Güncel Buğday Fiyatları

Hocam ne güzeli ya
2012 2021 fiyatlara bakıyorum traktör 5 kat araba 6-7 kat artmış bizim buğday 3 kat artmış, diğer herşey de aşağı yukarı bunun gibi, gümrük açıp yurt dışından buğday almayı biliyorlar. Bize de açsalar ya ben trakyadayım gideyim Bulgaristandan mazot alayım gübre alayım 2005 model falan fendt alayım, nerde...
Hayali bile güzel geldi be 😅

• Beğen
Tepkiler: Metehan39
Nisan satış fiyat listesi
Screenshot_2021-04-05-13-13-33-500_com.google.android.apps.docs.jpg

• Beğen
Tepkiler: cmylmzzzz
asgari ücretli 12 çuval dap gübresine bir ay çalışıyor, yada günde 20 kg dap parasına çalışıyor.

70 liraya günlük çalışanlar var , günde 15 kg dap parasına çalışıyor demektir , 3 gün çalışırsa yemeden içmeden 1 çuval gübre alamaz

vay be neymiş bu gübre yahu? taşa toprağa dayalı sanayi diye diye taşın toprağın arasından altın çıkarttıklarını sanmaya başladılar muhtemelen.

Taşa ve toprağa dayalı sektör gübre sektörü malı götürüyo...

asgari ücretli 12 çuval dap gübresine bir ay çalışıyor, yada günde 20 kg dap parasına çalışıyor.

70 liraya günlük çalışanlar var , günde 15 kg dap parasına çalışıyor demektir , 3 gün çalışırsa yemeden içmeden 1 çuval gübre alamaz

vay be neymiş bu gübre yahu? taşa toprağa dayalı sanayi diye diye taşın toprağın arasından altın çıkarttıklarını sanmaya başladılar muhtemelen.

Taşa ve toprağa dayalı sektör gübre sektörü malı götürüyo...
kendi şahsım adıma söylüyorum.gübretaşın patronu biyerlerden icazet aldı açıklama yaptı ve gübre %45-65 oranında arttı sonrasında bu adamın milyon dolar vergisi silindi.gümrük sıfırlandı..sonrasında devlet destek ödemesi yaptı.onuda 3 haftaya böldü.nedenmi...az parayla çok iş yaptı devlet...sen ilk hafta alacaksın paranı gideceksin gübre alacaksın..gübre parası kime geliyo devlete. peki 1 hafta içinde o kadar ödenen para devlete geliyoda noluyor.ikinci hafta parasını ödüyor eksik olursa hazineden karsılıyor.siz devletin az para ile çok para ödediğini geri dönüşü olmayan para verdiğini gördünüzmü..BENCE SİZ DAHA BUNU BİLE GÖRMEDİNİZ.Gelelim gübretaş.o adamın söylemınden sonra gübretaş alan çiftçi benim gözümde ne bileyimde ..... dewamke derim sadece..gübretaş ve toros hayır...bedava kapıma gübre yıksalar alırsam namerdim.....çiftçiler olarak aldıgımız gübrenin dagıtıcısını sorgulayın...en azından bunu yapın derim...bende dahiil omugasız çiftçi oldugu sürece bu düzen degişmez

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: CNH58 ve ozgur...