride vardır trafo son çare mesela kullan yada kullanma fatura gelir

Tarlamdaki sondaj için 50 kw lik trafo ve tek direge hersey dahil 25 -30000 arası gider dedi elektrikci