CASE İH JX 75C ESKİŞEHİR ÖZEN DİZEL POMPA VE LDA AYARI

Ben anlamadım gitti bizim servise diyorum lda yı gösteriyorum bunun ayarı varmış içinde bişeyler yapıyorlarmış traktör serileşiyormuş diyorum o bana dönüyor pompayı sökelim enjektörleride diyor pompacısı var ona gönderiyoruz ayarlıyor pompayı diyor bende diyorum bu lda yı açtıracam bunun bi ayarı varmış diyorum.. Tamam pompa ayarlanacak diyor kim haklı burda benmi ustamı?

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
Ben anlamadım gitti bizim servise diyorum lda yı gösteriyorum bunun ayarı varmış içinde bişeyler yapıyorlarmış traktör serileşiyormuş diyorum o bana dönüyor pompayı sökelim enjektörleride diyor pompacısı var ona gönderiyoruz ayarlıyor pompayı diyor bende diyorum bu lda yı açtıracam bunun bi ayarı varmış diyorum.. Tamam pompa ayarlanacak diyor kim haklı burda benmi ustamı?

pompa ıllakı sokulcek enjektore gerek yok

• Beğen

Pompa sokulmuyor pompanın üstünde pompayi kurcalatma
He pompanın üstünde lda onu biliyoruz, bizim servis pompa ayarı yapılıyor diyor brn diyorum aha bu lda bunun bi ayarı varmış oda yok pompayı enjektörü söküp pompacı ayar cekiyor sonra takıyoruz motorun fişek oluyor diyor :) burda pompa yaptırıp memnun kalan çok lda dan bi haberler

Pompa enjektör sökmeye gerek yok LDA varsa üzerinden ayar yapılır 5 dakikalık bi işlem , sıktıkça her diş 6 hp arttırır dedi bizim usta 2 diş sıktı bayağı fark etti makinayla sökülmüş pancar tarlasında ilkin 5.5 kmh yaparken ayardan sonra 9 kmh'ye çıktı 4 - 14 Alpler kalın şase kamalı pulluk'la.

https://youtu.be/3cr_XEqtyJY

Bosch pompalardaki lda sistemi video da gorundugu gibi. Boylede bir ayar yapilabiliyor. Guc artirimi olur. Ama yakitta da artis olur . Pompa ile lda nin uzman kisiler tarafindan ayarlanmasi yakit ve cekis daha iyi olur
Traktör'deki tamamen farklı Hamdi buna hiç benzemiyor.Tabi çekiyle aynı orantıda yakıtta artıyor amma gözün görmüyor onu 😂😂😂

Traktör'deki tamamen farklı Hamdi buna hiç benzemiyor.Tabi çekiyle aynı orantıda yakıtta artıyor amma gözün görmüyor onu 😂😂😂
Bosch pompa daki lda sistemi boyle Baki. Casenin iveco motordaki. Dyeyim sizinkiler farkli olabilir.bu videodaki gibi ls 70 in lda sini actik 5 dk da cekis artti ama yakitta ciddi gozle gorulur bir dusus saglanmadi. Ama pullukta 2 vites arttis sagladi. Yakit dusmemesi traktorun saati yuksekt 4600 saatlerde idi oda etkili olabilir

Pompa enjektör sökmeye gerek yok LDA varsa üzerinden ayar yapılır 5 dakikalık bi işlem , sıktıkça her diş 6 hp arttırır dedi bizim usta 2 diş sıktı bayağı fark etti makinayla sökülmüş pancar tarlasında ilkin 5.5 kmh yaparken ayardan sonra 9 kmh'ye çıktı 4 - 14 Alpler kalın şase kamalı pulluk'la.

Adam akıllı bir şekilde pompanın markasına ait tezgaha bağlanıp olması gereken ayarlara bilgisayarlı tezgah sayesinde getirildi Pompanın marka modeline uygun olması gereken bir ayar aralığı mevcut buna göre bir ayarlama ve sonrasında tezgahta lda testi yapılıyor.... yani öyle gelişigüzel sökmeye gerek yok her diş 6 hp artırır demek bilimsel dayanağı olmayan söylemden ibarettir...lda üzerinden gelişigüzel ayarlamalar başlı başına yeterli değildir vede yakıt sarfiyatını artırır...bizim burada yaptığımız işlem tezgaha bağlanan pompanın ve ldanın tezgah üzerinde değersel ayarlamalarının yapılıp lda nın çalışması devreye girmesi gereken ayarlara getirilmesidir....örneğin 8 ileri 8 geri vites kutusuna sahip case 75 c de. Takviye 4 le sürüm yapılırken seri 1 vitesle sürüme geçildi 16 devirde sürüm yapılıyor motor sert bir zemine yada zorlanmaya maruz kaldığında bayılma yapmadan pompa lda devreye girerek o zorluğu zemini aşmaya yardımcı oluyor sonuç 1 vites arttı bayılma 0 artı dekarda 200 gram a varan yakıt sarfiyatı sağlandı ben pompacı değilim kullanıcıyım bu işlemlerin her safhasında ustalarla beraberdim

Burda nerde lda deyip tutturuyon diyolar o işi yapacak yok bi öğrenmişler pompa ayarı

Burda nerde lda deyip tutturuyon diyolar o işi yapacak yok bi öğrenmişler pompa ayarı
Banada pompa ve enjektörleri sök gönder masrafın 1.500 tl tutar demişlerdi rakam çok uçuk geldi göndermedim.Bizim usta baskı balatayı değiştirirken hemen LDA'yı 2 diş sıktı motor oldu canavar yakıt düştü çekiş bayağı bi arttı.Motor tam yük altına girdiğinde kara duman varsa pompa enjektör ayarı yapılır dedi usta yoksa ekstra masrafa gerek yok beygir arttırımı LDA üzerinden yapılır dedi.Tümosanlara hep bu şekil yapıyor beygir arttırımını LDA üzerinden.

• Beğen