Güncel Buğday Fiyatları

Buğdaylar dönmeye başladı hava durumuna göre haziran 1den itibaren sıcaklık 30 derece ve üstüne çıkıyor haziran 15ten sonra trakyada buğday biçilmeye başlar fiyatlar ne olur acaba? Aydında arpa biçimi başlamış fiyat 1100 1200müş bana yüksek geldi.

trakyada verim beklentisi yuksek tüccar fiyatları 850 900 olur dua edelimde tmo erken fiyat açıklasın

• Beğen
Tepkiler: Ethem ertürk
……… İli …….. İlçesi…… Mahallesinde Çiftçilik yapmaktayım.20 Yıldır çiftçilik yapıyorum. Son 5 yıldır devlet menfaatine üretim yapıyoruz. Para kazanamıyoruz. İsyan etmiyoruz. Eylem yapmıyoruz. Darbe yapmıyoruz. Devletimizin herzaman yanındayız. Fakat artık takatimiz kalmadı. Mazot 4,60-TL oldu gübre 1300 oldu. Hububatlarımız (Bugday,Arpa) hasad zamanı para etmiyor.Kışında stokçu tüccarlar fiyatları 1,5 kat artırıyor.2016 temmuz ayında tonu 740-tl ye sattığımız arpayı 2017 nisan ayında 1100 TL’ye alamıyoruz. Çiftçi kardeşlerimiz borçlarını hasad zamanına göre ayarladığı için düşük ücrete tüccara satmak zorunda kalıyorlar.Tüccarda 2-3 ay elinde tutup 1,5 katına satıyor.Hububatın yetişmesi için biz 9 ay bekliyoruz. Klimali odalarda buğday alıp satmıyoruz. Kışın soğukta yazında sıcağın alnında tarlalarımızda geçim mücadelesi veriyoruz.Kaynak sağladığımız kesimler hep zengin biz Çiftçiler garip kalmışız. Mazot satan petroller,makine ekipman satan sanayiciler,tohumcular, zahireciler,tüccarlar,gübre satan tüccarlar hep zengin hepsinin çocuklarının altında en kral Bmw,Mercedes bizim Çocuklarımızda yarı aç yarı tok tarlalarda geçim derdinde Dünya üzerinde kendi ürettiği ürünün satış fiyatında söz sahibi olamayan tek iş kolu Türk çiftçisidir.Biz belirleyemiyoruz bari siz belirleyin Sizlerden acil bi sekilde TMO nun Hububat taban fiyatlarını tatmin edici bi şekilde açıklamanızı bekliyoruz.

……… İli …….. İlçesi…… Mahallesinde Çiftçilik yapmaktayım.20 Yıldır çiftçilik yapıyorum. Son 5 yıldır devlet menfaatine üretim yapıyoruz. Para kazanamıyoruz. İsyan etmiyoruz. Eylem yapmıyoruz. Darbe yapmıyoruz. Devletimizin herzaman yanındayız. Fakat artık takatimiz kalmadı. Mazot 4,60-TL oldu gübre 1300 oldu. Hububatlarımız (Bugday,Arpa) hasad zamanı para etmiyor.Kışında stokçu tüccarlar fiyatları 1,5 kat artırıyor.2016 temmuz ayında tonu 740-tl ye sattığımız arpayı 2017 nisan ayında 1100 TL’ye alamıyoruz. Çiftçi kardeşlerimiz borçlarını hasad zamanına göre ayarladığı için düşük ücrete tüccara satmak zorunda kalıyorlar.Tüccarda 2-3 ay elinde tutup 1,5 katına satıyor.Hububatın yetişmesi için biz 9 ay bekliyoruz. Klimali odalarda buğday alıp satmıyoruz. Kışın soğukta yazında sıcağın alnında tarlalarımızda geçim mücadelesi veriyoruz.Kaynak sağladığımız kesimler hep zengin biz Çiftçiler garip kalmışız. Mazot satan petroller,makine ekipman satan sanayiciler,tohumcular, zahireciler,tüccarlar,gübre satan tüccarlar hep zengin hepsinin çocuklarının altında en kral Bmw,Mercedes bizim Çocuklarımızda yarı aç yarı tok tarlalarda geçim derdinde Dünya üzerinde kendi ürettiği ürünün satış fiyatında söz sahibi olamayan tek iş kolu Türk çiftçisidir.Biz belirleyemiyoruz bari siz belirleyin Sizlerden acil bi sekilde TMO nun Hububat taban fiyatlarını tatmin edici bi şekilde açıklamanızı bekliyoruz.

