Karacabey merinosu damızlık seçimi

02.02.2016
2,117
2,377
40
bursa

https://youtu.be/bhoeyVv2EYs
Piyasada merinos diye satılan melez azmanlari yüzünden iyi kuzu alamayan arkadaşlar için Karacabey merinosu ırk özellikleri hangi koyunun kuzusu koç bırakılır hangi kuzu büyük olmasına rağmen koç olmaz mevzunu anlatmaya calistim.
Videonun başında rüzgardan biraz ses sorunu var devamı iyi.

Sende nasıl hayvanlar var abi çok düzgünseler koçu senden alalım [emoji3][emoji3][emoji3]
Ustam şimdi bi açıklama yapmak icab etti ben çiftçi değilim koyuncu hiç değilim videodaki 6 koyun 1 koç 1 kuzu 2 de ördek hayvan nüfusum [emoji12]
Ama çevremde çok iyi koçlar yetiştiren arkadaşlarım var.
Ben Elektronik teknisyeniyim ne tarimdan ne hayvandan bi gelirim yok hatta tarım yapacam diye üste para veriyom gibime geliyo.

Sende nasıl hayvanlar var abi çok düzgünseler koçu senden alalım [emoji3][emoji3][emoji3]
Benim koç bu komşu köyden bi abiden aldım IMAG0214.jpgIMAG0197.jpgIMAG0131.jpgIMAG0126.jpgIMAG0147.jpgIMAG0074.jpgIMAG0072.jpg

Allah allah fotoğraftan heralde abi yada senin yanlışın var yani yaşındaki merinos hayvan nasıl 100 kilo gelmez benim koyunlar 60-65 kilo ya 5 aylık kuzular 50 kilo geliyor bu hayvan 60 da kalır mı
Göz kararı bana öyle geldi hiç tartmadim ama koyunlar 6 ayliktan sonra çok yavaş kilo alır belki 80 gelir ama 100kg yaşında gelmez.

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06
Bu karacabey cinsinin yapısı güzel ama ırk olarak özellikleri nedir birde mustafa bey sizin suanki melezlediginiz hayvanların son hali nedir fotosu varmı bende düşünüyorum ama ırk seçiminde kararsizim

Bu karacabey cinsinin yapısı güzel ama ırk olarak özellikleri nedir birde mustafa bey sizin suanki melezlediginiz hayvanların son hali nedir fotosu varmı bende düşünüyorum ama ırk seçiminde kararsizim

Fotoğrafları romanov koyunu başlığından bakabilirsiniz günceller :)
Irk özellikleri olarak da tabiki karacabey merinoslarının saflıklarına göre değişmekle birlikte koyunlar dayanıklıdır otlaması güzeldir yani çok sıcak olmadıkça gündüz de otlarlar bu özellikleriyle tahirovalardan ve kıvırcıktan çok üstündür ot seçmezler pek. İkizlikler yani fena değil flushingle ve iyi bakımla 1.5 lere çıkılabilir ama ama kuzu gelişimi şahane tabi 120 günde 50 kg lara ulaşıyorlar(tekiz kuzular daha bile erken yani 100-105 günde 50 kg gelen kuzular çıkar) . Ben kendi kuzularımda 150 günde 50 kg a ulaşabiliyorum(ikizler ve üçüzler tek doğanlar 10 gün önce kesiliyorlar).

• Beğen
Tepkiler: asikaraaa