erkunt'a pulluk dayanmaz

Ynt: erkunt'a pulluk dayanmaz

ceya023 link=topic=40635.msg361640#msg361640 date=1300360749' Alıntı:
ARKADAŞLAR BU HER TRAKTÖRDE OLABİLİR ORDAKİ PİMİ KIRMIŞ.. BİZİM ESKİDEN 640 FİATIMIZ VARDI ORADAKİ BAGLANTI KALIN PİMİNDEN YEDEK BULUNDURURDUK EN AZ 4-5 DEFA KOPARDI ORDAKİ PİMİ ONUN Kİ DAHA DAYANIKSIZDI. KALDIKİ ELAZIGDA DA SİTEDE UYEMİZDİR FATİH TARIMDAN DUYMUŞTUK ERKUNT SERVET 80T Bİ PULLUGUN İKİ BACAGINI KOPARMIŞ İNCE MAZEMEYMİŞ..
ERKUNT UN PATİNAJI MİNİMUM BUNUN İÇİN ANİ TAKILMALARDA PULLUGA ZARAR VEREBİLİYOR. PATİNAJA GEC DÜŞÜYOR.
oyledir yavuz abide bu zf serisi erkuntlarda bu kopma soz konusu değil snn sattıgın servette nasıldı bilmiyorum ama bizim yeni kasalarda 2 tane kolla tutturulmus ve arkadaki dokumle bir sonradan konulmamış yani kırılsa yenisi takılma gibi bi luxsu yok kırılırsa arka kol tamamen biter ama kırılacagını hiç sanmıyorum e serisi farklıymış ama

efeee09 link=topic=40635.msg361617#msg361617 date=1300357309' Alıntı:
Pardonda patinaj yapmaz napar bu traktör değil sanki dozer.Her traktörde o parça kırılır ama erkunt patinaj yapmaz :D:D:D Ne dedğiizi bilmiyorsunuz ben fiyatını mı karşılaştırdım fiyatıyla dökümün ne alakası var.Evet bakın kendinizde söylüyorsunuz herzaman daha kapasitesi yok daha iyisi değil iyisini yapsın ozaman görelim böyle birşey yapıp ortaya atmayla olmaz orada arkada 10 kişinin oldugu bi romörk da olabilirdi yada nebileyim bir kişi bile olsa böyle hatalar yapılmamalı.Ekonomik olsun diye böyle olmuştur diye birşeyde yok parası az olan ölsün mü yani bumudur???...
Daha traktor üretiminde yeni bi firma bi kol pimi kırıldı diye tüm erkuntları adi yada dayanıksız demenin ne anlamı var bizim burda valtra nin da kolları koptu şimdi dünya çapında tanınmış bi marka kötü mu adi mi fendt parça kırsa adi mi döküm dür kardeşm bu tabi ki fendt gibi kaliteli bi döküme sahip olmayacak herşey ederi kadar ekonomisi az olan ölsün ? Onu da nerden çıkardın ee biraz daha kalite biraz daha şey parası olmayan adam fendt mi alacak cebine göre alıp kullanacak dedikleriniz çok iğneleyici laflar erkunt kullanıcisi değilm erkunt fanatiği de değilm ama bildiğim makinayı karalatmam erkunt döküm olarak aynı piyasadaki traktörleredn daha dayanıklı.

Arkadaşlar, videoda görülen kırılma sorunu, e serisi 70 ve 80ler piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra tespit edilmiş olup sorun ivedilikle ortadan kaldırılmıştır. Kaldırma kollarının bağlı olduğu mil üzerindeki pim deliği nedeniyle kırılma olmaktaydı, tasarımda değişiklik yapılarak sorun çözülmüştür. Sonuçta yeni bir modelde ortaya çıkabilecek bütün sorunları önceden kestirmek mümkün olmuyor, tarla testleri esnasında böyle bir arızayla karşılaşmamıştık. Herhangi bir döküm parçada kırılma söz konusu değildir. Bu sorunu yaşayan bütün müşterilerin de arızaları garanti kapsamında zaten giderilir.

Bu kadar büyütülecek bir sorun değil, römorka 10 kişi bindirip o römorku da hidrolik kollarına bağlayan kimseyi de şimdiye kadar görmedim, markayı kötülemeye çalışırken kendinizi gülünç duruma düşürmeyin. Pullukla sürüm dışında da herhangi bir şekilde o pimi kırmanın mümkün olacağını düşünmüyorum.

ersanakyai link=topic=40635.msg362125#msg362125 date=1300429256' Alıntı:
Arkadaşlar, videoda görülen kırılma sorunu, e serisi 70 ve 80ler piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra tespit edilmiş olup sorun ivedilikle ortadan kaldırılmıştır. Kaldırma kollarının bağlı olduğu mil üzerindeki pim deliği nedeniyle kırılma olmaktaydı, tasarımda değişiklik yapılarak sorun çözülmüştür. Sonuçta yeni bir modelde ortaya çıkabilecek bütün sorunları önceden kestirmek mümkün olmuyor, tarla testleri esnasında böyle bir arızayla karşılaşmamıştık. Herhangi bir döküm parçada kırılma söz konusu değildir. Bu sorunu yaşayan bütün müşterilerin de arızaları garanti kapsamında zaten giderilir.

Bu kadar büyütülecek bir sorun değil, römorka 10 kişi bindirip o römorku da hidrolik kollarına bağlayan kimseyi de şimdiye kadar görmedim, markayı kötülemeye çalışırken kendinizi gülünç duruma düşürmeyin. Pullukla sürüm dışında da herhangi bir şekilde o pimi kırmanın mümkün olacağını düşünmüyorum.
He şöyle siz fabrikadan oldugunuzu söyleyin bizde ona göre davranalım zaten belli bukadar savunmanın içinde içerden birinin olacagı.GÜLÜNÇ KOMİK ve APTAL duruma düşen ben değil orda gösteriş amaçlı traktör götürüp orası burası kırıldıktan sonra aaa vaaa diye sağa sola bakan bayidir.Olmaz demişsin oraya bağlanmaz demişsiniz allahmısın kardeşim çıkmadıgı yerde sen ağır bir romörku hiç çekmedinmi normal yerinden çıkartıp nekadar savunmacı nekadar kıt düşünüyorsunuz.Hala sonsuz savunuyorsunuz....

bence hata olabilir bu gün dünyada bi çok dev firmalarda hata yapıyo hatalı araçlarını geri çekip arıza yapmalarını beklemeden gerekeni yapıyo, erkunta yakışan bu sorunlu modellerin geri çekilip sorunlu olan kısımları değiştirmesidir illaki arıza yapmaları beklenmemelidir.bu arada tek dingilli römorlarda hidrolik kollarına takılan bi aparatla bi nevi römork hidrolik kollarına bağlanmış oluyor.

Te denen bi iki aletle kollara bağlanlyor ramuk bizim traktörlerlerde öyle yani önceki çekili sistemde traktorn aynı yükle daha çabuk önü kalkarken te sistemi ile kalkmyor kasanin söküp çıkartılması daha kolay yüklü bi kasayı yerinden kaldırmak için zincir vs değil direk kolları kullanp daha güvenli şekilde traktore bağlanıyor

Ben ilk üretilen 20-30 traktörde hata olduğunu ve sorunu çözdüğümüzü yazdım, hata olduğunu kabul ediyoruz işte, sence bu mu sonsuz savunma. Sorunu çözdük, kırılanları da değiştirdik diyoruz, daha ne diyeyim sana.

Benim tepkim şu davranışına: sırf kötüleyebilmek için olmayacak senaryolar yazıyorsun. römorkta 10 tane adam varmış da, römork da o sıra da batmışda, çeki demirinden söküp pehlivan çeki benzeri bi şey yapmışsında, mil kırılmış adamlar ölmüş. Sana bunlar mantıklı geliyorsa zaten benim sana söyleyebilecek bir lafım yoktur kusura bakma.

efeee09 link=topic=40635.msg362141#msg362141 date=1300435706' Alıntı:
He şöyle siz fabrikadan oldugunuzu söyleyin bizde ona göre davranalım zaten belli bukadar savunmanın içinde içerden birinin olacagı.GÜLÜNÇ KOMİK ve APTAL duruma düşen ben değil orda gösteriş amaçlı traktör götürüp orası burası kırıldıktan sonra aaa vaaa diye sağa sola bakan bayidir.Olmaz demişsin oraya bağlanmaz demişsiniz allahmısın kardeşim çıkmadıgı yerde sen ağır bir romörku hiç çekmedinmi normal yerinden çıkartıp nekadar savunmacı nekadar kıt düşünüyorsunuz.Hala sonsuz savunuyorsunuz....

kırılmaz diye bişey yok kardeşim bazen oluyorki ummadıgın yer kırılıyor. bençe birazda kullanıcıyı göz önüne getirmek lazım videoda traktör yeni gözüküyor pulluk traktöre küçük sanki birde pulluk ayarı tam iyi yapılmamış gibi gözüküyor traktörü kasıyor vede çok dik sürüm yapılıyor tekçeker traktörlerde dik sürüm yaptıgın zaman taşa takılsa bile pek zarar vermez ama çiftçeker traktörlerde taşlı yerde dik sürüm yapmak sakınçalı pimsiz pulluklarda böyle sorunlarla karşılaşırız o yüzden hep firmalara suc bulmayalım sucu birazda kendimizde arayalım

[move] *098*- [size=14pt]YEAGM[/size] *098*- [/move]

EŞEK ÖLÜR KALIR SEMERİ İNSAN ÖLÜR KALIR ESERİ
*098*- SAME ARGON 70 *098*-

Şahsım ve görevimle ilgili bir şikayetiniz varsa buraya tıklayarak sitemiz yönetimine bildirebilirsiniz.

efeee09 yorumun gercekten saçma biz ersan bey i yıllarıdır tanıyoruz buradaki yorumlarınıda takip ediyoruz ersan bey erkuntta çalışssada çalışmasada tarafsız ve objectif yorumlar yapan biridir.. kendisi sektörün içindeki bir makina mühendisidir. Yorumunu dikkatli okursan gerekli açıklamayı yapmış.

