erkunt'a pulluk dayanmaz

Ynt: erkunt'a pulluk dayanmaz

Black.Boyss.37 link=topic=40635.msg361004#msg361004 date=1300281181' Alıntı:
pulluk bide tam batsa :D olur böyle seyler döküm bu ama pulluk tam batsa ikiside kopardı ..
Pulluk batsa erkunt dağılmasa traktör zorlanır patinaj çekerdi neden pulluk dağılsın bi sıkıntısımı vardı?

aynı böle taşlı bi tarla sürdüm belki 50 tane taş çıkardım. 8073 styer le sürer ken taş geldiginde oldugu yerde kalırdı ama hiç de biyerini kırmadım

apoxlost link=topic=40635.msg361013#msg361013 date=1300281871' Alıntı:
aynı böle taşlı bi tarla sürdüm belki 50 tane taş çıkardım. 8073 styer le sürer ken taş geldiginde oldugu yerde kalırdı ama hiç de biyerini kırmadım
Yok baba olurmu hiç erkunt kral traktör ona laf söylenirmi :D

efeee09 link=topic=40635.msg361003#msg361003 date=1300280898' Alıntı:
Ancak biz genelde birkaç yıl içinde böyle şeylerin olmamasını tercih ederiz orda traktörde herhalde 25 yıllık bi traktör değil bu onun parça kalitesinin zayıflığını gösterir...!!!

aldığın ilk günde arıza verebilir , on sene vermeyedebilir ... o parçanın kopacağı varmış kopmuş ... şimdi neden yarım yamalak bir videodan yola çıkarak hemen malzeme kalitesi yorumları yapıyorsun . kaliteli malzeme nasıl olur , ERKUNT yada başkasının neler yapması gerekir anlat okuyalım aydınlanalım ...

arkadaşlar videoya tam bakarsanız bu erkuntun yeni çıkan e serisi modeli arkası falan oyle zf diil yani zf de kalın malzeme var ama e serisi demirden kasmıştı bunu boylelikle gormus olduk 70e veya 80e gibi bi model burdaki bende 70lik zf si var 4 lu pullukla taş gibi yere giriyorum 4 tekeride patiaj yapıyor oldugu yere oturuyor ama tak dedigini duymadım ama orta kolun içindeki yuvarlak doneni kırdım bende pulluktaken :D

Volkan abi tam tarif ettiğin gibi tek taraflı olunca çok kolay biçimde çıkıyor bizim ford da da öyle arada çıkıyor ama senin resimdekiler gibi 240 da var daha hiç çıktığını görmedim iki taraflı her zaman için daha iyi.

demir45 link=topic=40635.msg361060#msg361060 date=1300289735' Alıntı:
Volkan abi tam tarif ettiğin gibi tek taraflı olunca çok kolay biçimde çıkıyor bizim ford da da öyle arada çıkıyor ama senin resimdekiler gibi 240 da var daha hiç çıktığını görmedim iki taraflı her zaman için daha iyi.
evet pulluk alınırkende kurdağızlı modeller tercih edilmeli..yani burda erkuntun kol kırılmasaydı belkide pulluğun kulağını kıracaktı oda traktörün diğer parçalarının eğilmesine veya zarar görmesine yol açar.. bizim köyde 3085 4lü turan pulluğun iki kulağını birden aynı anda kopardı aynı bu gibi tektaraflıydı :)..

Haklısın abide bizim buradaki pulluklar hep kola girenlerden iki taralı değil zaten çoğunluk 240 47-60 hp arası traktörler pulluk kırıcak kadar güçlü değiller ve toprakta çok ağır olmadığı için pek bir şey olmuyor bizde hep patlatma çekerken çıkıyor :)Diğer zamanlarda birşey olmuyor ama alırkende iyisini ve kullanışlı olanını almak lazım.

efeee09 link=topic=40635.msg361028#msg361028 date=1300282415' Alıntı:
Yok baba olurmu hiç erkunt kral traktör ona laf söylenirmi :D
BAK EFEEE KARDEŞ HEMEN KARALAMA MODUNA GEÇİYORSUN AMA KULLANICISI SORUNU ÇÖZDÜ
anayurtlu 3105d link=topic=40635.msg361059#msg361059 date=1300289192' Alıntı:

Uploaded with ImageShack.us
BENCE BU BAĞLANTILAR TEK TARAFLI DEĞİLDE FOTODAKİ GİBİ KURDAĞZI BİÇİMİNDE OLMALI DAHA SAĞLAM OLUR..e serisi tek taraflı BİZİMKİ BÖYLE DEĞİL.

