Güncel Buğday Fiyatları

800 bin ton ithal buğday hangi depoyu doldurabilir ki rekolte kaybı ile birlikte en az 8 milyon ton buğday ithalatı lazım geçmiş yıllar buğday tüketimine göre bugün lisanslı depoya buğday teslim ettim kapasitesi 20 bin ton depolarda 7 bin ton buğday var biçimde bitmek üzere bölgemizde tmo her ay 400 bin ton ithalat yapsa fiyatları bu seviyelerde tutabilir kanaatimce
Abi zaten her ay 500 bin ton ihale açmışlar sürekli sınırsız bir şekilde tekirdağ limanına geliyor buğday bilerek sürekli fiyata baskı yapıyorlar bakalım neler olacak. Döviz yükselmesse fiyatlar böyle devam eder.

800 bin ton ithal buğday hangi depoyu doldurabilir ki rekolte kaybı ile birlikte en az 8 milyon ton buğday ithalatı lazım geçmiş yıllar buğday tüketimine göre bugün lisanslı depoya buğday teslim ettim kapasitesi 20 bin ton depolarda 7 bin ton buğday var biçimde bitmek üzere bölgemizde tmo her ay 400 bin ton ithalat yapsa fiyatları bu seviyelerde tutabilir kanaatimce
Yapar kardeş hemde sana vermediği fiyatı gider dışarıya verir gemi peşine gemi takar yine alır yine yığar umrumda da değil olmuş ölmüş ekmis ekmemis batmış bitmiş gidiyor bakalım nereye kadar böle

2500 sattı bizim köylüler de bizde depoya attık ama ben satacağım gubre aldım para lazım bugday artmaz da buralarda kalırsa iş sıkıntı maliyetler çok artıı organik gubre aldık 4250 TL de 18 kg atsak 72 TL yapıyor dırek kafadan 65 TL de tohum gerisi bir ir yazmayım
Ne marka acaba icerigini de yazsaydin keske bizde bilgi sahibi olurduk cesit cok cunku daha once hexaferm 20.20 ve seleda 12.12 kullandim iyi de verim almistim ama hektas ta uretmeye baslamis diye duyduk o yuzden marka sordum 1000tlsini geri alicaksin geri 3250tl iyi fiyat gercekten

Ne marka acaba icerigini de yazsaydin keske bizde bilgi sahibi olurduk cesit cok cunku daha once hexaferm 20.20 ve seleda 12.12 kullandim iyi de verim almistim ama hektas ta uretmeye baslamis diye duyduk o yuzden marka sordum 1000tlsini geri alicaksin geri 3250tl iyi fiyat gercekten
Bilmiyorum markasını evet bir tl sini devlet veriyormuş

Tmo yemlik buğday satışına başladı

Buğday satışları 2.440 TL/Ton fiyatla peşin bedel mukabili olarak KANATLI HAYVAN BESİCİ VE YETİŞTİRİCİLERİNE (beyaz et, yumurta vs.) yönelik olarak başlamıştır.

Hayret bişey, kanatlı hayvana yem satışı yapıyomuş, kanatlı hayvanları TMO mu düşünüyo oldu şimdi?

insanlar ekmek tüketiyor oysa ekmeklik buğdayı satsa ya...makarnalık buğdayı satsa ya...

sat gitsin hepsini yapmaları lazım, üreticiden aldılar adılar aldılar, her sene üreticiden dünya kadar mal alıyolar oysa...

satmıyolarsa bir bildikleri vardırmı diycez..

• Beğen
Tepkiler: filizma