YENİ CASE IH FARMALL A SERİSİ

Bugün bir CASE IH bayisine uğradım. Biraz sohbet muhabbetten sonra listeyi çıkardı. Farmall A ADA4 110 için 300.000₺ yazıyor dedi. Liste fiyatı ile satış fiyatı arasında hep farklılık olduğu için kesin fiyat budur diyemiyorum. Tahminim Farmall A ADA4 110 270.000₺ TR.5 E.C 110 260.000₺ den aşa olmaz diye düşünüyorum.

Liste fiyatı için yaptığım tahmin tutmuş gibi :)

https://youtu.be/NGLCEbjgfJQ Screenshot_20190322-095517_YouTube.jpg
90 100 110 demişlerdi. Bu da 75A olanı.
Yurtdışından..
Eskiden çocuklar için giydirme programları modaydı. Bir modelin üstüne yandaki seçeneklerden ; gözlük,bıyık,çanta,elbise..v.s. giydirirlerdi. Buda ona dönmüş. Türkiye göre ayrı giydir, polanya ayrı giydir...aslında çiftçi giyiyor gibi sanki.

325 ise maşallah ne diyelim. Gerçekten anlaması güç durumlar. Herkes merak içinde bu kadar fark nasıl oluyor diye.

Makinelerin ithalat tarihlerine göre alınış fiyatları farklıdır.Binaenaleyh, çok garip rakamların görülmesi normaldir, uygun bulduklarımızı seçerek alacağız. :) İkinci eldeki kaliteli olduğunu düşündüğümüz makineleri almak daha mantıklıdır.

Makinelerin ithalat tarihlerine göre alınış fiyatları farklıdır.Binaenaleyh, çok garip rakamların görülmesi normaldir, uygun bulduklarımızı seçerek alacağız. :) İkinci eldeki kaliteli olduğunu düşündüğümüz makineleri almak daha mantıklıdır.
Bu %100 yerli deniliyor. Camına yazıyorlar kocaman. O yüzden anlam veremiyoruz işte. Kabin yerli, motor yerli bunlar bildiğimiz kesin kısımları. Geriye bir şanzıman kalıyor. Onu da biz yaptık diyorlar. O zaman fiyat niye yerli gibi değil. Fiyattan memnun olan da görmedim. Sosyal medya hesapları altında yorumlarda herkes madem yerli fiyat niye Avrupa gibi diye soruyorlar. Sormakta da haklılar bence. Ederinin üstünde bir fiyatı var ne yazık ki. O yüzden elimizdekine sahip çıkmaya devam. Onlarda yanlış fiyat politikasında olduklarını er geç anlarlar.

Bu %100 yerli deniliyor. Camına yazıyorlar kocaman. O yüzden anlam veremiyoruz işte. Kabin yerli, motor yerli bunlar bildiğimiz kesin kısımları. Geriye bir şanzıman kalıyor. Onu da biz yaptık diyorlar. O zaman fiyat niye yerli gibi değil. Fiyattan memnun olan da görmedim. Sosyal medya hesapları altında yorumlarda herkes madem yerli fiyat niye Avrupa gibi diye soruyorlar. Sormakta da haklılar bence. Ederinin üstünde bir fiyatı var ne yazık ki. O yüzden elimizdekine sahip çıkmaya devam. Onlarda yanlış fiyat politikasında olduklarını er geç anlarlar.

Örnek vermek gerekirse; 80 hp Avrupa X marka traktör 30-35 000 avro, 100-120 hp 50-100 000 avro gibi fiyat bandındadır, donatılara göre rakamlar değişiyor, Avrupa piyasasından etkileniyoruz, kasko ederlerini takip edemiyoruz, pariteler fazla oynak seyir izliyor.Finansman konularını konuşmak doğru olmaz, üretici, firmalar, empatik düşünürsek fedakar davranıyor, farkındayım, ayrıca teşekkür ederim.Madalyonun ters yüzünü de birazcık görüyorum.
Bir modelde yığılma yaptığımız zaman o modelin fiyatı artıyor, üst serilerde rakamlar daha uçuk seviyelere çıkar.Aynı fiyata 250 hp veya 130 hp traktör veya biçerdöver alanlar var, kişilerin kendi tercihidir, bir şey diyemeyiz.
T5.120 EC 70 000 avro fiyatı vardı, 5000 avro CRD maliyeti, EGR+DPF+DOC, 5000 avroda bunlara düşsek (net bilmiyorum), 5000 avroda nakliye masraflarını düşelim. İlk görücüye çıktığı içinde biraz indirim yapmışlardır.

