• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

MASSEY FERGUSON 135 VE FIAT 65-46 DT NOHUT EKİM ÖNCESİ VE SONRASI İŞLEMLER 2018...!!!

14/04/2018

Arkadaşlar geçtiğimiz haftalarda nohut ekimini gerçekleştirdik. Bende ekim hazırlıkları ve sonrasında sizler için bazı fotoğraflar ve video çektim. İlk olarak mibzerimizi ekime hazırladık. Arka basamağı ufaktı onu genişlettik ve dişli lastiklerini yeniledik. Daha sonra nohutu ekim için antrakoz ve kurta karşı ilaçladık. Daha sonra tarlayı ektik. Ekim esnasında fotoğraf çekemedim mibzer üzerinde olduğum için. Daha sonra ot ilaçlamasını yaptık ve üzerine tırmık çektik. Son olarakta tapan çekerek tarlanın zeminini bastırıp, düzelttik. Daha sonra biçimde kolaylık olması için. Şimdi sizleri fotoğraflar ve video ile başbaşa bırakıyorum....;)

Not: Trakya civarında nohut ekmeyi düşünen arkadaşlar varsa 150 kg kadar tohum arttı. 100 kilo civarı ilaçlıdır....;)
alipasalierkan.......;)

Youtube HD 1080P Video...!!!

https://www.youtube.com/watch?v=FXd52k4PscA
[video=youtube;FXd52k4PscA]https://www.youtube.com/watch?v=FXd52k4PscA[/video]

SON

Erkan kardeşim kolay gelsin bereketli olsun tırmıkları nereden aldın çok güzelmiş kaç diş onlar

Bereketli olsun nohutta bu sene çok eken var inşallah fiyatlar dibe vurmaz.. Hangi çeşit ektiniz?

Bereketli olsun erkan .ilaç olarak merlin flex mi attınız birde ilaç dan sonra tırmık çekince ilacın etkinliği bozulmuyor mu

Bereketli olsun
Ilaci en son işlerin bittikten sonra atman lazım ilaç tarlanın yüzeyinde tabaka oluşturması gerekli

Allah bereket versin.Erkan bey, belki konuyla işgisi yok fakat bir soru sormak istiyorum.Ben 7 dönümlük sulama imkanı olmayan bir tarlaya nohut ekmek istiyorum.Şimdiye kadar buğday ekiyorduk.Sizce nohut ekmelimiyim.Buğdaya göre hangisi daha avantajlı olur.Şimdiden teşekkür ederim.Allah kolaylık versin.

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

Kolay gelsin erkan abi çakal bi başka
Güzel paylaşım.Ekibin büyük üyeleri dinlenmede küçükleri iş başında galiba :)
Nohut işine bunlar bakıyor.

Kolay gelsin bereketli olsun. Tohum ilaçlama tekniği güzelmiş :D
Teknolojiden faydalanıyoruz...

Bereketli olsun. Nohutlara çıkış sonrası ilaç atıyor musunuz?
Ot ilacı atıyoruz belli bir boya geldikten sonra. Sonra da antrakoz ilaçları atılıyor. Başka bir ilaç uygulamıyoruz.

Erkan kardeşim kolay gelsin bereketli olsun tırmıkları nereden aldın çok güzelmiş kaç diş onlar
Tırmıklar Hayrabolu yapısı. Orada bir usta yapıyor. Bizim köye birkaç tane yaptı. Adamın markası falan yok. İsmini bilmiyorum. Dişini tam bilmiyorum. Ama 4.5 metre genişliği var.

Bereketli olsun nohutta bu sene çok eken var inşallah fiyatlar dibe vurmaz.. Hangi çeşit ektiniz?
Fiyatlar bu sene düşer diye tahmin ediyorum. İspanyol 98 Beyaz.

Bereketli olsun erkan abi
Kolaygelsin erkan
Bereketli olsun erkan .ilaç olarak merlin flex mi attınız birde ilaç dan sonra tırmık çekince ilacın etkinliği bozulmuyor mu
Triflin muadili attık. Bu şekilde uygulanıyor.

Bereketli olsun
Ilaci en son işlerin bittikten sonra atman lazım ilaç tarlanın yüzeyinde tabaka oluşturması gerekli
Bu ilaç bu şekilde uygulanıyor.

Allah bereket versin.Erkan bey, belki konuyla işgisi yok fakat bir soru sormak istiyorum.Ben 7 dönümlük sulama imkanı olmayan bir tarlaya nohut ekmek istiyorum.Şimdiye kadar buğday ekiyorduk.Sizce nohut ekmelimiyim.Buğdaya göre hangisi daha avantajlı olur.Şimdiden teşekkür ederim.Allah kolaylık versin.
Bizde nohutu sulamıyoruz. Bölgeniz nasıldır bilemiyorum. Ama bizim burada 150-300 kg arasında senesine göre verim yapıyor. Şayet sizde de bu şekilde bir verim varsa. Masraflarınızı kurtarırsa ekebilirsiniz. Biz yarısını perakende yarısını toptan şeklinde genelde satıyoruz. Bizim için ekonomik yönden karlı bir ürün. Geçtiğimiz sezon biz 10 TL perakende olarak sattık. 12-14 lira ya satanlarda oldu. Gerçi bu sene o fiyatlar olmaz diye düşünüyorum.

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt