Nihat Çelik: "Fırsatçılar, Virüsten Daha Tehlikeli"

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik gıda fiyatları hakkında açıklama yaptı:

" Salgın, toplum sağlığı açısından hala büyük bir risk olarak devam etmekteyken, Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızın Devletimizce alınan tedbirlere çok daha fazla uymaları gerekmektedir. Dilerim ki vatandaşlarımız ramazan ayını huzur ve sağlık içerisinde geçirirler. Her Ramazan ayı öncesi ve devam eden sürecinde et fiyatlarından tutun da birçok gıdaların fiyatlarının yükseldiğini daha doğrusu yükseltildiğini görüyoruz. Fırsatçılar hem üreticileri hem de tüketicileri mağdur ederek virüsten daha tehlikeli oluyor. "


"Normal ve sağlıklı günlerimizde yaşadığımız ramazan aylarında fiyatların artırıldığını görmekteyken bugün bir de Pandemi bahane edilerek ya da Amerikan Dolarının arttığı gerekçesiyle raflardaki gıda fiyatlarının daha da artırıldığını görüyoruz. Bu fiyatları acımasızca yükselten fırsatçılar maalesef tüketicilerin durumuna bakmadan kendi menfaatleri uğruna daha çok kazanç sağlamak uğruna bu vicdansızlığı yapabiliyorlar. Bu konuda denetim mekanizmalarının çok etkin bir şekilde devreye sokulması gerekmektedir" dedi.


1618332479165.png
 
Şehire gitme ihtiyacı hiç hissetmiyoruz.
Köyde hayat var.
Toros un arkasına 1 çuval fındık, yükleyip market alışverişini yapabiliriz.
3-5 dekar evin ihtiyacını görecek kadar da biberlik yapsak yeter.
 

Benzer Konular