Örnek vermek gerekirse; 80 hp Avrupa X marka traktör 30-35 000 avro, 100-120 hp 50-100 000 avro gibi fiyat bandındadır, donatılara göre rakamlar değişiyor, Avrupa piyasasından etkileniyoruz, kasko ederlerini takip edemiyoruz, pariteler fazla oynak seyir izliyor.Finansman konularını konuşmak doğru olmaz, üretici, firmalar, empatik düşünürsek fedakar davranıyor, farkındayım, ayrıca teşekkür ederim.Madalyonun ters yüzünü de birazcık görüyorum.
Bir modelde yığılma yaptığımız zaman o modelin fiyatı artıyor, üst serilerde rakamlar daha uçuk seviyelere çıkar.Aynı fiyata 250 hp veya 130 hp traktör veya biçerdöver alanlar var, kişilerin kendi tercihidir, bir şey diyemeyiz.
T5.120 EC 70 000 avro fiyatı vardı, 5000 avro CRD maliyeti, EGR+DPF+DOC, 5000 avroda bunlara düşsek (net bilmiyorum), 5000 avroda nakliye masraflarını düşelim. İlk görücüye çıktığı içinde biraz indirim yapmışlardır.

Merhaba, hesabınız mantıklı, fakat kalite ve işçilik olarak asla Avrupa N.H’yi tutmayacaktır. Yıl 2019 biraz daha fazla kar etmek için üretilen makinaya C.R.D motor koymamayı sundukları fiyatla bağdaştıramıyorum. Şundan da kesinlikle eminim ki Avrupa N.H almayan N.H kullanıyorum demesin. Türk Traktör’ün karşısına Ülkemizde üretim yapan servis ağı ve parçası yaygın, bir dünya markası çıkmadıkça; biz daha çok, düşük kaliteli makinaları pahalıya alırız.

Yıllardır CNH kullanıcıları TDD veya JX PRO serisini artık değiştirin dediler mi dediler.
Onlarda yeni bir seri çıkarttılar ama fiyatlara çok uçuk nerde yerli üretim faydaları satarken de avrupa demeleri tam muamma.
İkinci el güzel avrupa makina al bu fiyatlara.
Yine de jx pro serisine nazaran iyi içi dışı özelliği birde bunu CRD ederlerse 30 40 bin daha koyun üstüne.

Yıllardır CNH kullanıcıları TDD veya JX PRO serisini artık değiştirin dediler mi dediler.
Onlarda yeni bir seri çıkarttılar ama fiyatlara çok uçuk nerde yerli üretim faydaları satarken de avrupa demeleri tam muamma.
İkinci el güzel avrupa makina al bu fiyatlara.
Yine de jx pro serisine nazaran iyi içi dışı özelliği birde bunu CRD ederlerse 30 40 bin daha koyun üstüne.

Merhaba, tespitiniz çok doğru. TR5 Electro Command’ı yakından inceleme şansım daha olmadı. Teknik veri resimler ve videolardan baktığım kadarıyla 300.000₺ bu traktör için çok iddialı bir rakam. Ekim 2018’de T5.115.E.C’yi 235.000₺’ye almıştık. O zaman pahalımı aldık diye düşünüyordum. Şimdi bakıyorumda, motor teknolojisi olarak ve piyasa şartları göz önüne alındığında bizim T5 bayağı hesaplı olmuş. İşin garibi yerli diye TR5.E.C’yi bu fiyatlara satarsalar, bunlara denk ikinci el ithal traktörlerinde fiyatı çok artar. Olan yine çiftçimize olur.

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