Güncel Buğday Fiyatları

asgari ücretli 12 çuval dap gübresine bir ay çalışıyor, yada günde 20 kg dap parasına çalışıyor.

70 liraya günlük çalışanlar var , günde 15 kg dap parasına çalışıyor demektir , 3 gün çalışırsa yemeden içmeden 1 çuval gübre alamaz

vay be neymiş bu gübre yahu? taşa toprağa dayalı sanayi diye diye taşın toprağın arasından altın çıkarttıklarını sanmaya başladılar muhtemelen.

Taşa ve toprağa dayalı sektör gübre sektörü malı götürüyo...
kendi şahsım adıma söylüyorum.gübretaşın patronu biyerlerden icazet aldı açıklama yaptı ve gübre %45-65 oranında arttı sonrasında bu adamın milyon dolar vergisi silindi.gümrük sıfırlandı..sonrasında devlet destek ödemesi yaptı.onuda 3 haftaya böldü.nedenmi...az parayla çok iş yaptı devlet...sen ilk hafta alacaksın paranı gideceksin gübre alacaksın..gübre parası kime geliyo devlete. peki 1 hafta içinde o kadar ödenen para devlete geliyoda noluyor.ikinci hafta parasını ödüyor eksik olursa hazineden karsılıyor.siz devletin az para ile çok para ödediğini geri dönüşü olmayan para verdiğini gördünüzmü..BENCE SİZ DAHA BUNU BİLE GÖRMEDİNİZ.Gelelim gübretaş.o adamın söylemınden sonra gübretaş alan çiftçi benim gözümde ne bileyimde ..... dewamke derim sadece..gübretaş ve toros hayır...bedava kapıma gübre yıksalar alırsam namerdim.....çiftçiler olarak aldıgımız gübrenin dagıtıcısını sorgulayın...en azından bunu yapın derim...bende dahiil omugasız çiftçi oldugu sürece bu düzen degişmez

Son düzenleme:
Buğdayda tmo nedeniyle mi hareket yok acaba, hala stokları var sanırım. Depoda biraz buğdayımız var bekledik bekledik yeni sezonu da göreceğiz galiba.

konya ticaret borsası depo malı 8-10 kalem arpa tonu 2.500 tl den alıcı buldu.

Resimler ve ekler

• IMG-20210521-WA0002.jpg
    IMG-20210521-WA0002.jpg
    57.9 KB · Görüntüleme: 47
Fiyatlar cok iyi maşallah. Gübre fiyatlarına rağmen 400-500 kg verim alan geçen yıldan daha çok kar eder bu fiyatlarla. Maşallah diyin geri gelmesin harmanda.

Ben hep harmanda 2200 kısa 2500 olur diye umuyordum. Yalnız arpada Bir şişkinlik var arpa ithalati gelir çok panik havası var kuraklıktan kaynaklı. Bu sene keşke arpa ekseydim dedirtiyor maşallah

Fiyatlar cok iyi maşallah. Gübre fiyatlarına rağmen 400-500 kg verim alan geçen yıldan daha çok kar eder bu fiyatlarla. Maşallah diyin geri gelmesin harmanda.

Ben hep harmanda 2200 kısa 2500 olur diye umuyordum. Yalnız arpada Bir şişkinlik var arpa ithalati gelir çok panik havası var kuraklıktan kaynaklı. Bu sene keşke arpa ekseydim dedirtiyor maşallah
Arpa yok ne TMO da ne piyasada ... Yem fabrikalarının diğer girdi maliyetlerinin artması ve piyasada mısırın da az olması nedeni ile Arpaya talep çok fazla. TMO besicinin talep etmiş olduğu arpanın yarısını veriyor. Durum ciddi.