Kayseri Tarım ve Hayvancılık Fuarı Başlıyor

Katılım
28.12.2007
Mesajlar
21,905
Konum
Isparta

Kayseri Tarım İl Müdürü Adnan Akay 15-18 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile ilgili olarak bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Akay, gündemde olan kene vakalarına da değindi.

Kayseri Tarım İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, Tarım İl Müdürü Adnan Akay, İl Tarım Müdürlüğü Çiftçi Eğitim Yayım Şube Müdürü Ramazan Eryılmaz, Atlas Fuarcılık Fuar Koordinatörü Fevzi Atasagun katıldı.

Tarım Fuarlarının yeni buluş ve teknolojilerin kullanıcılarla buluştuğu yerler olduğunu ifade eden Tarım İl Müdürü Adnan Akay, 'Hibe kaynaklarından istifade etmek isteyen çiftçilerimizin bu fuarları ziyaret etmesi gerekir. Fuarlar bir iç turizm hareketidir. Düzenlendikleri şehre kültür, sanayi ve tarih açısından katkı sağlarlar. Tarım ve hayvancılıkla uğraşanları bu fuarımıza bekliyoruz' dedi.

Son günlerde yaşanan kene olaylarına da değinen Akay, kene görülen kişinin en yakın sağlık kuruluşuna gitmesi gerektiğine değinerek, 'Kene vücuttan usule uygun olarak alınmalıdır. Kene üzerine alkol dökmek, yakmak veya elle kopararak almak tehlike yaratır. Çünkü canı yanan hayvan zehrini vücuda bırakabilir. Bu durumda zaman kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Özellikle orman kenarında bulunan, ağaçlandırma işi ile uğraşan, çiftçilik yapan, pikniğe çıkan kişilerin pantolonlarının paçaları çorabın içine koymaları ve eve geldiklerinde kontrol etmeleri gerekir' dedi.

Atlas Fuarcılık Fuar Koordinatörü Fevzi Atasagun ise günümüzde tarımdaki gelişmelerin en iyi takip edildiği yerlerin tarım fuarları olduğunu, dünyada ve ülkemizde yapılan tarım fuarlarının tarımdaki gelişme ve yeni teknolojileri üretenler ile kullanıcıların ulaştırma da bir köprü görevi gördüğünü söyledi. Atasagun, 'Fuarın amacı olarak tarım ve hayvancılığın daha iyi seviyelere gelmesi, yaygınlaştırılması, tarım ve hayvancılık sektörü ile uğraşanların sektördeki gelişmeleri, makine ve teçhizatları yakından takip ederek bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır' şeklinde ifade etti.

15-18 Mayıs tarihleri arası Dünya Ticaret Merkezinde düzenlenecek olan Tarım ve Hayvancılık Fuarının açılışı 15 Mayıs Perşembe günü saat 13:30 ' da yapılacak
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt