TRAKKULÜP ÜN EVLENECEK YAŞTA OLANLARI...!!!!

Ynt: TRAKKULÜP ÜN EVLENECEK YAŞTA OLANLARI...!!!!

Güzel bir konu olmuş elinize sağlık. Benim bu yıl evliliğimin 3. Yılı allah nasip ederse öncelikle hepinizden çok özür diliyorum düğünümde konu acıpta sizlere haber veremedim ama gerçekten nasıl oldu bende anlayamadım gerçekten cok acele oldu benim düğün bir kac sıkıntı lar yaşadım düğün öncesi getcekten biraz sıkıntılı günler geçirdim tekrardan Özür diliyorum büyük küçük hepinizden.ben köyde duruyorum annem babam 2 kardeşim ben ve eşim, söylediğiniz gibi o durum bizim burda da var yok evi varmi arabası varmi yok biz köye kız vermeyiz diyen cok.ama cok şükür bende öyle bi konu olmadı ben karstan evliyim kayın pederim bana bi iste çalışıyon mu die bile sormadi allah herkese bizim kayın pederden nasip etsin gerçekten adam gibi adam anlatmak la bitmez. Ama köyde çiftçilik yapipda sehirde durmak bilmiyorum bana göre deil sehirde durmak artı bir masraf bizim köyünde sehirden farkı yok coruma 15km belediye otobüsü bile geliyor köyümüze.esimde diyor corumda duralım orda evimiz olsun diyor ama corumda dursam bile köyü ciftciliği yine bırakmam haftanın 5 günü köyde dururum isler başlayınca coruma ayak bile atmam sehirdekiler köye kaçıyor ken köydkilerin sehire kaçması cok anormal bi durum huzur köyde diyorum

Kabuk tutmuş yarayı deşdin bilader hiç sorma evlilik mevzularını. Neymiş efenim aylık geliri olan memur olacakmış ulen akıl yok hadi anlarımda fikirde mi yok kız milletinde. Yıllık geliri bir çok memurdan daha iyi çoğu çiftçinin.Hem kendi işin gibisi var mı?? Elin işinin patronu olacağına kendi işinin amelesi ol demiş atalar. Olurda evlenirsem Türkiyenin 7 bölgesinden otobüs kaldıracam trakkulup üyeleri için ;D zuha-*-s iç-*-* iç-*-*

tahir link=topic=73547.msg859443#msg859443 date=1394127749' Alıntı:
Güzel bir konu olmuş elinize sağlık. Benim bu yıl evliliğimin 3. Yılı allah nasip ederse öncelikle hepinizden çok özür diliyorum düğünümde konu acıpta sizlere haber veremedim ama gerçekten nasıl oldu bende anlayamadım gerçekten cok acele oldu benim düğün bir kac sıkıntı lar yaşadım düğün öncesi getcekten biraz sıkıntılı günler geçirdim tekrardan Özür diliyorum büyük küçük hepinizden.ben köyde duruyorum annem babam 2 kardeşim ben ve eşim, söylediğiniz gibi o durum bizim burda da var yok evi varmi arabası varmi yok biz köye kız vermeyiz diyen cok.ama cok şükür bende öyle bi konu olmadı ben karstan evliyim kayın pederim bana bi iste çalışıyon mu die bile sormadi allah herkese bizim kayın pederden nasip etsin gerçekten adam gibi adam anlatmak la bitmez. Ama köyde çiftçilik yapipda sehirde durmak bilmiyorum bana göre deil sehirde durmak artı bir masraf bizim köyünde sehirden farkı yok coruma 15km belediye otobüsü bile geliyor köyümüze.esimde diyor corumda duralım orda evimiz olsun diyor ama corumda dursam bile köyü ciftciliği yine bırakmam haftanın 5 günü köyde dururum isler başlayınca coruma ayak bile atmam sehirdekiler köye kaçıyor ken köydkilerin sehire kaçması cok anormal bi durum huzur köyde diyorum
Amin amin bn sehir i pek sevmiyorm koyde mutluyum baklm ne olcak

tt555 link=topic=73547.msg859445#msg859445 date=1394127875' Alıntı:
Konu biraz dagildi ibrahim abinin sorusu kizlarin koyden biri ile evlenmemesi ok-*-s
adamın kızını istiyorsun köye vermem diyor ..
aynı adamın evinde 3-4 tane genç erkek var evlendirecek
gidiyor başkasında istemeye kız babası diyorki köye vermem...
eeeee ne oldu niye sinirlendin köye vermem diyen amca.
sen vermezsen başkasıda senin oğluna vermez ne olacak bunun sonu..
sehirdeki evleneceklerin pek azı gidip köylere kız bakar..
şehirli kız ve oğlan genellikle zaten birbirini bulur evlenir.
köyde kız babası diyorki köyde zengin olsa vermem,sehirde götürse ac bırakıp dövse veririm..
ne mantık anlamıyorum
yüzbinlerce köy kızı vardır şehire getirilmiş hem aç hem sefalet hem şiddete maruz huzursuzmu huzursuz.....................
yüzbinlerce köy kızı vardır köyde halinden anlayanı bulmuş kavurması sofrada,parası cüzdanında mutlumu mutlu............

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=73547.msg859454#msg859454 date=1394128602' Alıntı:
köyde kız babası diyorki köyde zengin olsa vermem,sehirde götürse ac bırakıp dövse veririm..
ne mantık anlamıyorum
yüzbinlerce köy kızı vardır şehire getirilmiş hem aç hem sefalet hem şiddete maruz huzursuzmu huzursuz.....................
yüzbinlerce köy kızı vardır köyde halinden anlayanı bulmuş kavurması sofrada,parası cüzdanında mutlumu mutlu............
işte bu *098*- ok-*-s alk-*s

ne mantık anlamıyorum
Helal olsun

ne mantık anlamıyorum
Yusuf abi bizim burda ayni seyler oluyo koyu birakip gidiyo alanyaya askeri ucretle caliyo ev kirasi elektrk su cor cocuk adamn ömrü gidiyo huzurszlk sonra vay efendim bosanma olayi cogaldi cogalir tabi

Çok kafam eserse tutar kolundan kaçırırım. Kısmetse yaza söz nişan vs yapacaz sanırım :) Düğüne daha var. Ozaman çağırıcaz kısmetse :) Hele bi varmesinler gider alırım. Baktım kızda razı dğil. Başka kızmı yok. İlla buluruz birini. Aceleside yok zaten. Ama bizimkide şehir şehir deyip duruyo orası ayrı :D 1-2 sene şehirde otururum sonra alır çıkarım köye kimseyed ehesap vermek zorunda değilim bidaha :D

rocky link=topic=73547.msg859488#msg859488 date=1394130158' Alıntı:
Çok kafam eserse tutar kolundan kaçırırım. Kısmetse yaza söz nişan vs yapacaz sanırım :) Düğüne daha var. Ozaman çağırıcaz kısmetse :) Hele bi varmesinler gider alırım. Baktım kızda razı dğil. Başka kızmı yok. İlla buluruz birini. Aceleside yok zaten. Ama bizimkide şehir şehir deyip duruyo orası ayrı :D 1-2 sene şehirde otururum sonra alır çıkarım köye kimseyed ehesap vermek zorunda değilim bidaha :D

bakın benden önce rocky varmış sırada gördüzzz mü bii ;D ;D

gençler çok ama çok karamsarlaştınız. peki köye kız vermiyorlarsa sizde tersini yapıp alın nüfus kağıdını siz kıza gidin.
Allah gönlünüze göre versin . daha yazacaktım da içim el vermedi.

Bizim İlçenin Gençlerin Çoğunluğu Okuyor Zaten... Okumayanlar da Okumayan Kızları Alıyorlar :)

Ama Bu Zamanda Rahatlıkla Kız Alamıyosun, Teyzeoğlu ' na 6 Aydır Kız Arıyolar, Gittikleri Herkes Ağız Eğiyor, Yok Köye Vermem Diye, Halbuki Kendileri de Köyde Yaşıyor... Hem Yusuf Abi ' nin de Dediği Gibi Kendi İşinde Çalışmak Gibisi Var mı, Doğal Ortamda Köy Yaşamında...

Bizde Okuyoruz Zaten Daha Çok Var, Evlilik İşine :)

Allah Herkesin Gönlüne Göre Versin...

Ama Aramızdan Birinin Düğünü Olursa Gerçekten TRAKKULÜPÇE Katılmak Güzel Olur Bence de :)

bizim burada köye kız vermeme gibi birşey yokta ev istiyorlar tecihen merkezden köydende olursa sıkıntı olmuyor yeter ki kaynanayla aynı evde oturmasın takriben 50-60 bin liralık altın ev vs konularında tam uzlaşılamazsa 80 binlere kadar çıkıyor altın işi araba olsada olur olmasada ama olursa iyi olur en önemlisi kimse kızının serada çalışmasını istemiyor bunun için çiftçiye verirlerken biraz çekimser kalıyorlar....ama şuda varki para,mal-mülk,yat-kat-daire vs olursa kimse ne iş yaptığına bakmıyor...

ibrahim_11 link=topic=73547.msg859495#msg859495 date=1394130804' Alıntı:
Aslında benim aklıma bi fikir geliyor fox tv evlenme programına katilsak hic fena olmaz

zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s yok artık okadarda değil be abi ;D

bu arada allah herkesin gönlüne göre versin :)