kendi humik asitimizi yapmak..

Cevap: kendi humik asitimizi yapama

bizim burda nitrik asidi damla borularını temizlemek için salıyoruz. piyasa da bolca var. Ayırca İbrahim bey bu konuyu inanın fark etmesekte çok fazla çiftçi arkadaş takipte. Topraklarımızdaki organik madde için ucuza mal edip herkesin ulaşabilmesi gerekli diye düşünüyorum. Başlık 1500'den fazla kişi tarafından okunmuş.

Doğan beyi de bereket tv de izlemiştim.Başarılarının devamını diliyorum. Siz uygulamayı yapın Dogan Bey'in ufak tefek yardımları dokunacaktır. :)

• Beğen
Tepkiler: ibrahim0076

nitrik asit piyasa adı kezzap bulunması çok zor değildir sonuçta ama çok dikkatli olmak gerek cilde değdiğinde yakar
ph düşürme çozümü olarak limon suyu (limondan kendi sıkımınız) nasıl olur acaba sonuçta oda asit ph ı düşük
kolay gelsin şiddetli merakla takipteyim...

100 lt gibi bir karışımın Ph ını limonla düşürmek zor olabilir

nitrik asit piyasa adı kezzap bulunması çok zor değildir sonuçta ama çok dikkatli olmak gerek cilde değdiğinde yakar
ph düşürme çozümü olarak limon suyu (limondan kendi sıkımınız) nasıl olur acaba sonuçta oda asit ph ı düşük
kolay gelsin şiddetli merakla takipteyim...
Limon ve limon tuzu pek fayda sağlamıyor sanırım .bitki de mantar yapıyor muş diye aklımda kaldı pH düşürüyor sadece.

Evet baktım bayağı okunmuş yazıla. Zaten sorunumuz toprakta,aynı tohum ve gübreyi kullananlar biri 400 kg buğday alıyor diğeri 800 ve üzeri demekki toprağı düzeltmek gerek. Toprak cömerttir nekadar iyi baksak okadar bol ürün Verir. Toprak kaliteli olmayınca dekara 200 kg gübre bile atsan boş iş daha çok zehirlenir. Hümik ve fulvik asit çok büyük niğmet bence , ben kullandım daha önce farkı açık ara görünüyor

Arkadaşlar bugün dayanamadım 1lt denedim nasıl oluyor diye gayet güzel oldu. Allah nasip ederse hafta sonu yapıcam bakalım. Hafta içi çalışıyorum zamanım olmuyor. Resimleri çekip yolllarım bitince küçük video çekip yollamaya calışıcam.
s.a ibrahim..
şunu nasıl yaptın bizede anlat..
getirme beni Iğdıra..
zaten özlemişim :)

• Beğen

Yusuf arkadas ise el atti artik kacari yok, hafta sonu tamam. Youtube videosunu izleriz. Ancak islemi yaparken herseyi olcup tartip kaydedin ki sorulacak birsey kalmasin. Ogretin herkese, toprak verimliligi artsin, herkes ucuza yapip kullansin. Kolay gelsin simdiden.

• Beğen

Sagol Ibrahim islerim ve sagligim elverse gelirim. Bazen sinirda isim oluyor, D,Bayazit`a gidiyorum, oradan yakinsin. Kismet be kardes.

Selam arkadaşlar. 1 saat önce hümik asiti yapmaya başladım şu ana kadar herşey yolunda aksilik yok. 80 litre 70 derecelik suya 2.200 gr potasyum hidro oksit ve 25 kilo leonardit attım karıştırdım 4 saat bekleyelim saat 20:00 da tam olarak ürün ortaya çıkacak. Yanlız potasyumu suya atarken aşırı bir sıçrama oluyor çok dikkat etmek gerekir. Leonardit atıp sonra potasyum hidro oksit atmak daha mantıklı fazla kaynama olmuyor 200gr. Sonradan attım sıçrama olmadı. Bide kürekle karıştırdım iyi sonuç vermedi matkap çok daha etkili. PH metremde arızalı çalışmıyor iade edecem yenisini yollasınlar. Potasyum hidro oksit i tartmak için dijital el terazisi var 20 tl. Doğru tartıyor tavsiye ederim şimdilik bulaşarak . Akşama bakayım dibinde tortu nekadar kalıcak .

Kolay gelsin. Ph icin turnusol kagidi alip kullanabilirsin, kimyevi madde satanlarda vardir, ucuzdur, yeni alet gelene kadar idare eder.

Umarim video cekip konusur anlatir agirliklari falan soylersin iyi bir belge olur herkese.

