Traktörmetre 2.bölüm Fendt 516 vario

Ynt: Traktörmetre 2.bölüm Fendt 516 vario

Paylaşım için teşekkürler. Programı izleyememiştim. İlk programa göre gerçekten farklı olmuş. Tabi bunda anlatacak birçok özelliği olan bir traktörün etkiside olunca gerçekten takdire şayan bir çalışma ortaya çıkmış. 516 ' yı lkısa sürede olsa kullanma fırsatı bulmuştum. Gerçekten donanımlı ve güzel bir traktör. Eski 400 serisine göre çok farklı. 400 serileri pek hoşuma gitmiyordu. Ama yeni 700 serisinin tasarımından sonra Fendt 500 ve yeni 300 serilerinde baya yol kattetti. Bu arada sitemizinde reklamı olmuş. Bilmem benden başka fark eden var mı? Ama traktörün üzerindeki logomuz kameralara takılmış...:D

gaggoş link=topic=80504.msg955382#msg955382 date=1420825412' Alıntı:
fendt 516 nın motor hacmi 4038 cm3 new hollandınki 6700 cm3...
fendt 4 silindir new holland 6 silindir bırakda fark olsun abi...
Evet aradaki tork farkı silindirle alakalı
Bence 160 bg 4 silindir Değilde 6 silindir olması gerekirdi
NH ninde t 6 160 bg modelide 4 silindir 4.485 hacminde artık ne kadar performanslı olur orasını kullanmadan bilemeyiz.

ramazanpullu link=topic=80504.msg955439#msg955439 date=1420833743' Alıntı:
Evet aradaki tork farkı silindirle alakalı
Bence 160 bg 4 silindir Değilde 6 silindir olması gerekirdi
NH ninde t 6 160 bg modelide 4 silindir 4.485 hacminde artık ne kadar performanslı olur orasını kullanmadan bilemeyiz.
aynen abi...

ramazanpullu link=topic=80504.msg955362#msg955362 date=1420822702' Alıntı:
Fendt 516 nin torku 687 tork düşük t 6080 e göre
516. 165 bg 687 tork
T6080. 155 bg 690 tork

Fendt güç normu ECE-R24 New Holland güç normu ECE-R120 ;)

Ayrıca silindir hacmi farkı var. Ona rağmen Deutz motor bu tork ile çok başarılı. ramazanpullu

Bkz. -----> http://www.trakkulup.net/bilgi-kutusu/ayni-silindir-sayisinda-farkli-silindir-hacminin-guce-etkileri/ ve http://www.trakkulup.net/bilgi-kutusu/guc-normu-farkliliklari-ve-birbirine-oranlari/

Paylaşım icin tesekkürler sayenizde izleme fırsatım oldu. Ayrica Ramazan arkadaşıma katılıyorum traktorlerde yuksek beygirde 4 degilde 6 silindirin tercih edilmesi gerektigini dusunenlerdenim. Mesela 130 beygir uzeri traktör lerde 6 silindir kullanilmasi bence daha sağlıklı ayrica yakit konusunda korkmayin 6 silindirli traktorler kullanmasını bilirsen daha ekonomik.

Youtube ' a hem ilk bölümü (maxima) hem de 2. Bölümü (516) tek part olarak yüklemiş bi Müslüman. Haberiniz olsun.

2. Bölüm için izlenimler:

1-) Fendt ' in bile zıpladığı dünyada çiftçilik yapılmaz kardeşim.

2-) Bereket TV ' nin bizi takip ettiğine eminim artık. Yapılan ne kadar eleştiri varsa hepsine çözmeye çalışmışlar. Eksik olmasınlar.

Burdan kendilerine sesleniyorum: 'Bizi izlemeye devam edin'
(Bi televizyon kanalına bu cümleyi kurduk ya, hadi hayırlısı.)

Bir de kuru kuruya takip etmeyin. Yukarda boş banner ' lar var. Oraya alalım sizi.

3-) Sunucuya yıpranma payı ödenmeli. Programın başındaki zıplamalarda kesin disk kayması oldu. Zaten programın ilerleyen kısımlarında farkettim, hafifi bi sağa kaykılarak sundu programı.

