kaç Dekar Araziye Sahipsiniz?

kaç Dekar Araziye Sahipsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    23
Ynt: kaç Dekar Araziye Sahipsiniz?

mustafagursacli link=topic=6884.msg316444#msg316444 date=1292707258' Alıntı:
yanlışşsın hemde çok yanlışsın gurbette 2 milyar alsan ne olur evin kapsını açamanın maliyeti 600-700 tl devir eskisi gibi değil nesil değişti devir değişti 100 milyara daire alsan 10 koyunun kuzuladığı kuzunun parası etmiyo şehirde olsa ne kazanacak tarım bu ülkenin kaderi ve geleceğidir ....
doğru izah etmişsin abicim ben misal vereyim eskişehirde el kapısında çalışıp alcağım taş çatlasa 2milyar 12 ayda 24 sigortası falan 30 diyelim ama ben köyde yata kalka 50-60 dönüm pancar eksem aynı hesaba geliyor hemde kendi işinin patronu olmak daha güzel ama ben şahsen insanlıktan çıkıyorum ama 1200 dönüm pancar ektik bu yıl 8bin ton pancar yatırdık ve şehirde 30 sene çalışıpta toplayacağın para 12 ayda elinde ;)arpa buğdayı hiç bahsetmeyelim bile :)renkler ve zevkler tartışılmaz ama şehirde yaşayın diyor herkes ben eskişehirde mekanın birinde oturup bi içki açtırsam direk 200 lira yazıolar hesaba 3 kişi maaşını bana verse anca yetişir :D en iyisi 3 dönümde olsa 30bin dönümde olsa kendi malının başında olmaktır !!!! ;) şöyle bi denklem vardır iş hayatında ÖZEL SEKTÖR İNSANA PARA KAZANDIRIR AMA NASIL KAZANDIRIR? SENİN MAAŞININ 10 KATINI KAZANDIRIRSIN 1i SANA 9U PATRONA KALIR ;)

Tucano340&Arion520 link=topic=6884.msg316638#msg316638 date=1292781050' Alıntı:
doğru izah etmişsin abicim ben misal vereyim eskişehirde el kapısında çalışıp alcağım taş çatlasa 2milyar 12 ayda 24 sigortası falan 30 diyelim ama ben köyde yata kalka 50-60 dönüm pancar eksem aynı hesaba geliyor hemde kendi işinin patronu olmak daha güzel ama ben şahsen insanlıktan çıkıyorum ama 1200 dönüm pancar ektik bu yıl 8bin ton pancar yatırdık ve şehirde 30 sene çalışıpta toplayacağın para 12 ayda elinde ;)arpa buğdayı hiç bahsetmeyelim bile :)renkler ve zevkler tartışılmaz ama şehirde yaşayın diyor herkes ben eskişehirde mekanın birinde oturup bi içki açtırsam direk 200 lira yazıolar hesaba 3 kişi maaşını bana verse anca yetişir :D en iyisi 3 dönümde olsa 30bin dönümde olsa kendi malının başında olmaktır !!!! ;) şöyle bi denklem vardır iş hayatında ÖZEL SEKTÖR İNSANA PARA KAZANDIRIR AMA NASIL KAZANDIRIR? SENİN MAAŞININ 10 KATINI KAZANDIRIRSIN 1i SANA 9U PATRONA KALIR ;)
doğru söylüyosun devir değişti ben senede 20 milyar civarında kazanıyorum 40 tane koyunu olan aklı olan bi çifçide hiç yorulmadan bu parayı kazanır kendi işin le el işi birmi hepsinin köküne kiprit suyu gelecek tarımda bizim köyde saksıda toprak satılsa alacam Allahım nasip ederse aklı olan el kapısında çalışacağına gider köyüne kapalı kapısını açar iki senede abat olur .....

erkut orkal link=topic=6884.msg73857#msg73857 date=1220907686' Alıntı:
VALLAHİ ABİ MOTOR SÜRMEKTEN ORAM BURAM AĞRIYOR 18 YAŞINDAYIM 12-13YAŞINDAN BERİ HER İŞTE ÇALIŞIYORUM YAZIN BİÇERDÖVERİ BEN KULLANIYORUM 1530 CLAYSON :D BABAM 80-66 İLE SÜREKLİ TAŞIDI 1AY HARMAN YAPTIK GÜNDE 250 DÖNÜM YER BİÇİYORDUK.
1SEZONDA 85KİLODAN 65E İNDİM : ' ( YAŞLANIYORUM ARTIK..HİÇ ÇALIŞANIMIZ YOK HEMDE HİÇ. KÖYDEN KAZANIP ESKİŞEHİRE YATIRIM YAPIYORUZ ;)
hangı koylusun sen kardes eskısehırın bı z bugday bıçıoruz oralarda