• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Sulama tabancası tercihi

Ben yüzüak jet 40 kullanıyorum. Mini gezgin makinem var iki tane hem yoncanın hem mısırın sulamasını bu makinlerle gerçekleştiriyorum. Jet 40 bence suyu çok iyi dağıtıyo biraz kırdırmayı açıyorum yoncada suyu sis bulutu gibi üzerine seriyo mısırda zaten problem yok şimdilik memnunuz. Takılma problemine gelince kul yapısı benim tabancanın biri takılı kaldı 2 kez birinde benim hatam pimi tutan zincir katlanmış diğerini bende anlamadım sağa giderken başladı bi sağ bi sol yapmaya aynı tabanca bakalım bakıma göndericem. Diğer tabancada şimdiye kadar hiç bi sorun yaşamadık ikiside aynı saatte çalışıyo aynı suya bağlı herşeyi aynı yani biri takılma yaptı diğeri bi sorun yapmadı. Önümüzdeki sezon da inşallah olmaz bir sorun bölgemizde rüzgar geceleri olmuyo geenlde gece suluyorum akşamdan kuruyom gece bi kaç kez gidiyorum öyle bakmaya o kadar sabaha kadar suluyo sorunsuz
Ustam suyu neyle basıyorsun
Ve kaç metre atıyor

Hocam aldınız mı ürünü Barajdan kapalı sistem de gelen su ile kaç normal fıskiye çalıştırıyordunuz
Bnde alıp baraj dan gelen kapalı sistem ile çalıştırmak istiyorum
Atom 28 eco modelini aldık yüzüakın.Bizim 1 hidrant ortalama saatte 50-60 ton su veriyor (oda 20-30 fiskiye oluyor) o şartlarda atom 28eco dan 4-5 tanesi güzel çalışıyor.Ben memnun kaldım hatta şöyle söyleyim sapa kalkmış 60 65 cm buğdayı bile suladım bir sıkıntı yapmadı.
Bu uzun mesafeye atan tabancaların tek sorunu rüzgar.Hafif bir rüzgar bile sulama randımanını epey değiştiriyor.

Atom 28 eco modelini aldık yüzüakın.Bizim 1 hidrant ortalama saatte 50-60 ton su veriyor (oda 20-30 fiskiye oluyor) o şartlarda atom 28eco dan 4-5 tanesi güzel çalışıyor.Ben memnun kaldım hatta şöyle söyleyim sapa kalkmış 60 65 cm buğdayı bile suladım bir sıkıntı yapmadı.
Bu uzun mesafeye atan tabancaların tek sorunu rüzgar.Hafif bir rüzgar bile sulama randımanını epey değiştiriyor.

Bn ayçiçeğimde kullanmak Mısır da kullanmak İçin almak istiyorum
Yüzüak jet 50 serisini almak istiyorum
Bizdede su kapalı sistem de geliyor
Ancak kullanım yoğunluğuna göre basınç değişiyor
Yörede bir kişi de gördüm metsanın 30. Luk serisini kullanıyor bundan 3 Tane çalıştırıyor
Bnde bılmıyorum jet 50 alsam 1 adet çalıştırır mı diye çok arada kaldım
Sizin tiplerden almak istemiyorum
Amacım boru taşımak dan kurtulmak
Tarla eni 95 metre
Jet 50 ile bir tam turda enini kapatıp sadece aynı hattan asagı jet 50 yi taşımak istiyorum
Sizin düşünceniz fikriniz nasıl kullanıcı olarak
IMG_6508.JPG

Üst Alt