En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Yapısal reformun en basit örneği Fransa horozu düşünüyor biz daha şehirde aidat veya futbolcunun vergisi ni ayarlayamıyoruz geç kalıyoruz adam bide horoz otusu diye güzelleme yapıyor esas amaç köye gittiysen bok da olur çamurda olur diyor razı olacaksın diyor
Bir köyden günlük iki ton süt toplanırken şimdi iki köyden günlük bir ton süt toplanıyor.
Köyün %20 lik kesimi hayvan bakıyor.
Köy içinde 30 hayvandan fazlası bakmak mevzuata aykırıymış.
Komşuluk için ses çıkaran olmuyor.

Yapısal reformun en basit örneği Fransa horozu düşünüyor biz daha şehirde aidat veya futbolcunun vergisi ni ayarlayamiyoruz geç kalıyoruz adam bide horoz otusu diye güzelleme yapıyor esas amaç köye gittiysen bok da olur çamurda olur diyor razı olacaksın diyor
Burada köyler yavaştan tatil köyüne dönmeye başlayınca koku olmasa bile gübre biriktirilen yerler göze batmaya başladı. Ayda bir köye gezmeye gelenler bize gübre depolama mevzuatı öğretmeye kalkıyor. Gerçi artık çiftçi vatandaşın tahammülü de azaldı. Çobanların önüne geçip benim tarlaya boş olsa dahi 50 metreden fazla yaklaşma diye uyarıyorlarmış🙂

Burada köyler yavaştan tatil köyüne dönmeye başlayınca koku olmasa bile gübre biriktirilen yerler göze batmaya başladı. Ayda bir köye gezmeye gelenler bize gübre depolama mevzuatı öğretmeye kalkıyor. Gerçi artık çiftçi vatandaşın tahammülü de azaldı. Çobanların önüne geçip benim tarlaya boş olsa dahi 50 metreden fazla yaklaşma diye uyarıyorlarmış🙂
Artık bu ülkeye fesatlik fazla cahillik bilmişlik herşey girdi burası zor düzen tutar işin içinde olunca sıkıntıları biliyor insanlar yoksa bolca eleştiri var ne diyelim.

11li kultivatör
Erkunt 58 lik çift çeker 8x8 vites traktör e 11 li kazayağı almayı düşünüyoeum daha önceden emanet olarak 9 lu kazayağı kullanıyordum traktör pek zorlanmıyordu şimdi kendime alacağım için 11 li mi alsam diye düşünüyorum acaba motoru fazla zorlamadan kullanabilirmiyim benzer özelliklerde traktör kullanan arkadaşlar siz kaçlı kultüvatör kullanıyorsunuz merdanesiz alıp sonradan kendim merdane eklemek istiyorum hangi tip merdane yaptırmam daha kullanışlı olur arazilerimiz büyük değil biraz taşlı genellikle kışın yulaf veya tritikale ekip yazın slajlık mısır ve slajlık seker sorgumu ekeriz şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim

11li kültivatör
Erkunt 58 lik çift çeker 8x8 vites traktör e 11 li kazayağı almayı düşünüyorum daha önceden emanet olarak 9 lu kazayağı kullanıyordum traktör pek zorlanmıyordu şimdi kendime alacağım için 11 li mi alsam diye düşünüyorum acaba motoru fazla zorlamadan kullanabilir miyim benzer özelliklerde traktör kullanan arkadaşlar siz kaçlı kültivatör kullanıyorsunuz merdanesiz alıp sonradan kendim merdane eklemek istiyorum hangi tip merdane yaptırmam daha kullanışlı olur arazilerimiz büyük değil biraz taşlı genellikle kışın yulaf veya tritikale ekip yazın silajlık mısır ve silajlık seker sorgumu ekeriz şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim
Merhaba,
Elbette 11 bacak alınabilir, tarla yolları dar olabiliyor.
3 sıralı doğsan kaz ayağı var, 58E' ye büyük gelir.
NH 75 56S traktöre tam uyuyor.
Yüksek S bacak 2 sıralı kaz ayağı var ,
Onu da NH 75 56S traktöre takıyoruz.
58E ye ekipman çatı yüksekliği uymuyor.
9 bacak üçgen sabit ayak kazayağı var.
58E ye tam uyuyor.
Kültivatör, tiller, aysan olarak 17 - 19 bacak yeterli olur.
60 diş , 300 kg tırmık traktöre ağır geliyor, tarlada yürümüyor.
50 diş , 30 cm aralı, 250 kg tırmık kullanılabilir.

Hayırlı cumalar hayırlı işler herkese
Bu akşam arkadaş aradı ben kaldım ovada kanala kaydırdım gel beni çekiver
Ova yolları çamur foto bu akşamdan

Resimler ve ekler

• IMG_20231228_201924.jpg
    IMG_20231228_201924.jpg
    91.5 KB · Görüntüleme: 18
Hayırlı cumalar hayırlı işler herkese
Bu akşam arkadaş aradı ben kaldım ovada kanala kaydırdım gel beni çekiver
Ova yolları çamur foto bu akşamdan
Bugun benide arkadaş aradı tarlada battık diye çıkaramıyoz gel diye ben şehirdeydim gidemedim yoksa akşama iyi bi aksiyon paylaşımı gelirdi

Hayırlı cumalar herkeze