sizce dünyanın en iyi traktörü fendt mi yoksa zetor mu?

Ynt: sizce dünyanın en iyi traktörü fendt mi yoksa zetor mu?

fent zaten kendini aşmış.fent almak veya binmek köylünün VAKKOdan giyinmesine benziyor.fent artık halka inmeli.bak mercedes indi.2.el olarak.diger almanlara kalite li diyemem çünkü melez olmuş hepsi.ankarada birçok yerde same deutuz landini mc kormik jd tabi içinde alman olamayanlarda var.2005 2008 model arası 2.elleri var.mide bulandıran bir yapıya sahip.bunlar ne iş yaptıda döküldü paslandı.boyası soldu,veya döküldü.traktör bana yaklaşmayın diyor.inanın böyle araştırın bakınız.nh böyle 2.elleri

arkadaşlar dün kırşehir çiçekdagından bir zetorcuyla görüştüm.6 vites miş traktör.yakıt çok güzel.çekiş çok mükemmel.tl 100 önümde gitmiyor diyor.5 li 14 ünlü pullukla diyor.6. vites le ileri giderken aniden o suratla geri gidebiliyorsun dedi.mazot pompası çok kaliteli yag mış sulu mazotmuş kaçak mazot yağ ne korsan bozulmadan aynı kalitede yakıyormuş.motor ömrü çok uzun muş.anlattı öve öve bitiremdi ma nasib olursa görmeye gidecegim.ama son olarak yeni erkuntları övmeden geçmedi.bilginiz olsun..

rençberçiftci link=topic=22217.msg247070#msg247070 date=1265050867' Alıntı:
zetorun teknolojisinde alman katkısı varmı yokmu? tıpkı üniversal fabrikasını romanyaya ingilizlerin kurması gibi yanlışsa düzeltin.

almanların parmağı olmayan araç yok bence...alman işçiliği olmasa bile ozenılmıs olup yapılır yıne almandan yapılır... muhendıslıklerı ıyı adamların hakkını yememek lazım ama alman hayranlığı başımıza ne iş açtı tarihte orneği var o yuzden alman rus italyan fln değil iş goren traktor en iyisidir..=)

ben alman,italyan,vietnem ve koreli güney,amerikelı,fransız,israillilerle çalıştım vede kısmen çalışıyorum.işim icabi.en temiz ve kaliteli güvenilir.alman,amerika,koreli bunların işleri kaliteli,hata kabul etmeyen,hertürlü sorunu çözmede iş güvenliği konusunda %100 garanticidirler.

bizim köyde 82 lik bi zetor var gerçekten güzel 6 vites ileri geri yanda arka hidroliklerde piston var inceledim gerçekten güzel motor.fendt ise hiç yok buralarda...

gergedan_09 link=topic=22217.msg250942#msg250942 date=1265832288' Alıntı:
Şuan değerlendirmek gerekirse JOHN DEERE var gündemde.Herifler gerçektende Sağlam traktör yapmışlar

mevzu zetor ve fendt kıyaslanması üzerine kurulu .... jd den bahsedecek yer burası değil ... bu şekilde onlarca konu amacını aşıp dağıldı gitti ... gerçi bu konuda neden açılmış oda belli değil ama .... yinede konuyu dağıtmayalım ...

okkangal link=topic=22217.msg250955#msg250955 date=1265833820' Alıntı:
mevzu zetor ve fendt kıyaslanması üzerine kurulu .... jd den bahsedecek yer burası değil ... bu şekilde onlarca konu amacını aşıp dağıldı gitti ... gerçi bu konuda neden açılmış oda belli değil ama .... yinede konuyu dağıtmayalım ...
o zaman cevap vereyim: İKİSİDE DEĞİLL!!!

arkadaslar 92 den bu yana zetor kullanıyorum 7211 modelı 75 beygır bu zamana kadar hıç sıkayetım olmadı tek sorunu parça ıdı dune kadar onuda benzer parçalar kulanarak halledıyoduk yakıta gelınce harbıden çok az yakıyo kolay kolay arza yapmıyo pompa demıs arkadaslar daha ben hıç ne pompa nede hıdrolık yaptırdım bırde benım zetor ıkı kere dondu bı kere yandı herseyını kendım yapıyorum rekdevesını bıle ha sunu da soyleyım her yıl 500 600 donum arası yer ekıyorum aynı zamanda kısın naklıyede kullanıyorum asvaltta çalısıyo gerısını sız dusunun mukemmel motor ben ankaralıyım golbasında oturuyorum goren varsa bılır sımdı yenı model almayı dusunuyorum dort çeker satmayı dusunen ve ya tanıdıgı olan varsa yardımcı olursa sevınırım sımdı bana fent mı zetormu massey mı dıgerlerımı dersenız ben zetor derım :))))

fendt ile zetoru mukayese bile büyük hata zetor çok kaba bir motor 650 versal gibi teknoloji olalarak fendt den en az 20 sene geride haa zetorun kabin tasarımı beni bayagı güldürdü yahu kabin deyil sanki karavan debriyaj tarafına yatak sersen yatılır