Sulama tabancası tercihi

Hocam aldınız mı ürünü Barajdan kapalı sistem de gelen su ile kaç normal fıskiye çalıştırıyordunuz
Bnde alıp baraj dan gelen kapalı sistem ile çalıştırmak istiyorum

Atom 28 eco modelini aldık yüzüakın.Bizim 1 hidrant ortalama saatte 50-60 ton su veriyor (oda 20-30 fiskiye oluyor) o şartlarda atom 28eco dan 4-5 tanesi güzel çalışıyor.Ben memnun kaldım hatta şöyle söyleyim sapa kalkmış 60 65 cm buğdayı bile suladım bir sıkıntı yapmadı.
Bu uzun mesafeye atan tabancaların tek sorunu rüzgar.Hafif bir rüzgar bile sulama randımanını epey değiştiriyor.

Atom 28 eco modelini aldık yüzüakın.Bizim 1 hidrant ortalama saatte 50-60 ton su veriyor (oda 20-30 fiskiye oluyor) o şartlarda atom 28eco dan 4-5 tanesi güzel çalışıyor.Ben memnun kaldım hatta şöyle söyleyim sapa kalkmış 60 65 cm buğdayı bile suladım bir sıkıntı yapmadı.
Bu uzun mesafeye atan tabancaların tek sorunu rüzgar.Hafif bir rüzgar bile sulama randımanını epey değiştiriyor.

Bn ayçiçeğimde kullanmak Mısır da kullanmak İçin almak istiyorum
Yüzüak jet 50 serisini almak istiyorum
Bizdede su kapalı sistem de geliyor
Ancak kullanım yoğunluğuna göre basınç değişiyor
Yörede bir kişi de gördüm metsanın 30. Luk serisini kullanıyor bundan 3 Tane çalıştırıyor
Bnde bılmıyorum jet 50 alsam 1 adet çalıştırır mı diye çok arada kaldım
Sizin tiplerden almak istemiyorum
Amacım boru taşımak dan kurtulmak
Tarla eni 95 metre
Jet 50 ile bir tam turda enini kapatıp sadece aynı hattan asagı jet 50 yi taşımak istiyorum
Sizin düşünceniz fikriniz nasıl kullanıcı olarak
IMG_6508.JPG

Herkese merhaba, mısır sulamak amaçlı şanzımanlı tabanca bakıyorum metsan roket 30 ve roket 40 nasıldır? roket 40 1000tl 30a ise 650tl olarak buldum ayaklar fiyata dahil değil sizce fiyatları nasıl? Muadil hangi marka modeller kullanılabilir? Satmak isteyen olur ise o seçeneği de değerlendirebilirim

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Herkese merhaba, mısır sulamak amaçlı şanzımanlı tabanca bakıyorum metsan roket 30 ve roket 40 nasıldır? roket 40 1000tl 30a ise 650tl olarak buldum ayaklar fiyata dahil değil sizce fiyatları nasıl? Muadil hangi marka modeller kullanılabilir? Satmak isteyen olur ise o seçeneği de değerlendirebilirim

Bnde bayağı aradım ikinci eli ve pek kullan yok galiba
Yüzüak ürünleri iyi diyorlar bu konuda
Siz neyle basacaksınız suyu

s.a arkadaşlar. Sabah siteye gidim tam konu açacam bu konuyu gördüm. Konuyu baştan sona okudum ve genel tavsiyeler yüzüak ve italyan skipper olduğunu gördüm. Ben mahsul sulamada değilde ekim öncesi sulamada (bizim buralarda gölen etme derler) kullanacağım, stabil çalışması benim için yeterli, yüzüakın resmi sitesinde fiyat bilgisi bulamadım. Bazı sitelerde jet 35 sehbası ile 1800 tl gibi bir fiyat var, İtalyan olan zaten malum, dediğim gibi stabil çalışan ve daha ugun fiyatlı bir ürün tavsiyesinde bulunabilirmisiniz ?

Bu sene büyük sulama tabancalarından almayı düşünüyoruz.Fakat bu büyük tabancalar şanzumanlı ve vurmalı diye 2 tipe ayrılmış.Vurmalı tip şanzumanlı tiple aynı alanı sulamasına rağmen daha ekonomik.
Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?
Hangi markayı önerirsiniz?(ben yüzüak düşünüyorum)
Ben italyan skipper kullaniyorum cokta memnunum yuzu akta kullananlar var oldukca iyi tavsiye ederim sanzumanli tabancalar biraz pahali ama sizi uzmez yeterki o basinci yapabilecek su olsun

Su
Bu tabancalar kaç m mesafeye atıyor?
Birde hocam bizim suyumuz barajdan kapalı sistemle geliyor 1 çıkış yaklaşık 45-50 tane küçük tabanca çalıştırıyor.
Bu tabancaların 1 tanesi kaç küçük tabancaya bedel?
Su basincini gore degisebiliyor benim kullandiklarim 30 metre atabiliyor sagli sollu 60 metre yani kac adete tekabul konusunda bi fikrim yok ancak alicaginiz yerden bu konu hakkinda bilgi alabilirsiniz