Tarımsal Sulama Ekipmanlarına %50 hibe

Değerli abim burası Türkiye. Burda resmi dilden açıklanan hangi şey şimdiye kadar net doğru çıktı. Mazotun 5 liraya satıldığı bir yerde açıkçası ben,sulama ekipmanlarına verilecek 100/50 hibeye inanmıyorum.

Hocam kesinlikle haklısınız,
Lakin ben bu damlamayı, öylede olsa alıcam böylede olsa alıcam..
56 dekar tek parsele sondaj vurdurdum, hazır suyum çıkmışken, damla sulama, filtre, yerlatı hidrat(boru) döşeticem. Hatta ve hatta Nasipse şuan kuyuya elektrik çektiriyorum, dalgıç pompada dahil %50 hibeye giriyor (dalgıç pompa fiyatları ortalama 15.000)
Bunun çekilişi kurası hiçbirşeyi yok. Millet çatır çatır bu hibeden faydalanıyor.

Tek tarla tek tapu’ya çıkıyor. Tüm tarlalarına olmuyor. Hibe kullanacağın tarla kira ise en üç yıllık sözleşme isteniyor, kendinin ise, üzerine daha önceden sulamayla alakalı birşeyden faydalanmamış olması gerekiyor,toprak analizi, kuyu suyunun analizi, kuyu kullanım belgesi, vs evraklar, çokta meşakatli bir iş değil..

56 dekar yere 25 mm’lik damlama borusu, saatte 180 ton kapasiteli yarı otomatik filtre, bez borular ıvırı zıvırı,26.000 bin fiyat çıkardılar. Bu rakamın yaklaşık %40 ila % 45’ini devlet vericek.
Tahminimce 14.000 15.000 bin lira gibi bir rakam öderim diye düşünüyorum.

Artı birde dalgıç pompa var, yeraltı borusu var..

Diyeceğim oki asparagas haber değil gerçek.. durum böyle

56 dekar tek parsele sondaj vurdurdum, hazır suyum çıkmışken, damla sulama, filtre, yerlatı hidrat(boru) döşeticem. Hatta ve hatta Nasipse şuan kuyuya elektrik çektiriyorum, dalgıç pompada dahil %50 hibeye giriyor (dalgıç pompa fiyatları ortalama 15.000)
Bunun çekilişi kurası hiçbirşeyi yok. Millet çatır çatır bu hibeden faydalanıyor.

Tek tarla tek tapu’ya çıkıyor. Tüm tarlalarına olmuyor. Hibe kullanacağın tarla kira ise en üç yıllık sözleşme isteniyor, kendinin ise, üzerine daha önceden sulamayla alakalı birşeyden faydalanmamış olması gerekiyor,toprak analizi, kuyu suyunun analizi, kuyu kullanım belgesi, vs evraklar, çokta meşakatli bir iş değil..

56 dekar yere 25 mm’lik damlama borusu, saatte 180 ton kapasiteli yarı otomatik filtre, bez borular ıvırı zıvırı,26.000 bin fiyat çıkardılar. Bu rakamın yaklaşık %40 ila % 45’ini devlet vericek.

Inşallah abi. Bayağı emek harcamışsın ve bir o kadar daha emek harcayacaksın,denemekte fayda var. En azından salt fiyatı geçmesinde geriye hibeden ne kadar kar olursa o kadar iyi.

• Beğen
Tepkiler: enveresen
Arkadaşlar bizim arazimizde kuyumuz var kuyu ruhsatı şirket adına arazi bizim adımıza.Kuyu ruhsatını arazi sahibi adına yapıcaz.Kuyu ruhsatı değişimi yapan varsa bilgi verebilir mi ?
Bölgenizdeki jeoloji mühendisine başvurun o sizin adınıza ufak bi mebla ile halleder. Yada bildiğim kadarı ile noterde muvaffakkatname yapılıp halledilebiliyodu.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet0692

Bende yeni sontaj actırdım bana verilen bilgi eger sontaj icin kredi kullanilacaksa %50 hibeden kuyulu parsel icin yararlanamiyorsun
Ama 5 yıl sıfır faziyli kiredi kullandırıyorlar bunun icin 4 kalem mal istiyorlar
1.sontaj
2.pompa,pompa borusu,kablo, baslik,
3.elektirik
4.sulama boru damlama vs...
Bu 4 yerine getirdigin zaman isletme giderlerinin %100 odemesi yapiliyor.
Birde ziraat bankası yada tarım il müdürlüğünün yeni alinmis kararında para ödemesi suyu gormeden yapılmıycak dediler hersey olacak her is bitecek su akacak para hesaplarda.

• Beğen
Tepkiler: enveresen
Bende yeni sontaj actırdım bana verilen bilgi eger sontaj icin kredi kullanilacaksa %50 hibeden kuyulu parsel icin yararlanamiyorsun
Ama 5 yıl sıfır faziyli kiredi kullandırıyorlar bunun icin 4 kalem mal istiyorlar
1.sontaj
2.pompa,pompa borusu,kablo, baslik,
3.elektirik
4.sulama boru damlama vs...
Bu 4 yerine getirdigin zaman isletme giderlerinin %100 odemesi yapiliyor.
Birde ziraat bankası yada tarım il müdürlüğünün yeni alinmis kararında para ödemesi suyu gormeden yapılmıycak dediler hersey olacak her is bitecek su akacak para hesaplarda.

Aynen dediğin gibiymiş.. iki seçeneğin varmış.. ya sondaj kredisini sıfır faizli kredi kullanabilirmişim.. yada sondaj vurduğum parseli %50 hibeye sokabilirmişim. İki seçenekten biriymiş.. malesef çalıştığımız firmayla bugüne kadar iletişimsizlikten ben ikiside olur zannediyorum.. hocam varya uyandırmasan.. yumurta dayanınca hayal kırıklıpına uğrayacaktım..

2018 şartnamesi
e7cb76bb4b935e634e7eae69218ef313.jpg