Uploaded with ImageShack.us
ucuzdan pahalı bişey yok die buna deniliyor galiba :)

aksazli link=topic=40635.msg361082#msg361082 date=1300292150' Alıntı:
BAK EFEEE KARDEŞ HEMEN KARALAMA MODUNA GEÇİYORSUN AMA KULLANICISI SORUNU ÇÖZDÜ
sen nediyorsun kardeşim erkunt bayiniz para bassın diye hiç bi eleştiriyi hazmedemiyorsunuz yaa.Parça kırıldımı kırıldı daha belki 3 5 saatlik motorda bu da hatamıdır kardeşm hayır döküm kalitesidir sen bu kırılnca o pulluğu söker koltuğunun altına koyar eve gidersin bırakın fanatikliği benim yaptığımda karalamaysa fabrikayı karalamaktır sizi neden bukadar bağladı merak ediyorum doğrusu.

Karışmıyayım ama orada görülen çıkmış olan kolun bağlı olduğu yer döküm değil sadece bir demir parçası ve hangi traktörde olursa olsun çıkabiliyor bizim başımıza çok geldi Volkan abinin gösterdiği 80T de çift taraflı daha sağlam oluyor fark ortada.Yani erkunta kötü diyemeyiz çünkü görüldüğü gibi çıkmayanınıda yapıyor.

efeee09 link=topic=40635.msg361007#msg361007 date=1300281418' Alıntı:
Pulluk batsa erkunt dağılmasa traktör zorlanır patinaj çekerdi neden pulluk dağılsın bi sıkıntısımı vardı?
Nden erkunt dağılsn kardeş erkunt 55 milyar pullul en fazla 3 milyr niye traktor dahilsn erkuntn döküm kalitesini bilmediğin için konuşuyosn o demir her traktörde kopar zorlamaya bağlı erkunt patinaj fazla yapmaz erkuntum yok. döküm kalitesi yüksek gücü de güzel sayılır emsalleri içinde. bi türk markası bu kadarını yapmış isteriz ki daha da güzelini yapılsın ..

arkadaşlar bu kadar buyutmeyin bu yenilenebilir demirdir normal zf serisinde bu demirin kopmasaı imkansız koparamaz kimse koparsa traktorun hayatı biter cunku govreye ekli değişme yenileme luxu yok e serisi biraz daha tasarruf serisi olarak çıktıgı için biraz yafız olmus olabilir motora gore zamanı gelince bunlarıda düzeltirler ama zf serisi imkansız kopması

Black.Boyss.37 link=topic=40635.msg361612#msg361612 date=1300356440' Alıntı:
Nden erkunt dağılsn kardeş erkunt 55 milyar pullul en fazla 3 milyr niye traktor dahilsn erkuntn döküm kalitesini bilmediğin için konuşuyosn o demir her traktörde kopar zorlamaya bağlı erkunt patinaj fazla yapmaz erkuntum yok. döküm kalitesi yüksek gücü de güzel sayılır emsalleri içinde. bi türk markası bu kadarını yapmış isteriz ki daha da güzelini yapılsın ..
Pardonda patinaj yapmaz napar bu traktör değil sanki dozer.Her traktörde o parça kırılır ama erkunt patinaj yapmaz :D:D:D Ne dedğiizi bilmiyorsunuz ben fiyatını mı karşılaştırdım fiyatıyla dökümün ne alakası var.Evet bakın kendinizde söylüyorsunuz herzaman daha kapasitesi yok daha iyisi değil iyisini yapsın ozaman görelim böyle birşey yapıp ortaya atmayla olmaz orada arkada 10 kişinin oldugu bi romörk da olabilirdi yada nebileyim bir kişi bile olsa böyle hatalar yapılmamalı.Ekonomik olsun diye böyle olmuştur diye birşeyde yok parası az olan ölsün mü yani bumudur???...

ARKADAŞLAR BU HER TRAKTÖRDE OLABİLİR ORDAKİ PİMİ KIRMIŞ.. BİZİM ESKİDEN 640 FİATIMIZ VARDI ORADAKİ BAGLANTI KALIN PİMİNDEN YEDEK BULUNDURURDUK EN AZ 4-5 DEFA KOPARDI ORDAKİ PİMİ ONUN Kİ DAHA DAYANIKSIZDI. KALDIKİ ELAZIGDA DA SİTEDE UYEMİZDİR FATİH TARIMDAN DUYMUŞTUK ERKUNT SERVET 80T Bİ PULLUGUN İKİ BACAGINI KOPARMIŞ İNCE MAZEMEYMİŞ..
ERKUNT UN PATİNAJI MİNİMUM BUNUN İÇİN ANİ TAKILMALARDA PULLUGA ZARAR VEREBİLİYOR. PATİNAJA GEC DÜŞÜYOR.