Cep telefonu suyla şarj olacak, 2 ay dayanacak

Katılım
22.11.2008
Mesajlar
715
Konum
Eskişehir-Bursa

Üreticiler, Barcelona ' daki kongrede cep telefonları için yeni şarj çözümlerini tanıttılar.

İspanya ' nın Barselona kentinde devam eden Dünya Mobil Kongresi ' nde, üreticiler cep telefonları için yeni şarj çözümleri sundular.

Çok farklı bir çözüm sunan İsveçli myFC şirketi de suyla şarj edilebilen bir sistemi tanıttı. Bir fotoğraf makinesindan biraz büyük bir şarj aleti olan PowerTrekk, deniz suyu ya da tatlı suyla çalışabilme özelliği sayesinde kampçılar, insani yardım çalışanları ya da askerlerin kullanımı için son derece uygun bir cihaz olarak görülüyor.

Duracell ' in PowerMat ' ı

Sektörün devi Duracell ' in Barselona ' da tanıttığı ve küçük bir tablete benzeyen şarj sistemi PowerMat de, aynı zamanda iki mobil cihazın bataryalarını doldurabiliyor.

Mobil telefon üreticilerini, bu sisteme uyumlu cihaz üretmeye çağıran Duracell, PowerMatt sistemini lokanta masaları gibi kamusal alanlara da yerleştirmeyi düşünüyor.

Şirket, ayrıca otomobil üreticisi General Motors ile de anlaşarak, 2013 ' ten itibaren şarj sistemini bu markanın tüm araçlarına yerleştirecek. Sistem New York ' taki ünlü spor ve sergi sarayı Madison Square Garden ' a da konulacak.

2 ay dayanan şarj

California şirketi XPAL Power ' ın geliştirdiği ve bu ay içinde satışa çıkacak basit bir kalem pille çalışan ve ekranı bile siyah-beyaz olan SpareOne adlı mobil cihaz, Barselona ' da tanıtılan ultra özellikli akıllı telefonlarla ters düşüyor.

Cihaz kapalı durumdayken pili 15 yıl, açıkken 2 ay dayanan ve özellikle acil durumlar, felaketlerde ilk yardım telefonu gibi kullanılabilen SpareOne, pahalı olmadığından ve uzun bekleme süresi sayesinde, az gelişmiş ülkeler için de uygun bir cihaz olarak kabul ediliyor
 
Katılım
21.01.2011
Mesajlar
3,273
Konum
SAKARYA
Ynt: Cep telefonu suyla şarj olacak, 2 ay dayanacak

ne güzel bişey işte telefonu her gün şarja takmaktan kurtuluruz elektriktende tasarruf olur :D
 
Katılım
01.08.2010
Mesajlar
4,843
Ynt: Cep telefonu suyla şarj olacak, 2 ay dayanacak

5 gün gidiyor zaten gerek yok ;D
 
Katılım
20.11.2010
Mesajlar
5,221
Konum
Denizli
Ynt: Cep telefonu suyla şarj olacak, 2 ay dayanacak

mükemmel ötesi birşey olur
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt