TMO: "Buğdaya her zaman pozitif yaklaşacağız"

📌 TMO Genel Müdürü Ahmet GÜLDAL, Toprak TV'de katıldığı bir canlı yayında tamamlanan hububat hasatı ve gerçekleşen mısır hasatı hakkında konuştu.


✅ “Ülkemizin hemen hemen yarısını gezdim. Alımlarımız kapsamında işyerlerimizin çoğunu ziyaret ettim. Bir ziraat mühendisi olarak da yaptığım gözlemlerde her üründe üretici memnuniyetini sağlayacak çok güzel bir verimlilik olduğunu gördüm. 2022 yılı gerçekten çiftçimizin beklentisinin karşılandığı bir yıl oluyor.”

✅ “Sayın Cumhurbaşkanımızdan tüm Bakanlarımıza kadar yöneticilerimizin hepsi üretim çağrısı yaptı. Üreticilerimiz de bunun hakkını verdi. Tarlada boş alan bırakmamaya çalıştı. Biz de 5 Haziran’dan itibaren alım fiyatlarımızı açıklamaya başladık. Sayın Cumhurbaşkanımız buğday ve arpa fiyatını açıkladığında tüm üreticilerimiz memnun oldu.”

✅ “Hasadın en yoğun olduğu Kurban Bayramı’nın üçüncü ve dördüncü gününde alım yerlerimizin hepsi açıktı. O dönemde cumartesi ve pazar günleri de hiç ara vermeden alımlara devam ettik. Potansiyel olan her yere alım noktası açtık. Birçok depo kiraladık. Gerektiğinde depoların yetmediği yerde açık yığın oluşturarak alım yaptık. Personelimiz durmaksızın büyük bir özveriyle çalışarak üreticilerimize yardımcı oldu.”

✅Mısır alımlarımız başladı, yoğun bir ürün akışı var. Diğer yandan Karadeniz’de 22 Ağustos’ta ilk etapta 11 noktada fındık alımına başladık. Şu anda bu sayı 38’e çıktı, ilerleyen günlerde alım noktası sayısı 60’a kadar çıkabilir. 7 Eylül itibariyle de Manisa’da 2 ilçemizde kuru üzüm alımını başlatıyoruz. İhtiyaca göre orada da alım noktalarımız artarak devam edecek. Önümüzdeki günlerde çeltik hasadı başlayacak. Çeltikle ilgili çalışmalarımızı da tamamlamak üzereyiz. Hasadın da gecikmesiyle tüm ürünlerin alım dönemi denk gelerek yoğunluk oluşturdu. Ancak biz tüm süreci başarılı bir şekilde yürütüyoruz. “

✅ “Tüm üreticilerimize TMO’yu tercih etmelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Üretmeye devam etsinler. Maliyetler artsa bile biz tüm maliyetleri hesaba katarak üreticimizin memnun olacağı bir fiyat açıklıyoruz. Özellikle buğday çok stratejik bir ürün. Bu yüzden buğdaya her zaman pozitif yaklaşacağımızı bilsinler. Görev alanımızdaki tüm ürünlere sahip çıkmaya, çalışmaya ve üreticimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Üreticilerimizin her zaman yanındayız.”

genmudcanliyyn092022.jpg
 
Pozitifmi yaklaşacak

hayır yıllardır TMO zarar ediyor dendi alım yapmaktan kaçıldı, şimdi alım yapacak yarı fiyatına piyasaya verecek, zararı hazine karşılayacak hesabı kim verecek? nasıl bir pozitiflik bu ?

Babanızın hazinede parası vardı da şimdimi aklınıza geldi alım yapmak yarı fiyatına satmak vs..vs...
 

Benzer Konular