4-) komiklik, şakalar, espri, eğlence yine katmamışlar. Tempoyu düşürüyor bu durum (Hatta bir ara 'bradikardi' yaşandı)

5-) ilgi, çaktırmadan sanal reklam yaptı. En kârlı olan o. (Tahminim program yapımcıları da farketmedi) Gobleyi bedavadan tanıttılar. Lakin işçiliğini hiç beğenmedim. O nasıl gezmek öyle? Bi ara traktörün etrafında dolanacak sandım. Su kayağı yapar gibi geliyo arkadan. Bi sağ, bi sol.

sebazios link=topic=80504.msg955620#msg955620 date=1420883522' Alıntı:
Youtube ' a hem ilk bölümü (maxima) hem de 2. Bölümü (516) tek part olarak yüklemiş bi Müslüman. Haberiniz olsun.

2. Bölüm için izlenimler:

1-) Fendt ' in bile zıpladığı dünyada çiftçilik yapılmaz kardeşim.

2-) Bereket TV ' nin bizi takip ettiğine eminim artık. Yapılan ne kadar eleştiri varsa hepsine çözmeye çalışmışlar. Eksik olmasınlar.

Burdan kendilerine sesleniyorum: 'Bizi izlemeye devam edin'
(Bi televizyon kanalına bu cümleyi kurduk ya, hadi hayırlısı.)

Bir de kuru kuruya takip etmeyin. Yukarda boş banner ' lar var. Oraya alalım sizi.

3-) Sunucuya yıpranma payı ödenmeli. Programın başındaki zıplamalarda kesin disk kayması oldu. Zaten programın ilerleyen kısımlarında farkettim, hafifi bi sağa kaykılarak sundu programı.

4-) komiklik, şakalar, espri, eğlence yine katmamışlar. Tempoyu düşürüyor bu durum (Hatta bir ara 'bradikardi' yaşandı)

5-) ilgi, çaktırmadan sanal reklam yaptı. En kârlı olan o. (Tahminim program yapımcıları da farketmedi) Gobleyi bedavadan tanıttılar. Lakin işçiliğini hiç beğenmedim. O nasıl gezmek öyle? Bi ara traktörün etrafında dolanacak sandım. Su kayağı yapar gibi geliyo arkadan. Bi sağ, bi sol.
Fendt i Eleştirecek olursak devamı var 165 bg fendt e düz 6 lı pulluk takması çizi yi kapatma ması pulluğu fazla göstermedi ama yinede gözden kaçmadı

ramazanpullu link=topic=80504.msg955636#msg955636 date=1420884639' Alıntı:
Fendt i Eleştirecek olursak devamı var 165 bg fendt e düz 6 lı pulluk takması çizi yi kapatma ması pulluğu fazla göstermedi ama yinede gözden kaçmadı

İşte bakmakta görmek arasındaki fark.

ramazanpullu link=topic=80504.msg955636#msg955636 date=1420884639' Alıntı:
zıplamayla goble benimde dikkatimi çekti, Goblenin tam ortasında gezmeyi önleyici düz bi dist olması lazım aslında :D

Cihan_özece link=topic=80504.msg955800#msg955800 date=1420907294' Alıntı:
daha video başlamadan bu fendt sezgin abinindir dedim öyle de çıktı :)
adamın ön ağırlıktaki karagöz etiketi bile kalite :)
benimde dikkatimi çekti çok güzel duruyodu hele camdaki filmler :) sezgin abiyi tanımıyorum ama çok havalı kullanıyodu valla yada fendtin havasıda olabilir :D

dustero link=topic=80504.msg955835#msg955835 date=1420911363' Alıntı:
Traktörün zıplamasına neden bukadar kafayı taktınız yaa :)

Sen bi traktör parası ön süspansiyona ver.
Git bi traktör parası da kabin süspansiyonuna ver.
Arka tekerlerin piyasadaki en pahalı, en esnek lastikler olsun.
Koltuğum fiyatına hiç girmiyorum bile.

Sonra goble çekicem diye böbrekleri tarlada bırak.

Tamam, sakinim :D

sebazios link=topic=80504.msg956009#msg956009 date=1420931424' Alıntı:
Sen bi traktör parası ön süspansiyona ver.
Git bi traktör parası da kabin süspansiyonuna ver.
Arka tekerlerin piyasadaki en pahalı, en esnek lastikler olsun.
Koltuğum fiyatına hiç girmiyorum bile.

Sonra goble çekicem diye böbrekleri tarlada bırak.

Tamam, sakinim :D

Yılmaz abi sakin :D

Abi buraya bir New Holland T7 serisi hoplayan bir motor koyarım hepiniz görürsünüz kapalı kabinden düşen adamı :)