T demiri den kurtulmanın yolu var mı?

Arkadaşlar iyi akşamlar, malum sınırlı zamanda köye gelip gidiyorum. T demiri yüzünden Traktör ekipman bağlamak zaman alıyor. T demiri den kurtulmanın yolu var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

T demiri römork takmada en pratiği ancak kullanmak istemiyorsanız römorka krikolu dayak düşünülebilir.

Teşekkür ederim. Traktör Fiat 450 orijinal i nasıldır bilmiyorum.
Dokuzdelik alın birde lazım olur images.jpeg.jpgkboob.jpg

Az çok tahmin ettim dediğinizi ama orjinal çeki kullanın neden ondan kullanıyorsunuz

Kurt ağzı çeki, 2 tekerli römorka tehlikeli olur, birde kurt ağzı ağır yüke fazla dayanmaz. Tavsiye edilmez. Kanca tip daha kullanışlı olur. Biz 1996 yılından beri kanca tip çeki kullanırız, hiçbir sıkıntı yaşamadık bu zamana kadar.

Kurt ağzı çeki, 2 tekerli römorka tehlikeli olur, birde kurt ağzı ağır yüke fazla dayanmaz. Tavsiye edilmez. Kanca tip daha kullanışlı olur. Biz 1996 yılından beri kanca tip çeki kullanırız, hiçbir sıkıntı yaşamadık bu zamana kadar.
Hiçbir sıkıntısı olmuyor orjinal daha iyi herkes öyle kullanıyor sizin sistemi iç anadolu da kullanırlar genelde onun dışında başka yerde kullanan az

Dağlık,ormanlık yerlerde kanca çeki kullanılıyor bildiğim kadarıyla.Bu durumda römork uçuruma uçacaksa kolayca çekiden çıkıyor,traktörüde sürüklemiyor.Ben iki tekerli römorkla standart çeki kolu (MF 240S) kullanıyorum. Siz (düz arazide kullananlar) niye kullanmıyorsunuz?

Azda olsa kanca kullandık. Kancanın altındaki mili takmak kurt ağzının milini takmaktan daha zor geldi hep. Bir kere takıp sökülmediğinde zaten hiç pratik değil. Ama uygun yük miktarında her iki sistemde görevini yerine getiriyor bence.

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.