• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Asansör çeki sorunu

traktörümde bu tip asansör çeki kullanıyorum. Devamlı en alt pozisyonda kullanıyordum. Çekiyi çıkarmam gerektiğinde çıkartamadım. Yandaki pimler içeri çekmiyor. Zımba ile içeriye vurdum. Bir taraf giriyor. Sol taraf girmiyor. Çekiyi nasıl çıkartabilirim. Tecrübesi olan var mı?

Her iki tarafından aynı anda müdahale edeceksin ve aynı sırada biride çekiyi oynatacak, daha sonra çekinin arka tarafinda küçük alyans anahtarı ile açılan cıvata var ordan yeniden ayar yapabilirsiniz...

Her iki tarafından aynı anda müdahale edeceksin ve aynı sırada biride çekiyi oynatacak, daha sonra çekinin arka tarafinda küçük alyans anahtarı ile açılan cıvata var ordan yeniden ayar yapabilirsiniz...
Küçük alyansları gevşettim olmadı sıktım belli yere kadar çekiyor pimi. Yarıda bırakıyor tamamını çekmiyor içeriye

Alyan civatalari yanlış hatırlamıyorsam tam yandaki pimleri çekeceği noktada sıkıyorsunuz o zaman oluyor ( yada onun gibi bir yöntem). Birde aslında o Alyan cıvataya uyan daha uzun bir cıvatayı somunu ile birlikte kullanıp somun yardımı ile sabitlersen daha sağlam oluyordu.

Üst Alt