Steyr 768 vs FIAT 70.56

768 kullanmasak tank sanacaz...
Benim 7066 yı itmeye çalıştığı kadar hiçbir şeyde zorlanmamıştır...
O kadar balya çektim ne freni tertibatı var ne bi yavaşlaması rampa aşağı gördümü bi salıyor kendini vites değiştirmekte bi güç istiyor tabi.

valla ustacım bende daha almadım araştırıyorum ama %99 768 alacam hemcinsleri ve modelleri arasında bi cafayır. 13 14 bin tl başka bi rakibi yok videoyu forum şenlensin diye attımda. araştırmalarım sonunda bir hararet iki saplama kırma vs sorunu gördüm hararet sorunu değil aslında kitapçığını okudum yan kapakları çıkartın diyo çalışırken gördüğüm kadarıyle kimse çıkartmıyo bu yanlış kitapçığı adam boşa hazırlamaz. kırma olayına gelince sadece serada 210cm rotovatör yapacam sanırım o kadar zorlu bi iş değil. sera zaten kaba olur ayrıca yakıtta en iyisi gördüğüm kadarıyla birde mercedes motoru olduğunu öğrendim sağlam yani motoru daha ne isterim.

valla ustacım bende daha almadım araştırıyorum ama %99 768 alacam hemcinsleri ve modelleri arasında bi cafayır. 13 14 bin tl başka bi rakibi yok videoyu forum şenlensin diye attımda. araştırmalarım sonunda bir hararet iki saplama kırma vs sorunu gördüm hararet sorunu değil aslında kitapçığını okudum yan kapakları çıkartın diyo çalışırken gördüğüm kadarıyle kimse çıkartmıyo bu yanlış kitapçığı adam boşa hazırlamaz. kırma olayına gelince sadece serada 210cm rotovatör yapacam sanırım o kadar zorlu bi iş değil. sera zaten kaba olur ayrıca yakıtta en iyisi gördüğüm kadarıyla birde mercedes motoru olduğunu öğrendim sağlam yani motoru daha ne isterim.
Evet 768 ler mersedes motorlu
Az yakıt çok iş...
Fakat en ufak bi ağır işe gelmiyorlar santrafuje taktılar kapakları kaputu felan söktüler yinede kalkıyor hararet steyrın kanında var daha doğrusu...
Haşpaysız balya basar ama bir yere kadar o da çabucak tıkanıyorlar hararet hemen 90 oluveriyor yolda bile.

Valla bizim burda yok denecek kadar az eskilerden Ford Fiat MF var dayanıklılık bu makinelerde bide jd var hepsinin kendine has özellikleri var ama styer zanimani güzel diye duydum zorlanınca sıkıntı yapıyor motor Mercedes zora gelmiyor sakin kullanım traktörü yaman şoföre gelmez bence

Fiatlar iyidir tabiki fakat basak steyr traktörleride yabana atmamak lazım güzel ağır oturaklı makineler sadece hararet sorunları oluyor

harareti her türlü çözerim sıkıntı olmaz. termostatı 70 dereceye düşürürüm gerekirse komple sökerim olmadı fanı devirli bir araba fanı takarım devamlı çalışcak şekilde ayarlarım yine çözerim. ama fiyatların ucuzlarında debriyaja basınca mil dönmeyi durduruyo öğrendiğim kadarıyla bağımsız değiller eskileri yani. bide yakıt konusu önemli dizel 5 tl yi aştı.

Valla bizim burda yok denecek kadar az eskilerden Ford Fiat MF var dayanıklılık bu makinelerde bide jd var hepsinin kendine has özellikleri var ama styer zanimani güzel diye duydum zorlanınca sıkıntı yapıyor motor Mercedes zora gelmiyor sakin kullanım traktörü yaman şoföre gelmez bence
Mercedes motor var onlar da yakıtı koklar derler bizim burada, ara iş ekim ilaç gübre gibi işlerde güzel motorlar aslında

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
768 değil 8073 olsun 70 56 her türlü yer onu rampada çiftte ramorkta cekide her türlü üstündür halat kısa ustten bağlamış çekmese yaksin o motoru

8073 ve 70-56 kullanmış biri olarak.(Aynı zamanda 70-56 sahibi olarak) 8073 bir çok işte 70 liği yer. Tek sorun, fazla zorlamaya gelmemesi. 768 hakkında bir fikrim yok. 80-66 ile çiftte yanyana giden motordur 8073 , tabi sonrasında şanzuman yedi, o ayrı.

• Beğen
Tepkiler: Batuhan7066
Doğrudur dediğin gibi yakıt önemli mazot malum
Ama yaman şoföre gelmez

valla ben yaman değilim zaten seranın içinde pekde yamanlık yapamassın dar alan. serayı dönümü 100 tl ye sürüyolarmış 4 dönüm yer sürecen 400 tl mahsülü kaldırcan sürecen +400 ilaçlayıp örtecen kaldırıp ekeceğince tekrar sürecen +400 1600 tl etti. 10 defa ekince 16 bin eder. 13 bine 768 alsam 2. el birde rotovatör 3500 lere 17 max 20 bine biter bu iş hem istediğin zaman gelecekmi istediğin gibi sürecekmi en iyisi kendi işini kendin görmen kurdun hesap ensen kalır olur.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı