Sıfır Traktör almayı düşünenler mutlaka okusun

Arabalarda 4 valf, double(çift) VVTi, değişken zamanlı sübap enjeksiyonu, EGR ve DPF, Euro 5 emisyon normlarını sağlıyor.

2019 yılı 29 539 adetle iç pazar, 16 968 adetle dış pazar olarak kapandı.
2020 beklentilerim de aynı seviye de olur.
Çiftçinin,Bankalar ve vesair borçları büyük oranda, 2020'ye sarktığı için, 2019 traktör satış rakamlarını ,2020'de yakalayabileceğinden şüphe duyuyorum.

3 aydır eski traktor alamadık yeni artik bizim gibiler için hayalden öte gidemeZ
2007 de hayalim tl80a dı gecti
2010 da t4040 tı gecti
2012 de t5040 gecti
2015 de td75di gecti
T4040 tan önce birde tn75da vardi onu atlamisim
Halen 2005 tdd ile devam
Simdi de hayal mayel kalmadı

Ah ah traktörü olmayanlar da var. Onlar ne yapsın. Yazık değil mi onlara... Keşke eski de olsa bir traktörüm olsa.

Ah ah traktörü olmayanlar da var. Onlar ne yapsın. Yazık değil mi onlara... Keşke eski de olsa bir traktörüm olsa.
Herşey olur zamanla sabır edin yeterki, bizde 72 yılından beri traktörle iş yapıyorduk takviyesi yok hidrolik direksiyon değil ama 2014 de bizde alabildik sonunda iyi kötü ciftceker, iyiki o zaman almışız şu an imkan sizin da ötesi sifirini almak

Yazıdan çıkardığım sonuç şu.
2021 de satılacak tüm traktörler( yerli ve ithal yani hepsi ) Euro 4 emisyon standartlarına sahip olacak.
Yani 45 bg yerli traktör de alsan 110 bg yerli traktör de alsan mazotun yanında bir de Ad blue maliyeti olacak.

sadece adblue değil comman rail ,adblue ve dpf sistemi maliyeti ciddi oranda artırıyor...comman railin bile maliyetinin 5000 euro olduğu söyleniyor!!

• Beğen
Tepkiler: wallace22
sadece adblue değil comman rail ,adblue ve dpf sistemi maliyeti ciddi oranda artırıyor...comman railin bile maliyetinin 5000 euro olduğu söyleniyor!!
Traktör fiyatlarının %20-25 artacağı yazı da belirtilmiş. Özetle şu an liste fiyati 240-250 bin TL olan yerli 100-110 bg traktörlerin fiyatı 280-300 bin TL civarı olacak.

Bu durumda yerli traktörlerin fiyatı ithal traktörlere göre daha da pahalı olacak gibi...

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Traktör fiyatlarının %20-25 artacağı yazı da belirtilmiş. Özetle şu an liste fiyati 240-250 bin TL olan yerli 100-110 bg traktörlerin fiyatı 280-300 bin TL civarı olacak.

Bu durumda yerli traktörlerin fiyatı ithal traktörlere göre daha da pahalı olacak gibi...
zaten alınacak gibi değil di o zaman daha da zor olur..mf nin yerli bahçe tipi traktörünün bu sisteme uygun olarak üzerinde çalışıldığını ve bu sene piyasaya çıkacağını biliyorum...bakalım fiyatı ne olacak??

Tabi ki fabrikanın kârı bayiden fazla olur.
En az %40-50 vardır.
Bu durumda maliyetin yaklaşık 2 katı liste satış fiyatına eşit oluyor.
120 bin maliyet, 240-250 liste satış fiyatı.
Bize fabrika satış mağazası gerek[emoji4]bir bayilik var aklımda satış adedide istemiyor fakat çok düşündüm , yalnızım milletin işine koşturup kendi işimden olamam.zaten köylünün durumuda iyi değil, azıcık aşım ağrısız başım .

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Bize fabrika satış mağazası gerek[emoji4]bir bayilik var aklımda satış adedide istemiyor fakat çok düşündüm , yalnızım milletin işine koşturup kendi işimden olamam.zaten köylünün durumuda iyi değil, azıcık aşım ağrısız başım .
Keşke olsa fabrika traktör satış mağazası :)

Giyimde yani konfeksiyon ürünlerinde mağaza satış fiyatı üretim maliyetinin 2.5 - 3 katı.
Yanı mağazada 150 TL etiketi olan gömleğin üretim maliyeti 50-55 TL.
Bu nedenle ındirim üstüne indirim yapsada yine de kâr ediyor.