Yem bezelyesi hakkında yardım

Merhaba
Bu yıl eylul ekim aylarinda yem bezelyesi ve tritikale ekmek istiyorum. Mayis ayinin baslarina kadar hasat edersin diyorlar.

Kafama takilan şu ki; hasattan sonra hemen danelik misir ekmem gerekmekte. Hasat ettiklerimden dusen tohum vs misirin icinde yeserip sorun cikarir mi?
Merhaba forumda yeniyim ilk mesajımı size yazacağım bulabilirseniz ilk önceliğiniz kılçıksız uzun boylu sağlam saplı bir buğday olsun bezelye için töre çeşidini öneririm kesinlikle deneyin kg/da a 12 kg bezelye buğday ve tritikale için 6-7 kg yulaf için ise 4-5 kg yeterli olacaktır mısır için bence yetişir ancak slaj yapma imkanın varsa bezelye + tahıl ekerek silaj da yapabilirsin yeşil ot biçiceksen zaten çiçeklenme başlangıcında (bezelyenin) biçim yapıcağın için tarlaya tohum dökülmeyecektir gönül rahatlığı ile ekebilirsiniz.

10 kilo sertifikalı mor çiçekli bezelye+7 kg buğdayla harmanlayıp ekmeyi düşünüyorum yeterli sanırım , bu kadar sitrese girmeyin , .amcam 3 senedir ekiyor, sadece bezelye 25 balye veriyor.artı ben buğdayı tutunsun diye atacam

• Beğen
Tepkiler: Abd8914
Gizli gizli okuyorum her yazılanı ☺ çalılıkların arkasından takip edip fikirlerinizi çalıyorum. 🤣
Hadı hayırlı olsun inşallah yeri hazırladın mı?
Tohum olarak ney, kaç kğ ekeceksin?

yok abi bikaç gün erteledik. Bizim arkadaşta mibzer varmış. Mibzerde karara vardık.

10 kg bezelye gerisi yulaf diyorlar. Tritikale koyuncular istemiyor diyorlar. bugün karar vericez ne kadar ne ekileceğine nasipse.
yerler hazır abi de bi kısmı biraz kaba. Sıkıştırmak isteyebilir belki. Soracağız

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci70
yok abi bikaç gün erteledik. Bizim arkadaşta mibzer varmış. Mibzerde karara vardık.

10 kg bezelye gerisi yulaf diyorlar. Tritikale koyuncular istemiyor diyorlar. bugün karar vericez ne kadar ne ekileceğine nasipse.
yerler hazır abi de bi kısmı biraz kaba. Sıkıştırmak isteyebilir belki. Soracağız
Hep böyle yapıyorsun ama ser verip sır vermiyorsun, bak fark etmiyoruz zannetme grup olarak her şeyin farkındayız :cautious::cautious::cautious:

• Beğen
Tepkiler: Abd8914

Hep böyle yapıyorsun ama ser verip sır vermiyorsun, bak fark etmiyoruz zannetme grup olarak her şeyin farkındayız :cautious::cautious::cautious:

O değil de, biz bu kadar telaşın sonunda bu balyaları satamazsak kafaya huni takıp çarşıda bi ağaşı bi yukarı koşturruz söyliym:ROFLMAO:
j4Yn2mKF_400x400.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ziyaretci70