Bakan Bekir Pakdemirli: "Türkiye tarımsal hasılatta Avrupa’da 1., dünyada da 10. sırada"


Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçtiğimiz günlerde Erzurum'da ETKİYAP projesini duyurmuştu. Proje detayları için açtığımız bu konuya bakabilirsiniz. Bakan Bekir Pakdemirli, Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonu’nda ’Söz Sizde Tarım Orman Buluşmaları’ toplantısına katıldı. Toplantı da ildeki bazı milletvekilleri de vardı.


Bakan Bekir Pakdemirli sırasıyla şu açıklamaları yaptı:

"Biz Allah’a şükür, bu pandemi döneminde şu ana kadar testiyi kırmadan bugüne geldik. Televizyonları seyrediyorsunuz, yurt dışında neler var? Yurt dışında market rafları boşaldı. Tüketiciler, market raflarına saldırdı. Türkiye’de biz bunların hiçbirini yaşamadık."


"Türkiye %1,8 büyüdü, biz %5 büyüdük. Yani Türkiye 2 büyüdü, tarım- orman sektörü 5 büyüdü. Tarımsal hasılamız 333 milyar TL’ye geldi, 189 milyardı; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne başladığımızda. Bunun manası, anlamı da şu; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi daha aktif, daha hızlı, çalışan, daha çok netice alan bir sistem. Bu yönetim sistemi ile ilgili sizlere bir söz vermiştik değil mi? İşleri daha iyi hale getireceğiz, diye. Türkiye tarımsal hasılatta Avrupa’da 1’inci sırada, dünyada da 10’uncu sırada" diye konuştu.


"Tarım konusu, futbol kadar konuşuluyor mudur Türkiye’de? Tarım konusu, en az futbol kadar konuşuluyor."1615651270000.png
 
 • Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Bakan beyin verdiği rakamlar ile çiftçinin bulunduğu durum aynı olmasada,
Daha öncede belirttiğim gibi,
Sadece tarım il ve ilçe müdürlerine,
"Ofiste oturanı sakın,duymiyim,görmeyim sakın,hepiniz sahada olun," dedi.
Çoğu çiftçi arkadaşımızın sorunlarını,birebir dinledi,yanindaki bürokratlara bu sorunları talimat verdi,
Sonuç olarak çiftçiler,genelde memnun ayrıldılar.
Tabi benim gibi memnun olmayanlarda vardı, :)
 

Resimler ve ekler

 • 20210313_142343.jpg
  20210313_142343.jpg
  328.1 KB · Görüntüleme: 18
 • 20210313_140338.jpg
  20210313_140338.jpg
  70 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Avrupada 1. yapan üreticiyi tarımsal desteklemede avrupada kaçıncısınız ondan bahset

tarımda iman gücüyle çalışan üreticin olmasa çıkıp bunları söyleyebiliecekmiydin?

mazot gübre ekipman fahiş artıyor, ürün alım fiyatını açıklarken kırk hesabı ortaya koyup cimrilik yapıyorsunuz, devalüasyon enflasyon ortamında sürekli kazancı ezilen üretici kazanmak için saldırıyor ekiyor biçiyor, iman gücüyle kazanmak için üretim yapıyor, sonuç tabikide siz üretilen ile böbürlenirken üretici devaliasyon enflasyon sarmalına ezilerek avucunu yalıyor.
 
 • Beğen
Tepkiler: Süller14
Türkiye tarımsal hasılada Avrupa da birinci sıradaysa çiftçi neden refah seviyesi yüksek alım gücü yüksek seviyede değil Avrupa da Doğu bloğundaki ülkelerin bile çiftçisi bizim çiftçimizden daha iyi durumda Tarım bakanı yanındaki müsteşar bürokratların masa başında hazırladığı raporlara göre konuşuyor.
 

Benzer Konular