• Beğen
Tepkiler: marslan

Selam arkadaşlar. 1 saat önce hümik asiti yapmaya başladım şu ana kadar herşey yolunda aksilik yok. 80 litre 70 derecelik suya 2.200 gr potasyum hidro oksit ve 25 kilo leonardit attım karıştırdım 4 saat bekleyelim saat 20:00 da tam olarak ürün ortaya çıkacak. Yanlız potasyumu suya atarken aşırı bir sıçrama oluyor çok dikkat etmek gerekir. Leonardit atıp sonra potasyum hidro oksit atmak daha mantıklı fazla kaynama olmuyor 200gr. Sonradan attım sıçrama olmadı. Bide kürekle karıştırdım iyi sonuç vermedi matkap çok daha etkili. PH metremde arızalı çalışmıyor iade edecem yenisini yollasınlar. Potasyum hidro oksit i tartmak için dijital el terazisi var 20 tl. Doğru tartıyor tavsiye ederim şimdilik bulaşarak . Akşama bakayım dibinde tortu nekadar kalıcak .

kolay gelsin

sonucun memnun edeceğini düşünüyorum. Kolay gelsin.dediğim gibi ph önemli değil okadar ayarlanabilir. Yaptığınız kendi hümik fülvik asidimizi yapmak için yeterli olacaktır. Ama analiz yaptırarak ne elde ettiğinini bulmaniz sizin ve takip eden arkadaşlar içinde öenmli. hemde yaptığınız ürün kalitesini bilirsiniz

• Beğen

Leonardit içindeki humik ve fulvik asitin çözünebilmesi için bazik ortama ihtiyaç var. Bu nedenle kuvvetli baz özelliğini gösteren potas kostik kullanıyoruz. Ph yaklaşık 12 civarı oluyor. Eğer nitrik asit veya farklı asitleri humik asite ekleyerek ph i düşünürseniz daha önce çözünen humik asitin bir kismi kabin tabanına çökme yapar. Elde ettiğiniz ph o düşürülmüş çözelti deki o çözünmüş leonardit azalmış olur.Buçok istenen bir durum degil. Bence ph 12 nin altına indirilmemeli. Bunun bir sakıncası toprak phinin zamanla bazik olması yani 7 nin üstüne çıkmasıdır. Bu durum fosfor başta olmak üzere bazı elementlerin topraktan alınmasını zorlaştırır. Peki toprak ph i nasıl dengelenir? Humik asitin uygulamasında toprağa ph 13 olan çözelti bile verilse farklı uygulamalarla nitrik asit, borik asit, fosforik asit, sitrik asit gibi uygulamalarla toprağın ph i yine asidik hale getirilebilir. Ben ilk sulamada gübre tankiyla yağmurlama ile humik asit veriyorum. Diğer sulamada ektiğim ürünün ihtiyacına göre uygun asitlerden oluşan çözelti kullanıyorum ki toprak ph dengelensin.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen

Leonardit içindeki humik ve fulvik asitin çözünebilmesi için bazik ortama ihtiyaç var. Bu nedenle kuvvetli baz özelliğini gösteren potas kostik kullanıyoruz. Ph yaklaşık 12 civarı oluyor. Eğer nitrik asit veya farklı asitleri humik asite ekleyerek ph i düşünürseniz daha önce çözünen humik asitin bir kismi kabin tabanına çökme yapar. Elde ettiğiniz ph o düşürülmüş çözelti deki o çözünmüş leonardit azalmış olur.Buçok istenen bir durum degil. Bence ph 12 nin altına indirilmemeli. Bunun bir sakıncası toprak phinin zamanla bazik olması yani 7 nin üstüne çıkmasıdır. Bu durum fosfor başta olmak üzere bazı elementlerin topraktan alınmasını zorlaştırır. Peki toprak ph i nasıl dengelenir? Humik asitin uygulamasında toprağa ph 13 olan çözelti bile verilse farklı uygulamalarla nitrik asit, borik asit, fosforik asit, sitrik asit gibi uygulamalarla toprağın ph i yine asidik hale getirilebilir. Ben ilk sulamada gübre tankiyla yağmurlama ile humik asit veriyorum. Diğer sulamada ektiğim ürünün ihtiyacına göre uygun asitlerden oluşan çözelti kullanıyorum ki toprak ph dengelensin.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
2 saatten fazla oldu Hale'n ısı 60 derece bu normalmi. Dibinde tortu kalacak gibi gözüküyor bakalım 4 saat sonra ne olacak.

2 saatten fazla oldu Hale'n ısı 60 derece bu normalmi. Dibinde tortu kalacak gibi gözüküyor bakalım 4 saat sonra ne olacak.

Gerçekleşen kimyasal tepkimeden dolayı sıcaklık çok geç düşer. Fakat soğuma sırasında her 10 dk da bir karıştırmak gerekiyor. Kabın dibinde her zaman bir miktar leonardit çözünmeden kalacaktır zaten. Karışımın soğuması bile önceden çözünen leonarditin bir miktar çökmesine neden olur. Ph yüksek, bu ph ı indirmek için asit katalım derseniz yine bir miktar leonardit daha çöker ve yoğun olmayan seyreltik humik asit elde edilmiş olur. Kabım dibinde kalanı atmayın ve bir diğer hümik asit hazırlama işleminde kullanın.

Kolay gelsin. Ph icin turnusol kagidi alip kullanabilirsin, kimyevi madde satanlarda vardir, ucuzdur, yeni alet gelene kadar idare eder.

Umarim video cekip konusur anlatir agirliklari falan soylersin iyi bir belge olur herkese.

KIZLTAN video çekemedim . İlkez yaptığım için yanıma kimseyi almadım işin tehlike boyutunu daha önce tecrübe etmediğimden dolayı riskke girmedim. Bidakine çekerim inşallah . Anlatılanlar gibi yatım , yanlız potasyum hidro oksit şakaya gelmez çok dikkat etmek gerek.