Tarım Bakanı Pakdemirli’den: Hububat alım fiyatı açıklaması

Yazı biraz uzun. Aşağıdaki kısmı alıntı yaptım.

Mayis ilk hafta fiyat açıklanacak deniyor.

(Alım fiyatı hakkında) Çalışma yaptık. Paket haline getireceğiz. Mayıs ilk haftasındaki Kabine Toplantısı'nda açıklamak. Çiftçi ve üreticimiz için düzgün bir fiyat politikası gayreti içindeyiz.

Yazı biraz uzun. Aşağıdaki kısmı alıntı yaptım.

Mayis ilk hafta fiyat açıklanacak deniyor.

(Alım fiyatı hakkında) Çalışma yaptık. Paket haline getireceğiz. Mayıs ilk haftasındaki Kabine Toplantısı'nda açıklamak. Çiftçi ve üreticimiz için düzgün bir fiyat politikası gayreti içindeyiz.

Eyvah, erken açıklama sıkıntı..

• Beğen
Tepkiler: Alexander
adana satıyordu yüksek fiyat ile ondan sonra fiyat açıklanıyordu. adana fiyatının altında.

Bence sebep o değil, Mayis sonunda piyasada buğday kısıtı sebebi ile ilk biçilen Buğday iyi para ediyor.. Iç Anadolu buğday biçimine kadar piyasaya buğdaya doyunca fiyat düşüyor. Bunu sadece Adana diye özele indirgemeyelim. Iç Anadolu biçesiye kadar süreç bu şekilde işliyordu. Şimdi erken açıklanınca adana da sivas 'ta aynı fiyata satmıyor zaten, Çukurova yine yüksek satıyor. Tabi eskiye oranla o makas biraz kapanıyor orayı ayrı..

Erken açıklanan rakam dünya piyasalarının altında oluyor, bu sebeple uyanık tüccar malı toplayıp dışarı satıyor. Sonra da iç piyasada buğday sıkıntısı yaşanınca ithal etmeye yöneliyor TMO @wallace22 , uyanık tüccar da sen ben değiliz, e haliyle sırtımızdan birileri para kazanıyor.

Bu arada bizim orada hububat biçimi 15 20 temmuz onu da belirteyim.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

Tahminim 1,55 kuruş beklentim dolar kurunu girdi maliyetlerimizi de dikkate alıp bir fiyat açıklamaları en sonki ithalat fiyatı 245 dolardı sanırım 1,70 lira seviyeleri tabi burda buğdayın protein hektolitre gibi değerleri de bi etken umarım kalite farkını da fiyatlara eklerler

TL bazında sabit fiyat açıklamaları eksik. Dünya piyasalarina oran açıklamaları gerekir. Benzin mazot nasıl hergun fiayt guncelliyirlarsa öyle olmalı.
Doların kaç lira olacağı belli değil?

Çok doğru madem bizim girdilerimiz dövize endeksli satışımızda öyle olmalıki kur karsısında gücümüz olsun ama nerde o tarım politikası...

Buğday geçen yıl 1350 taban fiyat açılmış , galiba söylentilere göre1650-1750 bandı gibi açıklanacak, 250 dolar vergisiz buğday ise , buğdayı olan varsın hesap etsin , üstü var altı yok derim, mayısın ilk haftası açıklanacak imiş , artık tatmin olan alkış olmayan topa tutsun, bende buğday yok, sizlere bol mahsuller bol kazançlar.