TRAKTÖRLERDE YAĞ KAÇAGI VE BUNU ÖNLEME YÖNTEMLERİ

10.11.2013
1,731
1,868

Selamünaleyküm.
Kafama birşey takıldı sormak istedim.
2015 sıfır BAŞAK 2075 4X4 klasik kaporta aldım. Arkadan (Şanzıman kapağından) yağ kaçırdı getirdim servise sıvı conta sıktılar, haftaya gene getirecem yağ kaçağı devam ediyor.
Sıfır traktör nasıl yağ kaçırır aklım almıyor.
Yansız bir şekilde herkes traktörünü marka ve model belirterek yağ kaçağı var mı varsa neresinden atıyor yağı ve bunun için neler yapılabilir yazarsa sevinirim.
Faydalı olabileceğini düşünüyorum.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

İnternette Yağ kaçagı ile ilğili neler yapabilirim diye dolaşırken ŞİKAYET VAR sitesine girdim.
Hay Maşaallah hakkında şikayet olmayan traktör firması yok ve her firmanın şikatlerinden en az 1'i yağ kaçagıyla ilgili.
Neyse girmişken şöyle bir bakim bakalım hangi traktör ne kadar şikayet edilmiş dedim ve:
Başak: 11
New Holland: 268
Case: 24
Kubota: 2
Tümosan: 30
Erkunt: 29
Massey Ferguson: 8
sonuçlar bundan ibaret.

Benim jd 2011 model, ağır işte karter kapağının kenarlarından hafif terleme yapıyor birde yağ pompasının üstündeki büyük somunu hava almak için açmıştık oring bozulmuş hidroliğe yüklenince hafif terliyor

Jd model ne ? Bende de 2011 jd var 5625 yapmağı var krank keçesinden ama terleme 1 saatlik iş ama yaptırmıyoruz

Bendeds 1976 model 480 var sağ arka tekerin cantın içine hafif yağ kaçırmış galiba keçeyi bozmuş.eeekolay değil 40 seneyi devirdi orjinalkeçe daha

Biz dede 76 model 540 var gecen hafta orjinal balata ve kecelerini değiştirdik yağ kacakları olmasa bizde daha değiştirmiğcektik