TMO: "Girdilerdeki yükselmelerin karşılığını vererek, üreticiyi mutlu edeceğiz"

📌 TMO Genel Müdürü Ahmet GÜLDAL Mersin'de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Mersin'deki sektör temsilcileriyle girdiği diyaloglarda sektör hakkında şu şekilde konuştu:

✅ “TMO hasat zamanında üreticimizin yayında yer alıyor. Ancak bizim önemli bir görevimiz daha var, o da tüketicimizi korumak. Bu tesiste hijyenik koşullarda hazırlanan kırmızı mercimekleri vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Uygun fiyatlı satışlarımız vatandaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılanıyor.”

✅ "TMO'nun görev alanındaki ürünlerde herhangi bir problem yaşanmadı.
Bütün travmalara, üreticilerimizin girdi bedellerindeki yükselmelere rağmen 'karşılığı verilecek, üreticilerimiz mutlu edilecek' dediğimiz ürünlere, buğday ve arpa başta olmak üzere tüm hububat grubunda, bakliyatta, mısırda, çeltikte ve 'özel ürünler dediğimiz, ihracatta çok güçlü olduğumuz fındık, kuru üzüm gibi ürünlerde çok değerli fiyatlar verildi. Biz, bu fiyatlarla alım politikalarımızla 2022 yılı tarımsal üretimde, Türkiye'nin kendisine yetecek ve regülasyon görevini yerine getirecek stoklarımızı oluşturduk. Ekmeklik buğdayda, -özellikle altını çizmek istiyorum- makarnalık buğdayda çok ciddi bir stok imkânımız var."

✅ "TMO Mersin'de önemli bir yatırıma imza attı.
Limanda önemli yatırımımız var. Yeni bir depo faaliyetine, yatırımına başladık. Nasip olursa, 8 üniteden oluşan 30 bin tonluk yatay deponun ihalesi bitmiştir. Bugün de yer teslimi yapıldı. Ben de şahit oldum. İnşallah çok kısa sürede bu depoda, iklimlendirme imkânı olan modern yapıda bir tesisi Mersin'e kazandırmış olacağız. Hem kendi işimize hem sektörün hizmetine hem de ülkemizin ihtiyacına cevap vermiş olacaktır." dedi.

2022hbr.jpg

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin