Zetor Gücünü Ispatlıyor

Ynt: Zetor Gücünü Ispatlıyor

Arkadaşlar sadece traktörde değil Dacia, Skoda, Bmc vs gibi markalar hiç tutulmazdı. Fakat bu markalar zaman içinde kendilerini geliştirdi, şimdi Dacia, Skoda markalarının sıfırına para yetmiyor üstelik aranan araçlar oldular.

Zetor de aynı. Kendini çok yeniledi ve geliştirdi. Zaman içinde kendine has bir pazar oluşturacağından eminim.

Abi burda bi 1950 model zetor buldum.. hurda yatiyo.. koldan 5 vites.. ve ustunde orjinal hava kompresor var.. o tarihte koldan 5 vites sanjimani konu uzmanlarina birakiyorum..

Yalniz birebir binenleri gorenleri bulup dinledim.. pancar sirketi devlet getirmis o yillarda ve cok iyi cekerdi dedi hepsi.. pancar yuklu kamyonlari cektigi olurmus o yillarda.. 50 lik 4x2 motor.. forumda fotolarini paylastim vaktiyle..

Yani zetor ilk ciktigindan beri zetorda.. ulkemizde bilinmiyo..

Simdi tatra desem.. cogumuz hintli tata ile karistirir.. oysa tatra zetor gibi cek mali ve abartisiz dunyanin en iyi arazi askeri kamyonu.. 2 video izleyin yeter.. bilen var mi yok:)

Tatra icin arazi araci meraklilari ' of roadın kralı' derler.. ama sokaga ciksan bilen cikmaz mesela:)

UÖZKAN.77 link=topic=81433.msg1033443#msg1033443 date=1447090132' Alıntı:
Abi burda bi 1950 model zetor buldum.. hurda yatiyo.. koldan 5 vites.. ve ustunde orjinal hava kompresor var.. o tarihte koldan 5 vites sanjimani konu uzmanlarina birakiyorum..

Yalniz birebir binenleri gorenleri bulup dinledim.. pancar sirketi devlet getirmis o yillarda ve cok iyi cekerdi dedi hepsi.. pancar yuklu kamyonlari cektigi olurmus o yillarda.. 50 lik 4x2 motor.. forumda fotolarini paylastim vaktiyle..

Yani zetor ilk ciktigindan beri zetorda.. ulkemizde bilinmiyo..

Simdi tatra desem.. cogumuz hintli tata ile karistirir.. oysa tatra zetor gibi cek mali ve abartisiz dunyanin en iyi arazi askeri kamyonu.. 2 video izleyin yeter.. bilen var mi yok:)

Tatra icin arazi araci meraklilari ' of roadın kralı' derler.. ama sokaga ciksan bilen cikmaz mesela:)

Tatra ve Ural ilgi alanım içinde..:))

B

devlette mecburen yerli üreticiyi korumak için ithallere EK vergiler vs.. bindiriyo.. hem ithal hem kaliteli hem yerli fiyata motor ÇOK zor bi olay..

tabiki yerli pazarı NH-Tümo-Erkunt paylaşıyo öbürleri devede kulak kalıyo bu durumda.. yani çok satılmaları normal..
başak traktör de yerli DEYİL mi baya Bi kaliteli ve kullanışlı

Siteye her girildiğinde Zetor..

Abartılan bi marka gibi gelmeye başladı. Çek Cumhuriyeti ' nin ürettiği bi motor yanılmıyorsam. Ayrıca yaptıkları öyle inanılmaz şeyler değil çoğu MF-NH gibi firmaların traktörleri bunları kaç sene önceden yapıyolardı. Zaten bizim ülkemizde yeşil devlerle karşılaştırmaya bile girmemek lazım. Ayrıca denildiği gibi parça yok,servis yok,bayi yok yok anam yok. MF ' de sorun çıktı diyosun kahveden adam geliyo bakıyo yorum yapsa dahi artık tutturma şansı var o kadar biliniyo traktörler.

Ha yerli traktörden işte ne bileyim Erkunt ' tan falan daha mı iyi evet belki iyi olabilir ama elin Çek Cumhuriyeti ' nde yapılan traktör alıcağıma Erkunt alırım bu traktörlerin gelişmesinde 1-2 önemli rolüde ben üstlenirim 3-5yıla en sonunda Erkunt ' ta Zetor gibi olur.
Bizim ülke insanı çoğu kişi diyeyim bazıları istisna yabancılara yardım etmeyi seviyor ithal bu motor demeyi seviyor!!! AMA deniyoruz ki ben Türk malı alırım ülkem kazansın diyen yok türk malı bu demeye korkar olduk vay halimize vayy

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Bizim ülke insanı çoğu kişi diyeyim bazıları istisna yabancılara yardım etmeyi seviyor ithal bu motor demeyi seviyor!!! AMA deniyoruz ki ben Türk malı alırım ülkem kazansın diyen yok türk malı bu demeye korkar olduk vay halimize vayy

Niye korkalım? Avrupa diye binilenlerin bir çok parçası Türkiye'den gidiyor.Ancak bizim parçalar ithal araçların kalbinde çalıştığından dışardan görülmüyor.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10