• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Zetor macera peşinde :-) :-) 12 gaz ile pulluk şasede

Sizin sayenizde zetorlara ilgim arttı ama bahçe serisi olmayınca bize yaramaz. Ama teknik özelliklerine bakınca baya ağır bir traktör bu sayede patinaj azalır. Motorun piston boyuda newholland lara göre uzun Erkunttan azıcık kısa buda ikisinin özelliklerini harmanlanmış gibi olmuş. Güzel motor bol kazançlar getirsin

Havaların ısınmasıyla Zetor'lar ortaya çıktı.:) Kolay gelsin
Eyvallah abi sağolasın..
Sizin sayenizde zetorlara ilgim arttı ama bahçe serisi olmayınca bize yaramaz. Ama teknik özelliklerine bakınca baya ağır bir traktör bu sayede patinaj azalır. Motorun piston boyuda newholland lara göre uzun Erkunttan azıcık kısa buda ikisinin özelliklerini harmanlanmış gibi olmuş. Güzel motor bol kazançlar getirsin
Cümlemizin inşallah..

ayrıntısını ben de tam bilmiyom..

ama komple kendinin olcak.. dediler

-45/75 Bg arası hint zetorlar asya/afrika pazarı icin.. eli kulağında

-bunlardan ayrı yine ana fabrikada Çek'de üretilen bi Major 50 var.. yani komple avrupa.. eli kulağında.. bunda deutz/zetor 2 cesit motor seçeneği olur..

Zetorda önde LSD var.. sınırlı badanaj kilidi..

lakin motorlar genel anlamda mükemmel çeker gider.. %100 kilit aranmıyo..

öndeki LSD nin performansı..

https://youtu.be/oyXorfZ122A

arka kilit bile basılı değil..

5 tonluk tanker.. videoyu çeken zor ayakta duruyo o kadar rampa..

tankerin sağ arka lastiğin teki patlak..

yani tam bi test olmus..

---

bu arkadaş suan zetor 90 biniyo..

64'ü beni kırmadı inandı aldıydı..

alırken önde kilit varmı diye o da sormuştu.. aramazsın zetorun kaldığı yerde kilit olsada zaten başka motor geçemez demiştim:)

Abi bahçede kullandığımız traktörler tam bahçe traktörleri değil zaten 54c tiger65 altı yere yakın traktörler işimize yaramıyor zaten. Bu boyutlarda olursa düşünürüz. Ama mesela tiger 65 4x4 namussuz hiç kendini zorlamıyor hemen çapraza düşüyor. Şöyle kendi motoru kendi şanzımanı olan bi traktör çıkarsa

Üst Alt