TMO bu işlerden elini çekecek geçen açıkladılar.

Borcu Harcı olmayan buğdayı biçtiği gibi satmasın.
en az ocağa kadar tutsun elinde.
zaten buğday aynı anda piyasaya sürülünce, arz bolluğundan fiyatlar düşüyor.
çiftçi akıllı olsa, aynı anda buğdayı piyasaya sürmez...
ama çiftçi buğdayını satsın diye, çiftçi bilerek borçlandırılıyor.
bütün çiftçiler de borçlu olduğu için, hasat ettiği gibi buğdayı satıyor. böylece fiyatlar düşürülmüş oluyor.
ucuz ucuz toplayıp stokluyorlar...

Borcu Harcı olmayan buğdayı biçtiği gibi satmasın.
en az ocağa kadar tutsun elinde.
zaten buğday aynı anda piyasaya sürülünce, arz bolluğundan fiyatlar düşüyor.
çiftçi akıllı olsa, aynı anda buğdayı piyasaya sürmez...
ama çiftçi buğdayını satsın diye, çiftçi bilerek borçlandırılıyor.
bütün çiftçiler de borçlu olduğu için, hasat ettiği gibi buğdayı satıyor. böylece fiyatlar düşürülmüş oluyor.
ucuz ucuz toplayıp stokluyorlar...

ben iki senbedir elimde tutup şubatta satıyorum ofis fiyatını bulamayıp zarar ediyorum o nasıl olucak

Neden ki? Biz bekletip aralık ayında 1 tl den polatlı bordasına verdik sizin buğdayların kalite değerleri mi düşük tü?

Trakya bolgesinde son senelerde ofis acildigi zaman ofis kac paraya aliyorsa nisana kadar o fiyatın ustune cikmiyor ciksada 20 30 kurusu gecmiyor ayciceginde fiyat baya yukseliyor bu yil şubatta 42yag oranini temiz 2 tlye verdim sezonda 42 yag 1750 civariydi kesintili

Trakya bolgesinde son senelerde ofis acildigi zaman ofis kac paraya aliyorsa nisana kadar o fiyatın ustune cikmiyor ciksada 20 30 kurusu gecmiyor ayciceginde fiyat baya yukseliyor bu yil şubatta 42yag oranini temiz 2 tlye verdim sezonda 42 yag 1750 civariydi kesintili

aynen kardeşim trakyada buğdayı bekleten kazanamıyor ofise satıp parasını alıp değerlendiren daha karlı ayçiçek ve çeltik bekleten kazanıyor burda 2 senedir böyle

• Beğen
Tepkiler: gkhAn

Arkadas ciftci hem bu seneki masrafi yapacak hemde seneye masraflarina katlanacak bu kolaymi tuccar dusuk faizli kredi cekip 3 ay elinde tutuyor fiyat yukseliyor.el vicdan ciftci 10 ay uretim yapmak icin ugrassin didinsin tuccarda 3 ayda hambaliyeyi bile cifcinin sirtina yuklesin ticaret yapsin zengin olsun bi kilo bugday 1 lira bile degil bi kilo ekmek 5.5 lira bu 4.5 lira katma deger kimlerin cebine giriyor uyanalim artik uyuyanalim. elin adami iki agac icin eylem yapiyor biz colugumuzun rizkini millete dagitalim oldu varmi boyle dunya

Şu piyasada açıklamaması daha iyi borsalar da buğday 1 liranın üzerine gidiyor devlet TMO taş çatlasa 1 nci sınıf buğdaya 95 kuruş açıklar buda fiyatları otamatikmen düşürür.geçen yıl Ankarada böyle olmuştu