Kaldıki batan traktörde insan ne arasın hadi insan olsada camurda en fazla 2-3 takviye ile cıkmaya calışırsın bu süratte romork ta devrilmez adamda ölmez gercekten o yorumun saçma bunu kabul et. bunu tartışmak bile saçma 640 fiat kullandık 20 yıl sürekli o pimlern yedeğini taşırdık sürekli kırardı aynı şekilde onu yada egerdi.. 640 kullananlar bilir.. 640 kalitesizmiydi dönemine göre veya çürükmüydü aksine döneminin en guzel traktörüydu .. halende tutulması zaten kalitesinin sonucu..

ben eski bir erkunt kullanıcısı olarak erkuntun müşteri memnuniyetine duydugu özeni herzaman takdir ediyorum başka hiç bi marka erkunt kadar sattıgı mala sahip çıkmıyor .. her markayıda kullanıyoruz...

seni gibi erkunt seni ... dandiksin arkdaş kabul et ... ne demek ' pim kırıldı ' ... kırılmayacak arkadaş .... hiç bir yerin kırılmayacak .... arızada vermeyeceksin . ersan bey sende bırak şimdi bizi kafalma . :))) yapamadık , olmadı , traktör nasıl yapılır bana , bize öğretin de bizde öğretelim .
şahsen benim traktörümün bir yeri kırılsın ben benzin döker yakarım .... şimdi arkadaşlar filo alımı yapacaktı sizden vazgeçtiler ... olmadı bak ... :)))))

şimdi gidin o sattığınız traktörlerin hepsini toplayın kireçleyerek gömün ... sonra baştan başlayın ... ben de size eski döküm notlarımı yolluyacam onları iyice okuyun ... gerekirse sitede bir ekip toplar gelir size kursta veririz .... şu zf ymiş , e serisiymiş vaz geçin ... biz size gösteririz şanımanın nasıl olacağını ... tamammı lütfen kendinize çekidüzen verin :))))) o traktörleride ucuza satmayın , 85.000 den aşağı olursa dandik olur .. çok pahalı satın ... :)))))))

OkayKANGAL link=topic=40635.msg362158#msg362158 date=1300440285' Alıntı:
seni gibi erkunt seni ... dandiksin arkdaş kabul et ... ne demek ' pim kırıldı ' ... kırılmayacak arkadaş .... hiç bir yerin kırılmayacak .... arızada vermeyeceksin . ersan bey sende bırak şimdi bizi kafalma . :))) yapamadık , olmadı , traktör nasıl yapılır bana , bize öğretin de bizde öğretelim .
şahsen benim traktörümün bir yeri kırılsın ben benzin döker yakarım .... şimdi arkadaşlar filo alımı yapacaktı sizden vazgeçtiler ... olmadı bak ... :)))))

şimdi gidin o sattığınız traktörlerin hepsini toplayın kireçleyerek gömün ... sonra baştan başlayın ... ben de size eski döküm notlarımı yolluyacam onları iyice okuyun ... gerekirse sitede bir ekip toplar gelir size kursta veririz .... şu zf ymiş , e serisiymiş vaz geçin ... biz size gösteririz şanımanın nasıl olacağını ... tamammı lütfen kendinize çekidüzen verin :))))) o traktörleride ucuza satmayın , 85.000 den aşağı olursa dandik olur .. çok pahalı satın ... :)))))))

harik Olmuş yorumların okay abi anlayana sivrisinek saz.. anlamayana davul zurna az demişler :)

erkunt bugüne kadar birçok marka traktöre döküm olarak katkıda bulundu,şimdide bulunuyor ve mutlaka ileride de bulunacaktır. ben bugüne kadar erkuntun döküm kalitesi hakkında şikayet olarak geçen hiçbir konu duymadım. dünyanın pekçok ülkesine döküm olarak yıllardır hizmet veren erkuntu, belki mühendisinin olduğu kadar kullanıcısınında hatalı olduğu bir pim kırılma olayından dolayı bu kadar yerlere sermeye kalkışmak bence biraz fazla haksızlık olur. zaten o pim de büyük bir olasılıkla yan sanayi tedarikçilerindendir.

OkayKANGAL link=topic=40635.msg362158#msg362158 date=1300440285' Alıntı:

Erkunt fabrikasını kapatsın artık bence,bu utançla yaşayamaz :D

Çağrı link=topic=40635.msg362229#msg362229 date=1300452798' Alıntı:
Erkunt fabrikasını kapatsın artık bence,bu utançla yaşayamaz :D

ersan beyi ve tüm erkunt kullanıcılarını siteden banlayalım ... pim kıran traktörün sahiplerinin bu sitede yeri yok ... pimi kırılan terketsin ... yanlışmı düşünüyorum genç meslektaşım ....